Стратегії на основі індикатора Ішимоку "перетин Кіджун сен"

ТС "Перетин Кіджун сен" з розділу Стратегії на основі індикатора Ішимоку - одна з найпотужніших і надійних по ефективності сигналів, отриманих від індикатора Ишимоку. Використовується на будь-якому часовому інтервалі, але краще використовувати на D1ілі навіть W1. Генерація сигналу по даній ТС відбувається при перетині ціною Кіджун вересня (КС).

Інші особливості і торгові правила ТС читайте нижче.

стратегії на основі індикатора Ішимоку

рис.1

Сигнали по ТЗ

Сигналом до покупки служить перетин ціною лінії Kijun-sen знизу вгору. До продажу - зверху вниз. Як і в інших випадках, коли ми використовуємо сигнали від індикатора Ишимоку (Ichimoku Kinko Hyo), потрібно перевіряти даний сигнал за допомогою інших складових індикатора.

Умовно сигнали по даній ТС поділяємо на 3 види: сильні, слабкі і нейтральні.

  • сильний сигнал на покупку (бичачий) генерується при бичачому перетині Кіджун вересня над хмарою Кумо.
  • сильний сигнал на продаж (ведмежий) генерується при ведмежому перетині КС під хмарою Кумо
  • нейтральний сигнал (бичачий або ведмежий) з'являється, коли бичаче або ведмеже перетинання здійснюється в межах хмари Кумо
  • слабкий сигнал на покупку (бичачий) виникає при бичачому перетині під Кумо.
  • слабкий сигнал на продаж (ведмежий) виникає при ведмежому перетині під Кумо.

На рис.2 можна побачити приклади сигналів по ТЗ "Перетин Кіджун сен".

перетин Кіджун вересня

рис.2

Підтвердження сигналів по Chikou Span (Чику Спан)

Наскільки валідність (достовірні) сигнали по даній ТС, можна перевірити, звіряючись з такою складовою індикатора Ишимоку як Chikou Span (Чику Спан).

Якщо бичаче перетинання ціни і Kijun-sen (Кіджун вересня) відбулося в момент розташування Чику Спан над ціною, це говорить про хорошу силу сигналу. Для продажу - Чику Спан повинна розташовуватися під ціною. В іншому випадку сигнали є слабкими.

Правила відкриття та закриття позицій

Операцію відкриваємо в напрямку перетину, але тільки після того, як отримали підтвердження - свічка закрилася. Обов'язково враховуємо близькість важливих рівнів підтримки і опору. Вхід вважається більш надійним, якщо свічка закрилася близько цих рівнів (над або під рівнями).

Вихід з позиції проводиться при перетині ціни і Кіджун вересня в протилежному напрямку. Дуже важливо пересувати стоп лосс в міру того, як лінія Кіджун вересня рухається в потрібну нам сторону.

Кіджун вересня в даному аспекті можна розглядати як еталонну лінію, яка буде показувати цінова рівновага. Тобто фактично це ідентифікатор ринкового настрою. Скажімо, якщо після бичачого перетину ціна зробила відкат під еталонну лінію, це показник того, що імпульс вгору був невдалим.

Як тільки ми відкрили позицію після перетину Кіджун Сіна, потрібно встановити положення еталонної лінії і встановити StopLoss на 10 пунктів в іншу сторону від входу. Точна кількість пунктів для стопа визначається тимчасовим інтервалом графіка і волатильністю валютної пари. При відкритті короткої позиції стоп лосс розміщуємо над Kijun-sen, при відкритті довгої - під ним.

При русі ціни в потрібну сторону, стоп лосс підтягується слідом за Kijun-sen, залишаючи зазор в 10 пунктів. Можна використовувати трейлинг стоп.

Прибуток фіксується вручну, при цьому використовуються або ключові рівні (дей, свінг-тренйдінг), або зворотне перетин ціни і Кіджун вересня (позиційна торгівля).

На скріншоті нижче ми бачимо хороший приклад позиції на продаж.

Ишимоку

рис.3

Сподіваємося, що стратегія на основі індикатора Ішимоку "Перетин Кіджун сен" виявиться вам корисною.

Пам'ятайте, що прибутковість торгівлі дуже сильно залежить від обраного вами брокера!