Індикатор Ішимоку

индикатор ишимоку

Ишимоку - це псевдонім японського трейдера Гоічі Хосода. Пан Хосода відомий тим, що протягом 30 років працював над індикатором власного винаходу. В результаті його індикатор отримав світове визнання і є сьогодні вбудованим за замовчуванням в усі термінали технічного аналізу. Повна назва індикатора «Ишимоку Кінко хаё», що в перекладі з японської означає «миттєвий погляд на ринок». Основною перевагою цього індикатора, як можна здогадатися з назви, є швидке проведення аналізу. Незважаючи на те, що Хосода опублікував свій індикатор майже півстоліття тому, Ишимоку як і раніше користується популярністю серед трейдерів. Цей індикатор є вбудованим за замовчуванням в усі термінали для проведення аналізу. Так що пропоную поговорити сьогодні про те, як використовувати індикатор Ишимоку

облако ишимоку индикатор

З чого складається індикатор хмара Ишимоку

На перший погляд може здатися, що індикатор Ишимоку досить важкий у використанні. Однак найскладніше тут - запам`ятати назви п`яти ліній, з яких він складається:

  • Лінія Тенкан (червона) - швидка трендова лінія, по суті змінна середня з періодом 9;
  • Лінія Кіджун (бірюзова) - середня трендова лінія, по суті змінна середня з періодом 26;
  • Лінія Чіко (зелена) - гальмує лінія, побудована за цінами закриття свічок із зсувом на 26 періодів тому;
  • Лінія Ап Кумо / Сенкоу А (помаранчева) - середина між Тенкан і Кіджун, зрушена вперед на 26 періодів;
  • Лінія Даун Кумо / Сенкоу Б (рожева) - середня ціна за 52 періоду, зрушена вперед на 26 періодів.

Відстань між лініями Сенкоу А і Сенкоу Б заштріховивается, утворюючи тим самим «хмара Ишимоку».

Як користуватися індикатором Ишимоку

Незважаючи на поширену оману, користуватися хмарою Ишимоку зовсім не складно. Найпростіший, на мій погляд, спосіб зрозуміти, як працює індикатор Ишимоку - це порівняти його з іншими відомими індикаторами.

Хмари Ишимоку дуже схожі на гістограму індикатора для бінарних опціонів MACD, вони теж змінюють свій колір залежно від тренда. Помаранчеві хмари Ишимоку показують висхідний тренд, а рожеві - спадний. При цьому їх перетину можна розглядати як сигнал на покупку опціону. Купуємо call-опціон, коли Сенкоу А (помаранчева) перетинає Сенкоу Б (рожеву) вгору. Або купуємо put-опціон, коли Сенкоу А (помаранчева) перетинає Сенкоу Б (рожеву) вниз.

облако ишимоку

Лінії Тенкан і Кіджун працюють за тією ж логікою, що і ковзаючі середні. Коли Тенкан (червона) перетинає Кіджун (бірюзову) вгору - це бичачий сигнал. Коли ж Тенкан (червона) перетинає Кіджун (бірюзову) вниз - це ведмежий сигнал. Такі сигнали для бінарних опціонів носять гарні назви «золотий хрест» і «мертвий хрест».

индикатор ишимоку как основа торговой системы

Чіко (зелена лінія) схожа на індикатор Parabolic SAR, який будується догори ногами. Ця лінія показує напрямок тренда. Якщо Чіко вище графіка - тренд висхідний, а якщо нижче - спадний.

индикатор ишимоку как использовать

Рожева лінія Сенкоу Б - це свого роду довга змінна середня. Перетин графіком лінії Сенкоу Б говорить про зміну довгострокового тренда і вважається дуже сильним сигналом для бінарних опціонів. Якщо графік перетинає Сенкоу Б від низу до верху, це означає, що ринок росте. Якщо графік перетинає Сенкоу Б зверху вниз - ринок падає.

индикатор для бинарных опционов ишимоку

Таким чином, індикатор Ишимоку є повноцінною торгову стратегію, в якій прийнято розглядати не стільки поодинокі сигнали (описані вище), скільки комбінації відразу з декількох сигналів. З урахуванням того, що на графіку у нас цілих п`ять ліній, таких комбінацій може бути велика кількість. Наприклад, перетин графіком лінії Чіко вгору, після якого сформіровивается перетин Тенкан і Кіджун зверху вниз ( «мертвий хрест»), вважається хорошим сигналом на продаж.

Гоічі Хосода проводив аналіз японського фондового ринку на основі тижневих інтервалів. Тому встановлені спочатку параметри (9,26 і 52) найкраще підходять для довгострокового аналізу на 2 місяці, півроку і рік вперед. Однак багато трейдерів, які торгують по індикатору Ішимоку, стверджують, що ці параметри підходять для всіх таймфреймів і міняти їх не варто.

Як бачите, при найближчому розгляді Ишимоку не такий вже і складний індикатор. Досить попрацювати з ним 2-3 дня і ви навчитеся аналізувати ринок також швидко, як це робив знаменитий японський трейдер. Якщо у вас будуть виникати додаткові питання щодо використання хмари Ишимоку… як зазвичай я готовий обговорити їх поштою ([email protected]) або в коментарях до цієї статті:)

Безкоштовно завантажити індикатор Ишимоку:

индикатор ишимоку скачать