Ілон Маск: "нейронів мереживо" зв'яже людський мозком і комп'ютер

Чи очікує нас в майбутньому домінування кіборгів? Ілон Маск вважає, що так.

Нещодавно в Твіттері керівник Tesla і SpaceX повідомив, що система, побудована на зв'язку між людським мозком і комп'ютерним інтерфейсом (так зване "нейронів мереживо"), може бути продемонстрована вже в цьому році. Вперше Маск згадав про концепцію нейронного мережива (посилення можливостей людського мозку за рахунок створення додаткового шару цифрового розуму) на конференції Recode's Code в минулому році. За його словами, така комп'ютерно-мозкова система буде являти собою "симбіоз з машинами".

На його думку, створюючи такий зв'язок з комп'ютерами, людство зможе йти в ногу з розвитком штучного інтелекту. Маск попереджає, що в міру того, як складні комп'ютери знаходять все великі віртуальні здатності, людям загрожує небезпека значно відстати в розвитку.

Ось як Маск розповів на конференції про потенціал "нейронного мережива" стосовно до вирішення проблеми обмежень, пов'язаних з людським організмом: "Ми - вже кіборги. Я маю на увазі, що існує наша цифрова або частково цифрова версія в формі електронної пошти та соціальних мереж. і все, що ми робимо і маємо сьогодні, - це завдяки об'єднанню зусиль з нашим комп'ютером, телефоном і всіма тими додатками, які в них є. Зараз кожен з нас сильніше, ніж Президент Сполучених Штатів 20 років тому: ми можемо відповісти на будь-пи ос, можемо провести відеоконференцію з будь-якою людиною, де б той не перебував, ми можемо миттєво відправити повідомлення кому завгодно, ми взагалі можемо робити просто неймовірні речі ".

У порівнянні з комп'ютерами, основним обмеженням і стримувальним чинником розвитку людського організму є введення і виведення інформації, від яких людина дуже залежимо. Особливо це стосується етапу виведення. Наприклад, такий спосіб виведення, як набір тексту двома пальцями на телефоні, - неймовірно повільний у порівнянні з тією швидкістю, з якою людина сприймає інформацію.

"Це до смішного повільно. Введення інформації відбувається набагато краще, так як у нас є високошвидкісний візуальний інтерфейс, пов'язаний з мозком; наші очі сприймають великий обсяг інформації. Таким чином, введення і виведення відрізняються на декілька порядків. Ефективне об'єднання мозку і цифрового інтелекту в симбіотичний систему дозволить усунути обмеження, пов'язані з введенням/висновком, за рахунок створення якоїсь подібності інтерфейсу прямого доступу до кори головного мозку ", - сказав Маск.

Маск зазначив, що для реалізації цієї ідеї потрібні мінімально інвазивні хірургічні процедури, так як "вени і артерії.. забезпечують прямий доступ до всіх нейронів, оскільки ті активно забезпечуються кров'ю".

Відкрити рахунок для торгівлі акціями високотехнологічних компаній