У центрі уваги фондового ринку індекси менеджерів з постачання

У центрі уваги європейських учасників фондового ринку будуть попередні індекси менеджерів з постачання за травень для сфери послуг та виробничого сектора.
З показників обробної промисловості, французький індекс, як очікується, складе 44, 8 проти 44,4, німецький 48,6 проти 48,1, показник для єврозони в цілому 47,1 проти 46,7, а для США - 51,6 проти 52,1. Можна констатувати, що учасники ринку очікують поліпшення настроїв менеджерів з постачання в Європі і погіршення - в США.
Крім того аналіз фондового ринку сьогодні залежить від офіційних макроекономічних показників і напрямки грошово-кредитної політики ЦБ. У Великобританії буде опублікована друга оцінка ВВП. Передбачається, що квартальне зростання економіки не буде переглянутий. Можливо, що новини з Великобританії підтримають індекс британського фондового ринку FTSE.
На форумі в Лондоні очікується виступ президента ФРБ Сент-Луїса Булларда Який може змінити думку інвесторів про терміни згортання м'якої політики ФРС США Вчорашні коментарі голови ФРС Бернанке посилили очікування швидкого припинення кількісного пом'якшення Зростання індексів фондового ринку можливий у випадку сигналів ФРС про намір продовжити м'яку грошово-кредитну політику ЦБ
Майже весь минулий рік голова ФРС США славився обережністю і невизначеністю, яка вводила інвесторів в транс. Він не міг до ладу сказати, як виведе США з кризи і як буде протікати кількісне пом'якшення, і створювалося відчуття, що будь-яка інформація надходить швидше з необережності. Коли ж Бен все-таки пояснював як керуватиме процесом, ринок просто продовжував тренд. Мабуть, єдиним винятком були самі антикризові заходи осені 2008 року, з яких почався нинішнє зростання фондового ринку на місячних графіках.
Зрештою, інвестори зійшлися на тому, що Бен Бернанке не буде призначений на наступний термін, і до останнього часу залишалися питання тільки з тим, коли ж буде згортання політики. Але останній виступ Бернанке розвіяло сумніви: м'яка політика буде згорнута, питання тільки в термінах. Це змусило розвернутися вниз фондовий ринок США
В Америці сьогодні виходять дані про первинні заявки на допомогу з безробіття, і очікується їх скорочення до 347 тисяч з 360 тисяч тижнем раніше. Увечері будуть опубліковані відомості про продажі на первинному ринку житла, які очікуються на рівні 429 тисяч будинків на рік проти 417 тисяч у попередньому звітному місяці.
Пізно ввечері можна звернути увагу на лондонське виступ президента Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі. Воно буде присвячено темі "Майбутнє Європи в світовій економіці" і напевно торкнеться підхід ЄЦБ до пом'якшення політики, що може викликати зростання американських акцій