Куплю акції Газпрому..

"Куплю акції Газпрому" - мабуть, найпопулярніший запит в пошукових системах, пов'язаний з російською фондовою біржею. Вкотре переконуюся, що торгувати краще на американському ринку. Газпрому поки вкрай складно вибиратися з ями, в яку він потрапив на минулому тижні. Будь-яке підвищення цін на акції компанії може бути тимчасовим, поки її позиція по зовнішніх ринках, висловлена ​​на дні інвестора, не покращує конкурентоспроможність.
Ціна ф'ючерсів на газ з Нідерландів з терміном виконання в 3-м кварталі 2013 року повернулася до рівня кінця жовтня близько 26, 4 євро за Mwh, або 264 євро за тисячу кубометрів. Голландський газ коштує в 343,25 долара.

У Великобританії ціна 65 пенсів за терм. Терм = 100 тисяч британських термальних одиниць = 2, 7 кубометра. Виходить 24,074 пенса за кубометр, або 240,74 фунта за тисячу кубометрів. В результаті, британський газ коштує 371,51 долара.
Середня ціна поставок Газпрому в 2012 році була 402 долара за тисячу кубометрів. Зараз монополіст говорить про намір знизити ціну до 366 доларів. Але на початку квітня ціна російського газу на німецькому кордоні, за даними МВФ, досягла 409 доларів. Такою сумою російський газ обходиться німцям.
Зниження ціни дозволить уникнути складнощів з позовами take or pay, але підвищить воно конкурентоспроможність Газпрому?