IBM: Технології, які протягом 5 років змінять звичне життя

Компанія IBM спрогнозувала, які технології, засновані на гіпервізуалізаціі і штучному інтелекті, до 2022 року істотно змінять звичайну на життя. Імовірно, ці інновації будуть доступні протягом найближчих п'яти років.

Використання штучного інтелекту для діагностики психічних захворювань

Когнітивні комп'ютери будуть аналізувати мова пацієнта або написаний ним текст, щоб виявляти в використовувану мову, зміст, синтаксисі та інтонаціях певні ознаки психічних захворювань. Поєднання такого аналізу з показаннями інших приладів і систем обробки зображень (МРТ і ЕЕГ) дозволить отримувати повну картину про пацієнта і допоможе медикам краще виявляти, розуміти і лікувати такі стани, як хвороба Паркінсона, Альцгеймера, Хантінгтона, ПТСР та навіть порушення нервово-психічного розвитку (аутизм і синдром дефіциту уваги з гіперактивністю).

Ознаки, які раніше залишалися непоміченими, підкажуть, що пацієнт схильний до певного психічного стану, або дозволять зрозуміти, наскільки ефективно працює обраний план лікування. Ці дані стануть корисним доповненням до звичайного відвідування лікувального закладу. За допомогою даного методу можна буде проводити діагностику хоч кожен день, і не виходячи з дому.

Гіпервізуалізація і штучний інтелект дадуть нам "зір супергероїв"

Через п'ять років, нові пристрої обробки зображень, засновані на технології гіпервізуалізаціі і штучному інтелекті, розширять наше зір далеко за межі видимого спектру. Здатність бачити відразу в декількох діапазонах електромагнітного спектра дозволить отримувати додаткову інформацію та виявляти приховані загрози, які недоступні звичайному погляду. І найголовніше - ці пристрої будуть портативними, доступними за ціною звичайній людині і широко поширеними, тому зір супергероя зможе стати частиною нашого повсякденного життя.

Сьогодні, більш 99. 9% електромагнітного спектра не сприймається неозброєним людським оком.За останні 100 років вчені створили інструменти, здатні випромінювати і сприймати енергію на різних частотах. Деякі з них ми широко використовуємо для отримання медичних знімків нашого організму, виявлення порожнеч усередині зуба, контролю багажу в аеропортах, посадки літака в умовах туману і т. П.. Однак ці інструменти мають вкрай вузьку спеціалізацію і високу вартість, а їх сприйнятливість обмежена лише невеликим ділянкою електромагнітного спектра.

Через п'ять років, здатність бачити навколишні нас невидимі або смутно помітні фізичні явища допоможе людству зробити дороги і умови руху на них більш зрозумілими і безпечними як для водіїв, так і для безпілотних автомобілів. Наприклад, візуалізація в міліметровому діапазоні за допомогою камери і інших датчиків, а також технологія гіпервізуалізаціі дозволять автомобілю бачити крізь туман і дощ, визначати небезпечні і важко розрізняються дорожні умови (наприклад, чорний лід), попередять нас про наявність попереду об'єкта, підкажуть його розмір і відстань до нього. Технології комп'ютерних обчислень проаналізують ці дані і дозволять відрізнити купу сміття на дорозі від перебігала її оленя або ями, яка може привести до пошкодження колеса.

Макроскопи допоможуть нам максимально повно зрозуміти складну будову Землі

Через п'ять років ми будемо використовувати алгоритми машинного навчання і ПО, які дозволять упорядкувати інформацію про фізичний світ. Весь великий масив різноманітних даних, отриманих від мільйонів різних пристроїв, вони зведуть в діапазон нашого зорового сприйняття і розуміння. Цій технології вже придумано назву - "макроскоп". На відміну від мікроскопа, який дозволяє бачити дуже дрібні предмети, або телескопа, який дозволяє дивитися вдалину, ця система програм і алгоритмів дозволить зводити воєдино всі складні дані про нашу Землі і аналізувати їх в просторі і часі.

Медична лабораторія "на чіпі" дозволить відстежувати ознаки хвороби на нанорівні

Через 5 років, цілі медичні лабораторії, що розміщуються на одному чіпі, виступатимуть в якості детекторів, постійно стежать за нашим здоров'ям. Безперервно аналізуючи наші біологічні рідини (піт, кров і т. П.), Вони негайно повідомлять нас, коли з'явиться необхідність відвідати лікаря. Головне завдання щодо цієї технології - вмістити на одному кремнієвому чіпі всі необхідні для аналізу здоров'я процеси, які зазвичай виконує повномасштабна біохімічна лабораторія.

Розумні датчики зможуть зі швидкістю світла визначати забруднення навколишнього середовища

Через п'ять років, нові недорогі сенсорні пристрої, розміщені поблизу місць видобутку природного газу, навколо газосховищ і вздовж магістральних газопроводів, дозволять в реальному часі і абсолютно точно визначати місце невидимої витоку і оповіщати про це відповідні служби. Такі датчики будуть застосовуватися не тільки в промисловості. Вони дозволять об'єктивно оцінити екологічну ситуацію в окремих районах великих міст і в лічені секунди представити докладний звіт про перевищення допустимого рівня забруднення навколишнього середовища тими чи іншими речовинами.

Відкрити рахунок для торгівлі акціями високотехнологічних компаній