Значення японських свічок

значение японских свечей

Кожен день на біржах усього світу відбувається нескінченна кількість покупок і продажів, покупці рухають ціну вгору, продавці, навпаки, тягнуть її вниз (до речі, через це на біржовому мовою покупців прийнято називати биками, а продавців - ведмедям). Безперервна сутичка між биками і ведмедями змушує постійно змінюватися ринкові котирування. Для того щоб бути в курсі того, що відбувається, трейдеру необхідно освоїти мистецтво технічного аналізу японських свічок.

Уміння аналізувати відбуваються на ринки руху, носить горду назву «технічний аналіз», без нього домогтися успіху на бінарних опціонах буде проблематично. Графіки, на яких можна стежити за ринковими змінами, називаються живими і дозволяють тримати руку на біржовому пульсі. Вони наочно показують такі прості, але необхідні трейдеру речі, як зростання або падіння котирувань, наявність тенденції поведінки ціни, а також багато іншого, що в подальшому допоможе робити прогнози на бо прибутковими. Є різні варіації відображення графіків: в звичних всім лініях, в точках, в барах, навіть в хрестики і нуликах, але, безумовно, самий улюблений всіма вид - графіки японських свічок.

японские свечи анализ рынка

Розуміння значення японських свічок і їх комбінацій допоможе аналізувати графіки, в тому числі знаходити рівні опору і підтримки, про які я писав у статті «Аналізуй це. Побудова рівнів підтримки і опору ». Графік японських свічок можна подивитися тут. Або скористатися іншими сторонніми ресурсами, наприклад, investing com або netdania com, або завантажити на комп`ютер професійну платформу типу metatrader або thinkorswim - кожен вибирає найбільш зручний для нього спосіб стежити за ринковими змінами.

Японські свічки так щільно увійшли в моє життя, що спостереження за ними займає 95% мого робочого часу і викликає значно більший інтерес, ніж новинки кінематографа. Сидячи в кафе або перебуваючи в дорозі, я ніколи не пропускаю можливості стежити за ситуацією на ринку в пошуках нових торгових можливостей.

Японські свічки прийшли до нас з Японії 17-го століття. Вони використовувалися на рисової біржі для наочного зображення руху цін. Свічки отримали свою міжнародну популярність через високу інформативність при граничній простоті використання.

Значення японських свічок для початківців: тіло і тінь

Отже, знайомтеся! Японська свічка:

японские свечи графический анализ

Щоб розуміти значення японської свічки (ЯС) розберемо її складові, це два елементи - тіло (прямокутник) і тінь (лінія). ЯС показує, наскільки змінилася ціна за певний вибраний інтервал часу. Період часу однієї свічки можна виставляти за вашим вибором (наприклад, один місяць, один день, вісім годин, п`ятнадцять хвилин). Такий період називають таймфрейме. Для прикладу візьмемо графік з таймфрейме 1 годину.

Якщо ціна росла протягом години, ми будемо бачити свічку з зеленим тілом, а якщо падала, то з червоним. За шкалою праворуч від графіка можна побачити, наскільки ціна виросла або впала.

японские свечи графический анализ рынков

  • Зростаюча (зелена свічка) формується знизу вгору. Нижньою межею, в такому випадку, буде котирування відкриття свічки, тобто котирування, з якої годину почався, а верхньою межею свічки при цьому буде котирування закриття зеленої свічки, тобто котирування, до якої свічка виросла за минулий час;
  • Знижується (червона свічка) формується зверху вниз. Верхньою межею червоною свічки буде котирування, з якої ціна почала падати на початку години, а нижній тепер навпаки - котирування закриття, тобто котирування, до якої свічка опустилася до кінця години.

Котирування відкриття і закриття свічки не обов`язково буде максимальною або мінімальною за годину. Якщо ціна протягом години виходила за рамки відкриття і закриття, ми побачимо це по тіні свічки. Тінь показує нам максимум і мінімум минулого години.

японские свечи финансовых рынков

Наприклад, на початку години ціна акції становила 100 $ за 1 акцію, через 20 хвилин ціна впала до 90 $, а через 40 хвилин ціна виросла до 150 $ за акцію. Але до кінця години ціна знову впала до позначки 140 $. Таким чином, ми побачимо зелену свічку, яка відкрилася на позначці 100 $, а закрилася на позначці 140 $. Але так як протягом години ціна була на позначці 90 $ (нижче котирування відкриття) і 150 $ (вище котирування закриття), на свічці утворюються 2 тіні (зверху і знизу), за якими можна буде подивитися максимум і мінімум минулого години. Для того щоб вам було легше зорієнтуватися, коли саме свічка закриється, можна використовувати індикатор CandleCountdown.

Якщо значення японської свічки за годину не змінилася, тобто котирування відкриття дорівнювала котирування закриття, тіла у свічки не буде, а виглядати це буде так:

доджи

Коли я перший раз побачив свічковий графік, мені він здався чимось складним, я не зрозумів, які його переваги перед звичайним, лінійним графіком. Але, насправді, використовувати метод японських свічок зручно і ось чому: одна японська свічка дає нам цілих чотири візуально зрозумілих значення: котирування відкриття і закриття (тіло свічки) і максимум і мінімум (тінь свічки).

Тобто я можу наочно побачити, коли ціна впевнено йде вгору, спостерігаючи за довгою зеленою свічкою без верхньої тіні або, навпаки, вчасно розгледіти початок падіння ціни, помітивши довгу верхню тінь свічки на маленькому тілі.

Вплив таймфрейма на значення японської свічки

Залежно від того, на який час ми хочемо отримати наш сигнал для бінарних опціонів, потрібно використовувати правильний таймфрейм. Наприклад, при ставці на одну годину немає сенсу дивитися графік з великим таймфрейме в один місяць, тому що по ньому не можна зрозуміти, що відбувається останні кілька годин. І, навпаки, часовий графік не дасть нам ніякої інформації для аналізу ставок на кінець місяця.

как читать японские свечи

Великі таймфрейме показують картину в цілому (довгострокове рух), менші показують локальні руху.

Для короткострокової (внутрічасовой) торгівлі я використовую таймфрейм: 5 хвилин, 15 хвилин, 30 хвилин і 1 годину, а для довгострокової (кінець дня) - 4 години, 8 годин, 1 день і 1 тиждень.

Для аналізу японських свічок використовують індикатори для бінарних опціонів, які можна накладати поверх свічкового графіка. Детальніше про таких індикаторах можна подивитися тут. Індикатори допомагають побачити середню ціну і то, наскільки відсотків графік від неї відхилився. Також індикатори допомагають визначити, коли актив перекуплений щодо попередніх періодів, і коли очікується початок активних продажів і багато іншого. Відповідно до положення японських свічок можна визначити моделі поведінки ціни, які віщують розворот тренда або його посилення, а також побудувати цілі стратегії (наприклад, «Хабба Хаббаc Стайл»). Сьогодні, через кілька років активного вивчення, мені достатньо побіжного погляду на графік японських свічок, щоб визначити потенційні можливості заробітку в даний момент.

Існує безліч різних способів як читати японські свічки, про це я ще напишу в своїх наступних статтях. До речі, всі сигнали, які я видаю в торговому залі, ґрунтуються в тому числі на графіках японських свічок, дізнатися докладніше про безкоштовні сигнали для бінарних опціонів ви можете за посиланням. Ви також можете прочитати мою статтю про моделі розвороту японських свічок «Затаївся ніндзя, частина перша: моделі розвороту японських свічок».