Важливість оцінки входу.

Чомусь в більшості, а можна сказати в 90% випадків, відсутня ОЦІНКА входу по своєму торгівельному алгоритму. Начебто є ТЗ, в якій може бути включено ряд основних факторів, що впливають на прийняття рішення - входити чи не входити. Але найчастіше, на початково етапі - це входити. J І потім починається смикання, психоз, знаходження моментів, які говорять про те, що входити не слід було. А все чому? Та тому що ми починаємо аналізувати на межі своїх знань вже перебуваючи в позиції, а не до прийняття рішення. Входження в стрес-стан і виводить на максимальний аналіз. Хоча в цій ситуації ми вже повинні з ролі трейдера переходити в роль ризик-менеджера

Подібні ситуації можна трохи скоротити за рахунок "Оценочной системи" входів. Все банально просто. За основу беремо 10 банальну систему, в якій робимо 4 "ступені".

1 - 10 балів Де складаються всі фактори, які ми враховували, починаючи з відбору паперу, і закінчуючи формуванням формації на чартах. У даній ситуації вхід в позицію робиться об'ємом більше стандартного, щоб вигнати себе з рамок комфорту і створення стрес-ситуації. У цьому стані буде більш уважне ведення позиції і, як висновок, знаходження вад, позитивних моментів, які допоможуть поліпшити вхід по даній формації, або прибрати непотрібні (помилкові) сигнали з системи. Причому збільшення позиції обумовлено виконанням всіх факторів, на які ми звернули увагу.

2 - 9 балів У подібній ситуації виконані майже всі критерії для входу, або все. Але на рівні інтуїції є сумніви. Але робимо вхід стандартним лотом, або трохи більше стандарту. Сумніви про те, що прийнято неправильне рішення відсутні на 90%.

3 - 8 балів Чи не виконані деякі моменти. Але вони не настільки значні. Однак можуть вплинути на зміну поведінки паперу. Вхід трохи менше стандартного лота.

4 - 7 балів Декілька факторів не виконані. Але формація настільки красива, що руки сверблять зайти.. У подібній ситуації папір, або видалити з листа, або постаратися не дивитися, щоб уберегти себе від спокуси входу. У подібній оцінці позиції бути НЕ ПОВИННО Входячи в подібний трейд ми заганяємо себе в рамки невпевненості, що викликає частоту повернення до ведення даної позиції і, як наслідок, зациклення на папері і упущення інших потенційно цікавих ситуацій вже в реал-таймі.

Так ось.. висновок: Привчивши себе до оцінки ситуації за бальною шкалою, буде відбуватися формування патернів. І позбавлення себе від зайвих непотрібних рухів.