Ілон Маск: open AI буде випускати роботів-домогосподарок

Більшість людей ставляться до виконання звичайної роботи по дому як до набридливої ​​рутині. Взагалі, дивно, що в 2016 році все ще не створено нічого такого, що нагадувало б відомого робота-домробітницю Розі - персонажа популярного фантастичного мультсеріалу "Джетсони" (The Jetsons). Цей серіал йшов на телевізійних екранах Америки спочатку в 60-х, а потім в 80-90-х роках минулого століття.

Зараз з'явилася надія на те, що роботизований помічник по господарству може з'явитися в наш час. Розробкою і виробництвом таких роботів хоче зайнятися відомий Ілон Маск - вчений-дослідник і бізнесмен від науки в одній особі. Для цієї мети він створив нову фірму, яка отримала назву Open AI.

Компанія Open AI була створена в грудні 2015 року, очолюють її Ілон Маск і Сем Алтман (Sam Altman) - президент американської компанії Y Combinator, що займається фінансуванням стартапів. В Open AI інвестують багато "важковаговики" технологічного ринку. Наприклад, співзасновник PayPal Пітер Тіль (Peter Thiel) вклав в неї 1 мільярд доларів США. Основна мета, з якою створювалася нова компанія - це впровадження "штучного розуму" (AI) в повсякденне життя людей. Роботи повинні використовуватися в побуті, а не тільки бути частиною високотехнологічних виробництв і наукових лабораторій.

Судячи з усього, в арсеналі Open AI є всі необхідні навчальні алгоритми, які дозволять створити робота, який вміє виконувати потрібні від нього завдання.

Щоб не надто зволікати з випуском перших моделей, будуть використані вже наявні технології. З полиць будуть взяті готові роботи, їх небагато підправлять і навчать основам ведення домашнього господарства.

"Ми вважаємо, що AI потрібно поставити на службу простій людині. Роботи будуть допомагати людям, звільнять їх від виконання самих рутинних справ. При цьому забезпечення безпеки людини ми ставимо понад усе", - ось такими словами Ілона Маска супроводжувалося відкриття Open AI.

Насправді Маск планує випускати не тільки роботів-домогосподарок. Його мета набагато ширше: він хоче створити справжній "штучний розум" - машину, яка б цілком розуміла і володіла б людською мовою. Сфера застосування таких роботів виходила б далеко за межі ведення домашнього господарства.

Робота в цьому напрямку ведеться вже кілька років. Поки роботи вчаться розуміти і виконувати деякі команди, а також відповідати на певні питання. Але володіння справжнім розумом має на увазі здатність ставити людині уточнюючі питання, метою яких є з'ясування практичних деталей, дотримання всіх аспектів безпеки і т. д.

Певних успіхів у сфері створення штучного розуму вже вдалося домогтися. Одна з машин вразила журналіста своєю здатністю вести бесіду екзистенціального характеру. Іншого робота навчають виконувати тільки безпечні для людини вказівки. Розробники прикладають чимало зусиль для того, щоб навчити своїх роботів не піддаватися на провокаційні команди.

На сьогоднішній день є алгоритми, за допомогою яких розумні машини можуть логічно відповідати на питання. Також є алгоритми, що дозволяють комп'ютерам виробляти синтаксичний аналіз і машинний переклад. Але для більш просунутих лінгвістичних цілей, наприклад, для можливості ведення повноцінної бесіди, точного розуміння змісту документа або складного набору інструкцій, вони не підходять. Фахівцям компанії Open AI потрібно розробити нові, більш досконалі навчальні алгоритми і парадигми, які дозволять роботам вирішувати поставлені завдання. В кінцевому підсумку Open AI хоче навчити кожного зі своїх роботів моментально вирішувати складні головоломки, наприклад, збирати кубик Рубіка і знаходити оптимальне рішення в різноманітних логічних іграх, таких як шахи, наприклад.

Все це звучить чудово, як і багато з того, що пропонує пан Маск. Пам'ятайте, у нього в планах відправити людей на Марс, знайти нові ефективні джерела відновлюваної енергії, які були б доступні кожному і т. д.? Хочеться сподіватися, що він зможе втілити в реальність свої задуми про створення роботів-домогосподарок. Але потрібно розуміти, що до всього, про що говорить Маск, слід ставитися з обережністю.

До речі, він сам усвідомлює можливі наслідки впровадження розумних технологій. "Я вважаю, що нам потрібно бути дуже обережними щодо штучного розуму", - сказав Маск на симпозіумі MIT в 2014 році. Він розуміє, що штучний інтелект може перетворитися для людства в справжню загрозу. "Удосконалюючи технології AI, ми тим самим закликаємо самого диявола", - застерігає Ілон Маск.

Відкрити рахунок для торгівлі акціями високотехнологічних компаній