ІІІХААА! РИНОК ЗНОВУ НА бику

Цього тижня ми спостерігали сильне ралі на ринку американських акцій. Індекси відновили свій середньостроковий бичачий тренд. Проте, настрої стали ще негативніше. Індикатор настроїв інвесторів показує, що тільки у 18% настрою купівельні. Таке низьке значення досягалося всього 4 рази за останні 25 років. Нейтральні настрою 53%. Дуже рідко можна побачити оптимізм нижче 20% і нейтральність більше 50%, в той час як ринок всього 2% від максимумів. Серед ведмедів є шановні інвестори з репутацією, які керують мільярдними активами.

Ось як виглядає графік $ SPY (наближений до індексу S & P500) за цей тиждень.

Після мляво понеділка, ціна вибухнула у вівторок, відкрилася гепом в середу і закінчила тиждень на максимумах в п'ятницю.

Ось в якому контексті все відбувалося.

Спочатку ведмеді намагалися протиснути ціну нижче $ 204, але так і не вийшло закритися нижче. Після чого утворилася широка разворотная свічка. Потім була пробита лини тренда сильної, зеленої свічкою. Нічого не виходило у ведмедів і наступні дні. Ціна відкривалася гепом і закривалася біля вершин, що говорить про силу покупців. Зараз ми знаходимося всього лише 2% від максимумів, вище всіх ключових ковзних середніх.

Всі сектора приєдналися до цього ралі. І тепер, 13 з 14 спостережуваних мною ETFs знаходяться вище 8/21/50 EMAs. Тільки рітейлери ($ XRT) відстають, так як ряд компаній відзвітували гірше очікувань і дали поганий прогноз на майбутнє. А в споживчому секторі ($ XLP) також стався витік капіталу. Але це не говорить про слабкість ринку, а навпаки. Так як в цьому секторі захисні компанії (великі компанії з дивідендами і стабільними доходами), які ростуть коли зазвичай погані очікування. Золотодобувні акції втратили в ціні, в цей раз вони пішли за індексом золота, ніж за загальним ринком.

Ось графіки деяких з них. Спочатку лідери, потім відстаючі.

У вас ніколи не буде ідеальних умов, коли всі зірки сходяться в одну лінію. Завжди буде що те, про що ми повинні хвилюватися. Наприклад, буде сильний день зростання у всіх секторах, а хто скаже "так, але обсяги були низькі". Далі, якщо у нас буде день зростання на великому обсяги, хто може сказати "тепер ми перекуплені", а коли ми вийдемо на нові вершини - "тут у нас ведмежа дивергенція по індикатору MACD".

Якщо ви будете чекати, коли все буде ідеально, то ніколи не інвестуєте ні цента. Якщо ви шукаєте аргументи "проти", то я гарантую що ви завжди знайдете такі. Ми не повинні шукати те, що буде підтверджувати нашу думку. Вже давно доведено, що торгівля думкою ніколи до добра не приведе. Потрібно об'єктивно зважувати всі аргументи і брати на себе контрольований ризик в умовах невизначеності.

Чи може ринок зараз розвернутися і встановити нове дно? Так звичайно. Але статистичний аналіз і досвід підказують, що це менш вірогідний сценарій. Тому що якщо утворюється моментум в одну сторону, його важко перекинути. З огляду на поводження ціни, секторний аналіз і негативний настрій більшості (каталізатор для майбутнього руху вгору), більш ймовірний шлях, що ми продовжимо зростання.