Ураган Меттью: акції будівельних компаній ростуть, страхових - падають

У четвер активно торгувалися акції постачальників покрівельних матеріалів, роздрібних продавців товарів для будинку, виробників вікон і страхових компаній. Це відбувалося на тлі того, як ураган Меттью накрив Багамські острови, рухаючись в сторону Флориди, де він, імовірно, в п'ятницю обрушиться на берег штормом 4 категорії.

Уже до середини дня четверга, Національним центром з ураганів NCH прогноз по Меттью був піднятий з 3 до 4 категорії, при якій максимальна сила сталого вітру становить близько 200 км/год. Попередження про ураган отримали штати Флорида, Джорджія і Південна Кароліна. Губернатори всіх трьох штатів оголосили надзвичайний стан. Очікується, що цей шторм скине до 30 см опадів і може викликати зливові паводки і грязьові зсуви. Епіцентр шторму переміщається на північний захід між двох Багамських островів. Очікується, що він впритул підійде або навіть накриє східне узбережжя півострова Флорида в п'ятницю.

Губернатор Флориди Рік Скотт своїм розпорядженням закрив державні установи і школи в четвер і п'ятницю і закликав жителів прибережних районів і евакуаційних зон покинути ці місця. Американські авіалінії скасували польоти в аеропорти цих регіонів. За повідомленням FlightAware. com, сервісу відстеження польотів, в четвер було скасовано 1 685 і відкладено 3060 рейсів. Жителі прибережних районів повідомляють про порожні полиці в магазинах, оскільки ті, хто планує перечікувати негоду на місці, кинулися скуповувати консерви, батарейки та воду, припускаючи повсюдне відключення електроенергії.

У прогнозі погоди повідомляється: "Умови тропічного шторму очікуються спочатку у Флориді, вже протягом кількох годин. Умови урагану можуть виникнути на північному сході Джорджії і Південної Кароліни в п'ятницю, а умови тропічного шторму можливі тут вже в ніч на п'ятницю".

Меттью може стати вже другим ураганом, що обрушився в цьому Атлантичному сезоні на Флориду, яка є ключовим ринком страхування домоволодінь. Раніше, у вересні, тут спостерігався ураган Херміні 1 категорії. Херміні тоді ослаб до тропічного шторму в процесі руху до узбережжя, викликавши прибережні повені. Проте, він завдав страховий збиток в розмірі близько 400 мільйонів доларів, з яких від 60% до 70% становили вимоги житлового сектора.

Наслідки урагану Меттью

У разі шторму 4 категорії, ризику пошкодження піддадуться 291 918 осель. Вартість відновлення після такої події може доходити до 54 мільярдів доларів.

Найбільша частка ринку страхування домоволодінь у Флориді належить компанії Universal Insurance - 8. 5%, прямі страхові премії якої складають 749.2 млн $ (всього по США - <883>. 4 млн $). State Farm має частку ринку 7%, а Allstate - 2%.

Акції Universal Insurance (UVE) в четвер впали на 16%, акції Chubb Ltd. (CB) - на 1%, Allstate Corp. (ALL) - на 0. 4%, а акції Progressive Corp. (PGR) - на 1%. Акції iShares U.S. Insurance (IAK) теж впали на 0.4%.

У той же час, спостерігається зростання акцій виробників будівельних і покрівельних матеріалів. Акції Beacon Roofing Supply Inc. shares (BECN) зросли на 2. 6%. Акції Owens Corning (OC), яка виготовляє покрівельні та ізоляційні матеріали, виросли на 2.2%. Акції PGT Inc. (PGTI), що виробляє вікна, додали в ціні 3,5%.

"Не дивлячись на постійну зміну умов, ймовірність того, що даний шторм може значно підвищити попит в цій індустрії, зростає, " - зазначив Кейт Х'ю, аналітик SunTrust Robinson Humphrey.

Аналітики J. P. Morgan помітили, що після трьох великих штормів 2004 року такого показник, як обсяг реалізації зріс приблизно на 100 базисних пунктів у торгових мережах Depot Inc. (HD) і Lowe's Cos. (LOW). Споживачі запасалися генераторами, брезентом і покрівельними матеріалами.

Однак таке зростання продажів супроводжувався підвищеними витратами, що нейтралізувало його вплив на показник прибутку в розрахунку на акцію. Зростання продажів компенсувався додатковими витратами на доставку і зберігання, збитком від пошкодження товару і додатковими витратами на зарплату службовців.

Вплив урагану Меттью на ринок ф'ючерсів

Нафтові ф'ючерси в четвер закріпилися вище позначки 50 $ за барель, на найвищому з початку червня рівні. Це викликано очікуванням можливих перебоїв поставок сирої нафти в південно-східні райони США в зв'язку зі штормом. Ураган може також позначитися на подальшому зниженні загальних запасів нафти в країні.

Поставки сирої нафти в США раніше вже демонстрували падіння протягом кожної з останніх п'яти тижнів, що викликано зниженням імпорту. Ураган Меттью, який може накрити Східне узбережжя США вже в п'ятницю, здатний привести до перебоїв з транспортуванням нафти і до коливань попиту на нафту і нафтопродукти в цьому регіоні.

"Ураган Меттью рухається до Східного узбережжя США, поставки нафти продовжують падати, а країни-учасники і не учасники ОПЕК готуються до зустрічі в Стамбулі, де узгодять деталі спільного зниження видобутку", - говорить Філ Флінн, старший аналітик ринку в Price Futures Group..

"Що стосується енергоресурсів, то шторм становить велику загрозу у вигляді зриву великого числа поставок. Але тільки короткострокову. Він призведе до ще більшого скорочення поставок нафтопродуктів в США, які і так вже падають рекордними темпами протягом останніх 5 тижнів. " Нафтові танкери змінюють курс і направляються в інші порти або будуть перечікувати шторм. Це призведе до затримки імпорту на термін від чотирьох днів до декількох тижнів ".

Водії на узбережжі шикуються в довгі черги за паливом, а на деяких станціях бензин закінчився.

Бат Петрік Дехан, головний аналітик по нафтопродуктам GasBuddy. com вважає, що "порушення попиту внаслідок шторму, швидше за все, буде компенсовано його підвищенням напередодні лиха".

Відкрити рахунок для торгівлі акціями будівельних і страхових компаній