МВФ може сильно помилятися в прогнозі по ВВП Росії на 2014 рік

Глибина економічної кризи Росії в 2014 році може перевищити очікування. Рецесія у нас, якщо вірити прогнозам МВФ, вже почалася. Загальне зростання за підсумками року буде мізерним.

Прогноз МВФ

На цьому тижні Міжнародний валютний фонд (МВФ) знизив прогноз на 2014 рік щодо економічного зростання в Росії з 1, 2% до 0,3% і заявив, що наша економіка в стані рецесії. Багато хто вважає іноземні прогнози щодо кризи найбільш об'єктивними, і прогнози МВФ не виняток. Але я хочу звернути увагу на те, що прогнози кризи 2014 року в Росії можуть бути помилковими. Зниження оцінки економічного зростання прогнозу по статистичному показнику, службовцю ключовим індикатором ситуації в економіки, на мій погляд, аж ніяк не випадково збіглося із загостренням міжнародної обстановки і російсько-американських відносин.Традиційне розуміння валового внутрішнього продукту має до нашої країни дуже опосередковане відношення. Як не важко уявити це, живучи в США, де обжитий кожен клаптик землі, у нас в Росії є цілі райони, взагалі не порушені економічним зростанням, і вимірювати його там все одно, що шукати наукову книгу в газетному кіоску.

Прогноз по ВВП Росії в 2014 році

Всупереч загальній думці про те, що статистична похибка не повинна перевищувати 0, 5%, потрібно відзначити, що ні в Росстат, ні в МВФ не вважають це універсальним правилом. Допустима похибка вимірювань Росстату коливається від 0,5% до 2% і при загальнодержавних вимірах, таких як перепис населення, може досягати 5%. Помилка вибірки в межах 5% вважається нормою не тільки у нас, але і на Заході, в залежності від того, який рівень значимості дослідник надають результатами. Прогноз МВФ по ВВП Росії на 2014 рік, швидше за все, має дуже велику помилку, і не тільки через політику. У звітах МВФ наводиться середня помилка прогнозів по Росії на поточний рік, що становить 0,55 процентного пункту, на наступний за ним - мінус 1,15 пункту, на 2 роки вперед - мінус 1,6 пункту.Шанси на те, що ці помилки будуть більше або менше, також великі, від 19% до 33%. Наш прогноз зростання ВВП Росії в 2014 році не сильно відрізняється від оцінки Міжнародного валютного фонду. І все ж, що стосується самого МВФ, дослідники з цієї організації добре пророкують в РФ тільки інфляцію, і то не на поточний рік, а на наступний. Навіть при цьому ймовірність значення, яке сильно відрізняється від прогнозного, становить 13%. Економічна криза в Росії 2014 року полягає в поки що невдалу спробу замінити стимулювання попиту стимулюванням пропозиції. Задуманий перехід вже привів до того, що будівництва інфраструктури супроводжує сильний відкат назад в сфері послуг. Але навряд чи це може бути перешкодою для зростання в окремих секторах економіки, навіть в стані рецесії в цілому по країні.