IKEA вилучає з продажу сосиски, які містять конину

Шведський меблевий гігант IKEA в середу вилучив віденські сосиски і тефтелі зі своїх магазинів в п'яти країнах після того, як тест виявив в них кінський ДНК Це може стати відчутним ударом по фінансовим показникам компанії, з огляду на що, з € 27 млрд. Виручки компанії 5% припадає на реалізацію продуктів харчування.

"В якості міри безпеки ми вилучаємо з продажу всі продукти зі свинячого або яловичого фаршу - тефтелі і сосиски одного з наших постачальників", - розповідає представник IKEA Ильва Магнуссон, наголошуючи на тому, що це була лише запобіжний захід, а не підтвердження факту утримання конини в сосисках. Віденські сосиски зникли з магазинів IKEA у Франції, Великобританії, Іспанії, Ірландії та Португалії. "Віденські сосиски в інших країнах приходять від інших постачальників", - пояснила вибіркове рішення компанії Магнуссон.
Шведська харчова компанія Familjen Dafgard Головний постачальник тефтелі, що продаються в європейських магазинах IKEA, в середу заявила про те, що результати широкого тестування показали сліди кінського м'яса в чотирьох партіях заморожених тефтелі. Днем раніше, у вівторок, Familjen Dafgard заявляла про те, що жоден з 320 проведених протягом трьох тижнів тестів, які не виявив в продуктах жодного сліду конини.
Найбільший в світі меблевий рітейлер, IKEA, на цьому тижні виявилася останньою з компаній, залучених до "Кінський" скандал в Європі. Це сталося після того, як інспектори з Чехії виявили сліди конини в одній з партій тефтелі торгової марки IKEA - "Swedish meatballs". Familjen Dafgard негайно вилучила з продажу цю партію, а також ще чотири "підозрілі" партії тефтелі. "Ми продовжуємо тестування продукції, щоб з'ясувати джерело походження м'яса і побачити, в якому саме місці розірвалася виробнича ланцюг", - інформують в компанії.
За словами ветеринарного інспектора Шведського національного харчового агентства Леннарта Нільсона, агентство отримало інформацію про вміст у сосисках і тефтелі від 1% до 10% кінського м'яса. Це свідчить про те, що конина потрапила в продукцію "не випадково", тобто цілеспрямовано була змішана з яловичиною з метою зменшення вартості: ціна конини в 3-4 рази нижче ціни яловичини.
Скандал з кониною вибухнув в січні, коли ірландська влада, протестувавши підозріло дешеві заморожені яловичі сендвічі, виявили в них кінський ДНК. З тих пір численні супермаркети, магазини і фаст-фуди змушені були прибрати зі своїх полиць м'ясні продукти до з'ясування їх точного складу і походження. Головною проблемою, поставленої на порядок денний, є недосконалість європейської системи контролю якості продукції і повна відсутність контролю при транспортуванні продуктів харчування з однієї країни ЄС в іншу.