Дія кризи в Італії та шатдаун на євро скоріше позитивне

Нинішня стійкість євро до політичної кризи в Італії, по-перше, фундаментально обгрунтована, а по-друге, вказує на можливість подальшого зростання єдиної європейської валюти.

Криза в Італії: колишній прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі відзначив своє 77-річчя Напередодні Берлусконі на зло ворогам з'явився перед пресою із заявою про те, що схуд на 11 кілограмів, а перед цим - розповсюдив заклик до міністрів від своєї партії "Народ свободи" вийти зі складу коаліційного уряду, яке було результатом складного компромісу між його партією та демократами. Так як ВВП Італії становить 16, 5% від ВВП єврозони, спад економіки навіть на 5% в рік скоротив би ВВП єврозони на 0,8%.Нинішня ж економічна ситуація така, що для бізнесу лише вигідна будь-яка відстрочка у формуванні нового уряду. Адже на вихідних міністри від партії Берлусконі подали у відставку під приводом того, що коаліція відклала підвищення податку на додану вартість на 1 процентний пункт до 22%, а підвищення ПДВ не в інтересах компаній. У середу очікується голосування про довіру прем'єр-міністру Енріко Летте. При тому що на цей рік в Італії очікується спад ВВП на 1,4%, а на 2014-й - підвищення рівня безробіття до 12,3%, новий урядовий криза може поставити країну на грань нової боргової кризи, адже її держборг становить 127% від ВВП, однак серед бізнесу є впевненість в тому, що Італія виживе, якщо вже Греція зуміла вибратися. На даний момент в парламенті Італії є такі сили: Рух п'яти зірок, Зупинити занепад, Громадянська революція, З Монті за Італію, Італія. Спільне благо П'єра Берсані з 29,5% і Правоцентристська коаліція Берлусконі, має 29,18%. Домовитися вони, в принципі, навряд чи можуть, та й шанси на те, що влада отримає вотум довіри, складно оцінити навіть в 50%.Внаслідок цього особливо переконливо звучить заклик колишнього прем'єра до нових виборів, з яким він звернувся в телефонному інтерв'ю. Проте на шанси євро продовжити зростання це не повинно вплинути, як і на бізнес компаній.
Прогноз по парі євро/долар: Зростання до 1, 37 після завершення кризи Зараз зростання пари євро/долар вище 1, 35 обмежується політичною кризою в Італії. Але на даний момент немає інших передумов для падіння єдиної європейської валюти до 1,335, звідки почався рух 18 вересня після рішення ФРС США продовжити кількісне пом'якшення. Якщо американці не домовляться по шатдаун уряду, можна припустити короткочасне зміцнення долара США. Але якщо буде досягнута домовленість по стелі держборгу, ймовірно підвищення курсу євро. При продовженні кількісного пом'якшення з метою компенсувати будь охолодження економіки від шатдаун курс євро теж повинен зростати. Після невеликого відкоту євро/долара на факторі ризику, може утворитися фігура продовження з вершиною значно вище нинішнього максимуму 1,35, як це було 18 червня і 20 серпня після вершини 1 травня.При цьому глибина короткострокового падіння залежить від того, як зміниться ставлення інвесторів до ризику. Масштаби зростання подсократить: якщо влітку це були три "фігури", то тепер можна прогнозувати тільки дві, так як на 1,37 на місячному графіку знаходиться важлива вершина лютого. Так що є шанси, що завершимо рік по євро/долару близько 1,37, якщо ФРС не почне згортання кількісного пом'якшення.