HYIP - обман століття або майданчика для інвестування?

Спочатку задумка HYIP була досить хороша - у тих, хто шукає шляхи інвестування трейдерів збиралися гроші організаторами програми та вкладалися в різні сфери (нерухомість, фондовий ринок) для примноження. З плином часу блага ідея High Yield Investment Program (саме так і розшифровується абревіатура) зазнала значних змін. Сьогодні хайп, в більшості своїй - шахрайські проекти, що мають риси інвестиційних фондів, "гарантують" високий відсоток від вкладених грошей. 90% існуючих HYIP-ів - банальні фінансові піраміди, які виплачують прибуток вкладникам саме за рахунок грошей, що надходять від нових інвесторів. Суть роботи системи МММ відображена повністю.

З плином часу і в міру розвитку мережі інтернет, HYIP-ами стали називати виключно існуючі в мережі фінансові піраміди, які не мають реального фізичного представництва і не зареєстровані юридично. Чи можна отримати тут гроші - питання досить цікавий, на який ми відповімо нижче в нашій статті.

Інвестування коштів в низькодохідні HYIP

Організатори низькодохідних програм дають можливість учасникам отримувати від 7 до 15 відсотків від вкладених грошей в місяць. Зрозуміло, живуть ці системи досить довго і практично завжди намагаються переконати користувача, що вони - типові інвестиційні проекти. Ще інвестори називають подібні системи не інакше, як ПДУ - Псевдо Довірче Управління. Але між HYIP і ПДУ відмінності є. Відрізнити хайп від ПДУ на практиці досить складно - адже організатори цих двох систем запевняють клієнтів, що вони ведуть успішні торги на фондових біржах і постійний приплив нових інвестицій дає можливість їм генерувати великі гроші, які згодом виплачуються вкладникам. Ясна річ, що фінансова звітність або зовсім не надається, або викликає величезну недовіру. Ще одна поширена схема заплутування інвестора (замаскувати HYIP під Псевдо ДУ) - пообіцяти плаваючий відсоток (спочатку це було прерогативою Псевдо ДУ).

Як показує практика, низькодохідних HYIP цілком може існувати кілька років, виплачуючи дивіденди вкладникам. Але таких випадків не так вже і багато.

Високоприбутковий HYIP - інвестування грошей

Тут ситуація кардинально інша - організатор обіцяє інвесторові вище 60% чистого прибутку на місяць. Величезне поле діяльності для шахраїв - ні про яке інвестування отриманих від вкладників грошей не йдеться, тут використовується стара, як світ, схема МММ. Середньодохідний хайп цілком можуть проіснувати до 1-2 місяців, виробляючи виплати, а високоприбуткові і зовсім зливаються через 1-3. Звертайте увагу на пропоновані клієнтам "інвестиційні плани" - вам пропонується заздалегідь обумовлений відсоток, який залежить від суми внесених коштів і від загальних термінів інвестування. Важливий момент - подібні HYIP-и здійснюють виплату миттєво (скрипт працює автоматично - зрозуміло, якщо виплати взагалі будуть). Інвестор здатний відстежити платоспроможність проектів з точністю до хвилини.

Питання організації інвестування в Інтернеті

Дивно, однак, біля витоків створення HYIP, куди інвестор хоче вкласти гроші, як правило, коштує 1-2 людини. Настільки більше кількість шахраїв в цій галузі пояснюється досить просто - в мережі інтернет представлено безліч так званих "скриптів". Не вдаючись в технічні подробиці, обрисуємо схему - за 200-300 доларів купується готовий сайт, що заливається на хостинг, прив'язували до віртуальних платіжних систем і рекламований серед ЦА (цільова аудиторія).

Дара математика, мільйонних вливань і багатьох років перед монітором також не буде потрібно - запустити свою високоприбуткову програму зуміє кожен наш читач. Зовсім інша розмова - це розкрутка створеного проекту і залучення вкладників. Але і тут можна знайти шляхи - в Рунеті працює величезна кількість хайп-моніторів (портали, де публікуються нові і представлені фінансові успіхи існуючих проектів).

Питання розкрутки - керівництво по інвестуванню

Ми вже говорили, що створити проект - справа одного вечора, а ось розкрутити... Але ніхто не заважає використовувати працю "рефоводов" - за відсоток від залучених клієнтів люди будуть всіма силами затягувати в HYIP нових учасників різними способами. Відверта реклама, активні дискусії, скріни виплат (часом, намальовані в редакторі)

На практиці, саме рефоводи і призводять в HYIP нових учасників. Винагорода за залучених рефералів може нараховуватися за різними схемами:

  1. Обумовлена ​​сума за одного учасника
  2. Відсоток від вкладу/отриманого прибутку

Наш вам рада -вкладивайте в HYIP тільки те, що можете дозволити собі втратити.