Huawei залишає США

Huawei відмовилася від спроб завоювати американський ринок обладнання для телекомунікаційних мереж. Зусилля китайської компанії блокувалися з міркувань безпеки. "Ми більше не зацікавлені в американському ринку", - повідомив на зустрічі аналітиків компанії виконавчий віце-президент Ерік Сюй. Другий у світі за розміром виручки постачальник мережевого обладнання в минулому році змістив фокус свого розвитку з США.

Американські служби безпеки і політики постійно називали Huawei загрозою національній безпеці Це звинувачення китайська компанія заперечувала. Huawei веде справи з 45 найбільшими світовими постачальниками, але їй не вдалося укласти контракти ні з одним провідним оператором США. У жовтні в офіційній доповіді конгресу, крім Huawei, загрозою національній безпеці назвали і її конкурента - китайську компанію ZTE

Незважаючи на успіх на інших ринках, включаючи Великобританію, Huawei роками стикалася з опором в США через стурбованість політиків і служб безпеки військовим минулим засновника компанії Жень Чженфея Колишнього офіцера Народно-визвольної армії Китаю. У 2008 р Huawei відкликала заявку на покупку американської технологічної компанії 3Com, після того як з'ясувалося, що передбачувана угода не отримає регуляторного схвалення у Вашингтоні. Двома роками пізніше Huawei подала заявку на багатомільярдний контракт на поставку мережевої інфраструктури одному з основних операторів США Sprint Nextel, проте програла після втручання Вашингтона.

У відповідь на ці та інші провали Huawei ініціювала лобістську кампанію в США. Вона також найняла декілька керівників з компаній конкурентів, які зазнають труднощів, наприклад Nortel і Motorola. Таким чином Huawei намагалася створити масовану присутність в американській сфері досліджень і розвитку, зокрема, співпрацювати з такими провідними постачальниками, як AT & T, Verizon і Sprint Однак жовтневий доповідь конгресу ще більш ускладнив для компанії ведення бізнесу в США, заявили керівники Huawei.

Вчора Huawei також переглянула в бік зниження перспективи розвитку свого корпоративного бізнесу - наймолодшого, але швидко зростаючого підрозділу. Глава департаменту Вільям Сюй зазначив, що план отримувати до 2017 р від обслуговування корпоративного сегмента щорічно по $ 15 млрд, встановлений в минулому році, "занадто оптимістичний". Зараз компанія орієнтується на $ 10 млрд річної виручки в цьому сегменті.