Хайп 2014

Як ми знаємо, хайп в наших краях з'явився не так вже й давно - не минуло ще й 10 років з моменту запуску першого інвестиційного проекту в Рунеті. Давайте ж розберемося, у що нам пропонують вкладати під виглядом хайп. • Найпоширеніші - фінансові піраміди Подібні фонди далекі від інвестування як воно є. Ніяких вигідних вкладень капіталу інвесторів вони не роблять, виплачують кошти старим вкладникам за рахунок нових. Що б вам там не розповідали.

• Дуже рідкісні - венчурні підприємства Тут все трохи складніше. Венчурні підприємства дають можливість інвестувати кошти в фонд, що займається реальними вкладеннями.

Хайп - широке поле для шахрайства

Ми привели найбільш популярні категорії - в принципі, під вивіскою хайп можуть бути і шахраї, і венчурні проекти. Сама суть заробітку не змінюється - вкладнику платять хороші відсотки тільки за високі ризики втратити всі вкладені гроші. Так, не всі хайп - це шахрайські фонди. Їх приблизно 95% з існуючих. Венчурні підприємства, як уже говорилося вище, зустрічаються куди рідше. Інвестору пропонують вкладати гроші в бізнес-ідеї або в будь-перспективні (з фінансової точки зору) проекти, що забезпечують в майбутньому хороший дохід.

Основний ризик вкладень у венчурні фонди - перспективні напрямки і нові ідеї залишаться незатребуваними на ринку. Вкладені інвестиції не виправдаються, гроші підуть в небуття. Але не спокушайтеся - можливість вкласти гроші у венчурні проекти (а не в банальну фінансову піраміду) сьогодні прагне до 0. хайп - не для стабільного і довгострокового співробітництва. Якщо на проектах і можна заробити, то не більше кількох разів (як правило, 1 або два кола).

Шахрайські хайп 2014

"Не знаючи броду - не лізь у воду". Автор цього статті категорично не рекомендує вкладати гроші в хайп новачкам в світі інвестування. Адміністрація хайп десятків діє приблизно таким чином:

  • Інвестор робить вкладення
  • Проходить кілька виплат
  • Хайп закривається, гроші залишаються в системі (в кишені адміністрації).

Бувають і більш прозаїчні ситуації. Гроші вкладені, звіти про прибуток стабільно йдуть, в день виплати коштів фонд закривають, кошти привласнюють. Це - типовий СЬКАМ-проект. Як правило, сайт подібного хайп-а має шаблонний дизайн і убоге оформлення.

Чому так популярні хайп?

"У Росії дві біди - дурні і дороги". Людям властива жадібність і погоня за прибутком. Так, вкладення в хайп з економічної точки зору дуже цікаві - прибутковість від 1 до 3 відсотків в день (відповідно, 30-90% в місяць) не запропонують вам більше ніде. Але і ризики можна порівняти - ніяких паперів про зобов'язання організатори хайп-а з вами не підписували, гроші виплачуються на добровільній основі. Або не виплачуються взагалі. Хайп, що дивно, має навіть деякі переваги: ​​

  • Високий прибуток
  • Висока ліквідність
  • Чи не потрібен великий капітал
  • Не потрібні зайві рухи тіла (вклали гроші і нічого не робите більше)

Не плутайте хайп з ПІФ (пайових фондів) і ПАММ рахунками (довірче управління) - ці галузі не мають ніякого відношення один до одного. Але якщо вас все-таки зацікавило вкладення коштів в високоризикові проекти - тричі подумайте. Вже дуже багато ошукані вкладники лають хайп-и (їх діяльність пов'язана з шахрайством), а великі платіжні системи просто відмовляються мати справи з цими фондами. Але, в той же час, аналогів за розміром дивідендів при порівняно невеликих вкладеннях у хайп немає. Фондовий ринок, Форекс і ПАММ-рахунки навіть поряд не стоять за рівнем прибутковості. Втім, як і за ступенем ризику.

Чому так популярні хайп?

Головне, що приваблює людей - немає необхідності нічого робити. Взагалі нічого - вчитися торгувати на біржі, витрачати час на якісь дії, здобувати нові вміння. Цим успішно користуються шахраї, позиціонуючи хайп як "землю обітовану, посипану манною небесною". Мовляв, ви вкладаєте - ми працюємо. Чи бувають на світі дива, чи працюють ще Діди Морози і не беруть ДАІшники хабара - вирішувати виключно вам. Здається, що відповіді на ці три питання дадуть вам уявлення, чи можна стабільно заробляти на хайп (везіння в розрахунок не беремо).