ICE - планетарні охоплення

Міжконтинентальна біржа - це консолідація найбільших клірингових центрів і товарних бірж, що оперує терміновими баржевимі і позабіржовими угодами. Спочатку вона являла собою торгову площадку позабіржових контрактів на сиру нафту. Сьогодні це найбільший оператор, який торгує всі базові активи. І саме на ICE визначаються ціни на нафту в усьому світі. Тут здійснюється половина всіх угод на даний енергоносій і його похідні. Так само на майданчиках ICE формуються еталони цін на цілий ряд фінансових інструментів. Штаб квартира розташована в столиці штату Джорджія, а офіси знаходяться в найбільших містах США, Канади, Азії та Європи. У листопаді 2013 року регулюючими органами Сполучених Штатів було схвалено її злиття з NYSE Euronext. Після чого ICE стала не тільки найбільшим в світі біржовим холдингом, а й масштабний оператор ринку акцій США.

Історія ICE

У 90-х роках XX століття в США зростала потреба у вільному ринку енергоносіїв. На це звернув увагу Джеффрі Спретчер. Для початку він придбав біржу Continental Power, на базі якої почав розвивати свою ідею онлайновской майданчики для ефективної торгівлі позабіржовими контрактами на енергетичні ресурси. ICE була запущена в травні 2000 року. Її підтримали найбільші світові енергетичні трейдери. Тоді майданчик спеціалізувалася на позабіржових торгах електрикою, природним газом і нафтою. Спретчер всіляко розробляв і впроваджував на ICE максимально вигідні умови для угод. Це привернуло багато трейдерів і забезпечило високий рівень ліквідності. ICE дуже швидко стала глобальною біржею Сполучених Штатів, Європи і Канади. Асортимент контрактів серйозно розширився і включив в себе товарний профіль. ICE постійно поглинала дрібніші майданчики термінового ринку і, відповідно, серйозно зміненим розміром. Хронологія поглинань: • 2001 год. Придбання за $ 67 мільйонів нафтової біржі Лондона (IPE), яка спеціалізувалася на опціонах і ф'ючерсах на енергоносії, визначала ціну на нафту (всіх її фракцій). Майданчик змінила назву, а всі активи переведені в електронну мережу. • 2003 год. Почалося співробітництво з кліматичної біржею CCX в Чикаго. Дане партнерство дозволило розмістити на ICE квоти на викиди в атмосферу парникових газів. • 2005 рік. Після проходження процедури IPO акції ICE були розміщені на фондовій біржі Нью-Йорка, де пізніше включені в розрахунок індексів S & P 500 і Russell 1000. • 2007 рік. Купівля за $ 9,9 мільярда товарної біржі Нью-Йорка NYBOT. Вона була широко відома, як майданчик для термінових сільськогосподарських контрактів. Вона мала кілька бірж, що мають специфіку по товарах. При злитті на ICE з'явилися нові товари: какао, апельсиновий сік, каву, цукор і бавовна. У цьому ж році були поглинені канадська сільськогосподарська Winnipeg Grains and Produce Exchange і майданчик хімічної промисловості ChemConnect. Активи і тієї й іншої біржі переведені в електронну мережу. • 2008 рік. Підписано угоду з TMX Group про проведення позабіржових угод на природний газ. Всі активи переведені на майданчики ICE. • 2010 рік. Придбання Кліматичній біржі США і Кліматичній біржі Європи. Ця була угода на суму 622 мільйони доларів США.Контракти на СО2 стали торгуватися на ICE Futures Europe, яка стала найбільшим оператором вуглекислого газу. • 2013 рік. Поглинання за 8 мільярдів доларів США NYSE Euronext.

ICE сьогодні

Сьогодні ICE - це 23 торговельних майданчиків і бірж, на яких торгуються близько 10 тисяч цінних паперів та контрактів на всі базові групи активів: енергоносії, сільськогосподарська продукція, дорогоцінні метали, облігації та багато іншого. Кожен день в рамках ICE здійснюється понад 6 мільйонів операцій, які агентуючих п'ятьма кліринговими компаніями. Торгові майданчики ICE об'єднані в секції за принципом спеціалізації на активах. Так ICE Futures Canada займається сільськогосподарською продукцією, ICE Furures Europe працює з енергетичними ресурсами, на ICE Futures U. S. представлені фінансові інструменти і так далі. З часу об'єднання з NYSE Euronext на ICE представлені цінні папери 90% підприємств, чиї значення враховуються в розрахунку індексу Доу-Джонса Industrial 1000 і близько 80% включених в розрахунок S & P 500.

Інструменти для торгів на ICE

На ICE представлений широкий асортимент найрізноманітніших фінансових продуктів і товарів. Спектр їх дуже широкий: від вантажоперевезень до опціонів і ф'ючерсів на залізну руду. Крім цього здійснюються позабіржові угоди на затребувані товари: природний газ, електрику, продукти з нафти. Найбільш відомі і популярні три майданчики ICE: • ICE Futures Canada. Для трейдерів цей майданчик цікава пулом зернопродуктів: канола, різні сорти пшениці і ячмінь. Але лідирує тут канола. Це пов'язано з тим, що в Канаді вона проводиться в великому обсязі, а її значення в економіці величезно. • ICE Furures Europe. Найвищі показники торгів на ICE Furures Europe за нафтою марки Brent Crude. Дещо відстають за показниками нафту марки WTI, газойль, інші нафтопродукти і вугілля. • ICE Futures U.S. Провідні позиції серед товарних ф'ючерсних контрактів займає цукор. А безумовним лідером торгів є деривативи на індекси Russel. Так само трейдером запропоновані такі інструменти як валюта, індекси долара США, бавовна, заморожений апельсиновий сік, зернові та інші сільськогосподарські культури.

Резюмуємо

Головна перевага ICE в масштабах її діяльності: доступ до базових енергоносіях основної маси світових обсягів і величезні показники кількості здійснюваних операцій. Це дозволяє трейдеру зібрати оптимальний портфель і реалізовувати, практично, будь-які стратегії. Крім цього, засновник ICE Спретчер продовжує трепетно ​​зберігати оптимальні умови для торгівлі: високу ліквідність і прозорість угод, а це дає високі конкурентні переваги.