Поліпшення торгівлі за рахунок усунення помилок

Трейдер повинен вчитися на своїх помилках. Також важливо, щоб трейдери ділилися один з одним своїми помилками і мали можливість вчитися на помилках інших. Аналіз помилок інших трейдерів допомагає поліпшити торгівлю і підвищити її прибутковість.

Чи справді помилки є важливими?

ТАК! Аналіз помилок в торгівлі вкрай важливий для становлення трейдера.

У тому випадку, звичайно, якщо ви хочете залишатися в грі і змусити свій рахунок швидко рости. Давайте розглянемо кілька прикладів, щоб проілюструвати, наскільки важливо звести свої помилки до мінімуму. Багато починаючі трейдери вважають, що знають, що необхідно для досягнення успіху на фондовому ринку. Однак таке припущення може бути їх найбільшою помилкою. Торгівлю можна порівняти з безперервним подорожжю, в ході якого трейдер відкриває для себе все нові і нові помилки, а його мозок вбирає нову інформацію (ідеї, концепції). Давайте розглянемо з цієї позиції, який вплив можуть надавати різні типи помилок на торговий рахунок трейдера.

Невеликі системні помилки

В даному випадку мається на увазі, що, відкриваючи кожну нову угоду, ви робите якусь системну помилку, яка призводить до невеликої втрати грошей абсолютно в кожній угоді. Як приклад можна згадати використання ринкових ордерів, які призводять до більш значних Прослизання, ніж ви розраховували (тобто ви входите в угоду по трохи гіршою ціною, ніж хотіли це зробити).

Припустимо, у вас на рахунку є 100 000 $. Ризик в кожній угоді становить 1%, а ваша середня прибуток в кожній угоді дорівнює 0. 5 від величини вашого ризику (до впливу помилки). Ваша система дає 100 угод на рік. Внаслідок згаданої помилки, ви отримуєте додаткове прослизання в розмірі 0.1 від величини вашого ризику (тобто, якщо ваш ризик становить 1000 $ в кожній угоді, то помилка обходиться вам в 100 $).

На графіку нижче показано вплив торгівлі по цій гіпотетичній системі з урахуванням і без урахування цієї помилки за період 5 років. Вплив практично неймовірне.. Однак недбалості в торгівлі і подібного роду помилки є ДУЖЕ поширеними явищами.

Зелена лінія - торгівля без помилок

Червона лінія - торгівля з системною помилкою

Якщо вам вдасться усунути подібну системну помилку, ви зможете різко поліпшити результати роботи своєї торгової системи.

Урок, який слід винести з цього прикладу, очевидний: приділяйте більше уваги деталям і акуратно відкривайте кожну угоду. Уникайте дрібних помилок, тому що вони, насправді, з часом накопичуються і в кінцевому підсумку обходяться дуже дорого. На курсі навчання скальпинга детально розглядаються всі види ордерів і їх ефективне використання в процесі щоденної торгівлі.

Рідкісні великі помилки

Для тієї ж торгової системи, давайте оцінимо вплив великих помилок, які трапляються нечасто. Наприклад, ви можете забути поставити стоповий ордер або погано стежити за вже відкритої угодою. Такі помилки часто призводять до того, що ви вийдете з угоди, коли ціна піде вже далеко проти вас.

Припустимо, що подібну помилку ви робите раз в три місяці. Кожен такий випадок обходиться вам в суму, в 5 разів перевищує вихідний ризик.

На графіку нижче показано вплив на ваш рахунок таких рідкісних великих помилок за період 5 років. І знову, вплив на результат - кардинальна!

Зелена лінія - торгівля без помилок

Червона лінія - торгівля з рідкісною великою помилкою

Урок, який слід винести з цього прикладу, також очевидний: уникайте великих, хоча і нечастих, помилок - це дозволить вам різко поліпшити результативність своєї торгівлі. Великі рідкісні помилки, подібні розглянутим вище, є, як правило, результатом недостатньої пильності, відхилення від свого задуму торгівлі, а також азартної гри, як в рулетку або на скачках.

Трейдери, що не дотримуються ними ж створеної системи торгівлі до останньої букви, неминуче будуть здійснювати подібні великі помилки і страждати від їх наслідків.

Комплексні помилки: чому більшість трейдерів зазнає невдачі

На практиці, більшість початківців і досвідчених (але поки не успішних) трейдерів здійснюють як системні, так і рідкісні великі помилки. Якщо ви ще не досягли значних успіхів в трейдингу і чесно оцінюєте свою торгівлю, то, ймовірно, погодьтеся, що це - ваш випадок.

Проблема здійснення безлічі помилок, незалежно від їх величини і частоти появи, полягає в тому, що помилки доповнюють один одного, завдаючи катастрофічної шкоди вашому торговому рахунку.

Як видно на змодельованому графіку нижче, об'єднання гіпотетичних помилок, про які ми говорили раніше, згубно впливає на результати торгівлі.

Зелена лінія - торгівля без помилок

Червона лінія - торгівля з обома видами помилок

Сукупний вплив двох розглянутих типів помилок - радикальне. У нашому прикладі, їх ціна для вас може якраз складати різницю між фінансовою свободою і необхідністю залишатися на вашій нинішній роботі протягом ще 5-10 наступних років.

Залишається знайти відповіді ще на такі питання:

  1. Які помилки ви робите і знаєте про це?
  2. Які помилки ви робите і НЕ знаєте про це?
  3. Як усунути їх максимально швидко?

Як позбутися від помилок в торгівлі?

Переважна більшість помилок торгівлі тим чи іншим чином спровоковані психологічними факторами. Тому приведення власної психології в нормальний стан може радикально поліпшити результати торгівлі за рахунок зменшення кількості помилок.

Проблеми з особистої психологією можуть включати в себе такі прояви, як порушення, підсвідоме бажання покарати себе за щось, страх перед успіхом, низька самооцінка, пошук гострих відчуттів і багато інших. Трейдеру вкрай важливо пізнавати себе і розвивати здатність усувати подібні проблеми або пом'якшувати їх вплив, щоб у повній мірі розкрити свій потенціал.