МФВ переглянув фіскальну політику

Міжнародний валютний фонд оголосив нові положення фіскальної політики Передові економіки досягнуть цього року нових контрольних точок: дефіцит бюджету зменшиться наполовину в порівнянні з 2009 р, також почнеться скорочення боргового тягаря.
На весняній зустрічі у Вашингтоні МВФ схвалив дії найбагатших країн. Вони в цілому витримали темпи фіскальної коригування, утримуючись як від закликів до більшої економії, так і від вимог фіскального стимулювання.
Позиція міжнародної організації хоч і пом'якшала з минулого року, але як і раніше не влаштовує уряду США, Великобританії і Німеччині.
Під час жовтневої зустрічі фонд ризикнув заявити, що економія більш небезпечна для відновлення, ніж раніше передбачалося. Зараз же думка міжнародної організації змінилося - вона вважає, що "немає універсального рішення всіх проблем, пов'язаних з попитом і боргами". У своєму огляді Fiscal Monitor МВФ повідомив, що бюджетний дефіцит в передових економіках скоротився з пікових 9% в 2009 р до очікуваного рівня в 4, 7% в 2013 р За словами глави департаменту з бюджетних питань фонду Карло Коттареллі, більшість країн зменшують запозичення до "прийнятного розміру".
Однак МВФ виділив десять країн, на які припадає до 40% світового ВВП Де все ще є "дуже серйозні бюджетні проблеми". В їх число входять США, Японія, Великобританія, Франція, Італія і Іспанія. Фонд закликає їх до поступової коригування, щоб зниження дефіцитів не зашкодило перспективам відновлення, і критикує США за "посилення політики швидкими темпами". Вашингтон закликають зменшити дефіцит на 1% ВВП (це менше запланованих на 2013 р 1, 7%) і зробити це щадним способом, а не за рахунок тотального скорочення витрат. В якості компенсації за повільне зменшення дефіциту найближчим часом міжнародна організація пропонує владі США, зокрема Конгресу, прийняти більш жорсткі цілі в середньостроковій перспективі.
Мабуть, уряд Великобританії в точності виконала ці вказівки - зменшення дефіциту становить менше 1% ВВП, також підготовлені довготривалі плани витрат. Однак МВФ підкреслив, що країна повинна рухатися повільніше. "Слід приділити увагу більше короткостроковій гнучкості", - зазначив Коттареллі.
Неофіційно чиновники з міністерства фінансів Великобританії повідомили, що, на їх погляд, позиція фонду щодо їх країни не узгоджується з рекомендаціями для США. А ось лейбористська опозиція її підтримує. Канцлер казначейства тіньового кабінету Ед Болс сказав, що чиновники МВФ "праві, виступивши із застереженнями". Дехто в консервативних колах вважає, що Великобританію лише використовують в суперечках щодо рекомендацій для бюджетної політики США, в той же час МВФ не оцінив, наскільки помірною була бюджетна коригування Британії.
Ретельно підібрані аргументи МВФ також непривітно зустріли в Берліні За даними Fiscal Monitor, в цьому році країна послаблює свою бюджетну позицію Джерела в уряді не погодилися з фондом в тому, що Німеччина повинна більше робити для прискорення світового зростання, і наголосили на важливості зменшення дефіциту і структурних реформ.
Ці розбіжності окреслили можливе мінне поле, через яке доведеться йти МВФ. Його завдання стала ще складніше, коли вчора ввечері високопоставлений чиновник міністерства фінансів США звинуватив в слабкості світової економіки єврозону. "Цей регіон має багатий інструментарієм бюджетної та валютної політики, а також значними можливостями внутрішнього балансування, - додав він. - Останнім часом робилися кроки по градуювання темпів зміцнення бюджету для більш ефективного впливу на слабке зростання".