Стратегія Ишимоку "перетин Тенкан сен і Кіджун сен"

Стратегія на основі індикатора Ішимоку (Ichimoku Kinko Hyo) "Перетин Тенкан Сіна і Кіджун сен" використовує однойменний сигнал від індикатора для отримання прибутку. Дана ТС дуже популярна серед інших стратегій, що використовують індикатор Ишимоку. Сьогодні ми розглянемо її основні моменти.

стратегія на основі індикатора Ішимоку

рис.1

Суть стратегії перетину

Нам потрібен сигнал перетину еталонної лінії і лінії обертання. Якщо лінія обертання рухається вгору і перетнула еталонну, то даний сигнал можна вважати бичачим. Ведмежий сигнал отримуємо, коли лінія обертання перетнула еталонну, рухаючись вниз.

Як і в інших ТЗ по Ишимоку, сигнал не є вузьким, краще розглядати ситуацію на ринку більш цілісно, це збільшує шанси на прибуток.

Сигнали в даній ТС можна розділити на 3 групи в залежності від їх сили: сильні, нейтральні та слабкі:

  • сильний сигнал на покупку - виникає при бичачому перетині над Кумо.
  • сильний сигнал на продаж - виникає при ведмежому перетинанні над Кумо
  • нейтральний сигнал як на покупку, так і на продаж -з'являється в разі бичачого перетину в межах Кумо.
  • слабкий сигнал на покупку - виникає при бичачому перетині під Кумо.
  • слабкий сигнал на покупку - виникає при ведмежому перетині під Кумо.

Тобто у всіх випадках ми маємо перетин Тенкан Сіна і Кіджун Сіна, звідси і назва ТС.

перетин Тенкан Сіна і Кіджун вересня

рис.2

Перевірка по Chikou Span (Чику Спан) У даній ТС Чику Спан використовується як підтверджує фільтр досить високої точності. Як правило, Чику Спан виступає даними фільтром в будь-який ТЗ, пов'язаної з Ишимоку. Тут враховується розташування лінії Chikou Span по відношенню до лінії ціни. Скажімо, ми отримали сигнал на покупку. Чику Спан при цьому розташований вище лінії ціни - значить, сигнал на покупку підтверджується, це достовірність висока. Якщо ж лінія Чику Спан по відношенню до ціни протилежна сигналам перетину Тенкан Сіна і Кіджун Сіна, то дані сигнали розглядаються як слабкі.

Правила відкриття та закриття угод щодо МС

Відповідно до даної ТЗ, входити в ринок слід, розміщуючи ордер в напрямку перетину при закритті свічки. Але важливо враховувати також і значні (важливі) рівні підтримки і опору, розташовані близько до перетину. Хороший знак - закриття свічки над або під зазначеними рівнями, тоді вхід в ринок можна вважати найбільш надійним.

Вихід з угоди можна робити по-різному. 1-й варіант - перетин Тенкан Сіна і Кіджун вересня в зворотному напрямку. Інші варіанти - інші сигнали від Ишимоку, відомі як звичайні сигнал від самого індикатора.

Стоп-лосс. Як не дивно, стоп накази не використовуються, закриття позицій здійснюється вручну. Хоча можна встановити страхувальний стоп лосс, щоб ціна різко не рушила в невигідну для нас сторону при виході важливою економічною новини.

Фіксація прибутку здійснюється, виходячи з вашого підходу до трейдингу. Дейтрейдер або свінг-трейдер встановлює цілі, виходячи з ключових рівнів. Позиційний же гравець може спокійно дочекатися завершення поточної тенденції, про що будуть свідчити лінії Тенкан Сіна і Кіджун Сіна, точніше, їх зворотне перетин. Торгівля відбувається на будь-якому таймфрейме, але більш правильно торгувати на М30 і вище, з огляду на ринковий шум і прибутковість, яка буде максимальною на великих часових інтервалах на кшталт Н1, Н4, D1 і W1.

Приклад угоди на продаж ви можете спостерігати на рис.3. Стоп лосс в міру руху ціни можна і потрібно зрушувати вниз, фіксуючи прибуток.

Ichimoku Kinko Hyo

рис.3

Простота і зручність стратегії на основі індикатора Ішимоку "Перетин Тенкан Сіна і Кіджун сен" в тому, що торгувати по ній дійсно необтяжливо і не займає багато часу. У той же час сигнали даної ТЗ відрізняються високою точністю. Правила ТЗ не є жорсткими і залишають трейдеру достатньо простору для маневру.

Профіту і пам'ятайте, що прибутковість торгівлі дуже сильно залежить від обраного вами брокера!