Ілон Маск: Людина зможе перевершити штучний розум тільки за допомогою мозкових імплантатів

Коли справа стосується високих технологій, Ілон Маск завжди на гребені хвилі. Зараз його хвилює непросте питання: інженерам-дослідникам останнім часом вдалося зробити справжній прорив у створенні штучного розуму ( "AI" - Artificial Intelligence). Ще трохи, і він стане настільки досконалим, що люди в порівнянні з ним будуть здаватися дурними "домашніми тваринами". І що пропонує Ілон Маск? На його думку, проблему може вирішити технологія імплантування в людський мозок спеціальних електронних пристроїв, які допоможуть людям бути нарівні з "машинами".

Маск каже про використання так званого "нейросетевого мережива", за допомогою якого людина буде підключатися до комп'ютерів, а комп'ютери - це ключовий фактор утримання влади над світом.

"Мені не подобається, що ми можемо уподібнитися домашнім кішкам, але яке вибрати рішення, щоб цього не сталося? " - міркував Ілон Маск в своєму виступі на конференції Code Conference, що проходила минулого тижня в Каліфорнії. - "Я думаю, одним з кращих рішень стане додавання людині можливостей штучного розуму. Як кора головного мозку, яка функціонує в симбіозі з лімбічної системою, так і третій, цифровий шар, імплантований в мозок, буде працювати злагоджено з людським організмом".

Побоювання Маска з приводу переваги штучного розуму над людським мозком мають під собою серйозне підґрунтя. Цей інженер-винахідник і великий діловий магнат знає, про що говорить, так як саме він стоїть в перших рядах розробників "AI". Поряд з багатьма іншими вченими і представниками ділових кіл, що займаються бізнесом в області високих технологій, він виступає за те, щоб як слід вивчити можливі наслідки впливу, яке може надати штучний розум на людське суспільство. Тільки після цього можна продовжувати роботу над подальшим вдосконаленням "розумних машин".

Ілон Маск сильно стурбований тим, що машини можуть стати розумнішими людей і почнуть сприймати їх як щось непотрібне. В кінцевому підсумку (і це найгірший варіант), вони просто можуть вирішити позбутися нас. Звичайно ж, це нагадує параною, але ймовірність розгортання ситуації в такому ключі цілком можлива.

Маск думає, що нейромережеве мереживо зможе це виправити. Термін "нейромережеве мереживо" почав першим вживати письменник-фантаст Іен Мензіс Бенкс. Під ним мається на увазі особлива сітка, імплантувати в людський мозок, яку можна програмувати і оптимізувати.

Кінцева мета такої сітки буде полягати в забезпеченні постійного підключення мозку людини до комп'ютерів. Змагатися з штучним розумом, на думку Маска, можна тільки завдяки комп'ютерам.

Все це звучить занадто футуристично, проте подібні наукові розробки ведуться вже кілька років. Понад рік вчені випробовують нейромережеве мереживо на мишах, вводячи його в мозок тварин за допомогою ін'єкції.

"Ми намагаємося згладити різницю між електронними і нейронними схемами і системами", - говорить Чарльз Лібер (Charles Lieber), один із співробітників Гарвардського університету, який бере участь в проекті. - "Перш ніж почати біг, нам потрібно пройти якусь відстань спокійним кроком. Однак ми вважаємо, що нам під силу зробити революційний ривок і налагодити взаємодію з мозком за новими принципами".

Такої ж думки дотримується і Ілон Маск. Перш ніж рухатися вперед в області розвитку штучного розуму, потрібно провести підготовчу роботу. І це саме те, у що зараз повинні вкладати свої кошти IT-компанії.

Відкрити рахунок для торгівлі акціями високотехнологічних компаній