Вплив apple і Facebook на технологічний сектор

Коли мова йде про технологічному секторі, найчастіше згадуються дві компанії, які виділяються із загальної маси і є флагманами цього сектора, - Apple (AAPL) і Facebook (FB). Не дивно, що ці два гіганти мають величезний вплив на динаміку зростання прибутку за все сектора.

Вплив Apple на технологічний сектор

Аналітик Джон Баттерс з FactSet Insight вважає, що вплив Apple є стримуючим, в той час як Facebook вносить найбільший вклад в цей фінансовий показник.

За оцінками фахівців на даний момент, середнє значення прибутку на акцію (EPS) для Apple за четвертий квартал складе 3. 22 $, хоча для аналогічного періоду 2015 року ця було 3.28 $. Показник прибутку на акцію є загальноприйнятим індикатором прибутковості діяльності компанії.

Таке зниження ефективності роботи Apple тягне назад весь технологічний сектор. Баттерс зазначає, що сукупна швидкість росту прибутку для всього сектора інформаційних технологій S & P 500 становить 7.1%. У той же час, якщо в розрахунках не враховувати компанію Apple, даний показник покращиться до 12.6%. Тенденція до зниження EPS у Apple може бути пов'язана з падінням продажів iPhone. За даними Баттерса, в період з 4 кварталу 2015 року з 3 квартал 2016, сегмент продуктів лінійки iPhone демонстрував зниження надходжень від виручки в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Середня швидкість падіння становила 14%.

Вплив Facebook на технологічний сектор

У той же час, фахівці очікують, що Facebook внесе максимальний внесок в загальне зростання прибутку сектора в 4 кварталі. Середнє очікуване значення EPS цієї компанії за останній квартал минулого року становить 1. 31 $, хоча за той же період 2015 року фактичний EPS склав 0.79 $. Якщо Facebook виключити з розрахунків, то сукупне зростання прибутку технологічного сектора в цілому знизиться з 7,1% до 5.3%.

Таким чином, Facebook є рушійною силою сектора. На думку Баттерса, це можна пов'язати із зростанням продажів мобільної реклами в Facebook. За період з 4 кварталу 2014 по 3 квартал 2016, обсяг продажів мобільної реклами в обчисленні від року до року зростав, в середньому, на 80%.

Відкрити рахунок для торгівлі на американському фондовому ринку