Ідеальний процес торгівлі важливіший за результат

Трейдери, особливо - початківці, мають схильність зациклюватися на результатах торгівлі. З огляду на, що кожна угода або приносить вам гроші, або забирає їх, торгівля може виглядати чорно-білої. Збиткова угода розглядається як невдача, яку необхідно виправити, а прибуткова - як успіх. Всі ми прагнемо мати більше успіхів, ніж невдач. Однак торгівля з таким менталітетом може на практиці призвести до збільшення кількості невдач, а при такому положенні справ про збільшення торгового рахунку не може йти мови.

Проблема прагнення до ідеального результату торгівлі

Починаючі трейдери повинні знати, що вони не зможуть кожну свою операцію закривати з прибутком. У будь-який момент на ринку може з'явитися великий покупець або продавець, який відкине ціну до рівня вашого стоп-лосс. Ми ніяк не можемо на це вплинути. Це - невід'ємна частина торгівлі. Збиткові угоди трапляються у всіх. Однак багато трейдерів продовжують розглядати збиткові угоди як свою проблему в торгівлі, яку необхідно усунути. Але це не обов'язково так. Неможливо досягти ідеального результату, ринок не настільки впорядкований.

Більш того, ідеальний результат зовсім і не потрібен, щоб заробляти хороші гроші. Здійснюючи навіть 50% - 60% позитивних угод, можна отримувати приголомшливу прибуток. Прагнення до ідеального результату - безплідний шлях, який, швидше за все, на практиці призведе вас до переосмислення ринку, що закінчиться погіршенням результативності торгівлі. Професійні трейдери прагнуть досягти ідеального процесу торгівлі.

Ідеальний процес торгівлі

Насправді, результати до певної міри перебувають за межами нашого контролю. Якщо у нас є стратегія, і ми її дотримуємося, то ми знаємо, що, наприклад, з останніх 100 угод 63 виявилися прибутковими (тобто відсоток прибуткових операцій = 63%). Це дає нам підтвердження того, що дана стратегія працює, але ми не знаємо, яка з операцій виявиться прибутковою, поки не зробимо її. Ми знаємо, що зможемо виявитися праві приблизно в 6 угодах з 10, але саме ринок, а не ми, буде визначати, яка саме операція принесе нам прибуток, а яка - збиток.

Ми не можемо контролювати результат кожної операції, тому що, якби ми могли це робити, то кожен раз обирали б тільки позитивні угоди. Однак цього не відбувається. Але є одна річ, яку ми дійсно можемо контролювати. Це - наш процес торгівлі.

До процесу торгівлі можна віднести все, що стосується здійснення угоди. Він починається з того, як ви готуєтеся до торгового дня, яку стратегію вибираєте, як визначаєте свої точки входу і виходу, як вибираєте і змінюєте розмір позицій, як керуєте угодою після входу і яким чином аналізуєте ринок, щоб вчасно помітити можливість для входу і виходу.

Процес торгівлі - це щоденна процедура, повторювана для кожної угоди. Кожному трейдеру притаманний свій, дещо відрізняється від інших, процес торгівлі. Однак у всіх успішних трейдерів є щось спільне.

Концентрація на процесі, або процедурі, дозволяє залишатися зосередженим на тих речах, які ми можемо контролювати. Наприклад, ми можемо визначити, наскільки ринкові умови здаються нам сприятливими для здійснення угоди, а потім ідеальним чином виконати цю угоду відповідно до свого плану торгівлі - від початку і до кінця. Результат не має значення. Якщо угода була виконана ідеально, можна вважати її успішною.

Погано виконана операція, яка принесла позитивний результат, повинна розглядатися як невдала, незалежно від отриманого прибутку, тому що такі дії трейдера можуть виробити у нього погані звички, які спричинять за собою погану або нестабільну результативність в майбутньому. Добре виконана угода, яка призвела до збитку, все одно є хорошою. Ви таким чином виробляєте хороші звички.

У будь-якій окремо взятій угоді може трапитися що завгодно. Як сказано вище, ми можемо прекрасно представляти, скільки приблизно угод з 10 або з 100 ми зможемо зробити успішно, але ми не можемо знати, які саме угоди виявляться прибутковими або збитковими, коли робимо їх.

Тому абстрагуйтеся від результату в конкретній угоді, він не має значення. Якщо ви зосередитеся на правильності процесу торгівлі, то результати прийдуть. Думайте про загальну картину, а не про окремі результати.

Висновок

Незалежно від того, чи хочете ви навчитися торгувати акціями, валютними парами, ф'ючерсами або опціонами, почніть з розробки процесу торгівлі. Це - те, що ви можете контролювати. Результати не піддаються нашому контролю, але якщо ви неухильно дотримуєтесь свого процесу, то позитивні результати з'являться природним чином. Вони прийдуть, коли ви будете постійно зосереджені на процесі, який працює.