Як курс рубля відреагує на санкції?

Незважаючи на подорожчання валюти Росії, курс долара 43 рубля і євро 56-57 рублів - це вже короткострокова перспектива. Кримський фактор на валютному ринку Росії переоцінений, і санкції не всім важливіше. Крим - це другі Сочі: будувати можна багато, і кінця-краю не видно, оскільки у острова не тільки немає автономної енергетичної системи, а й, на відміну від Сочі, не вистачає чистої питної води. При цьому єдиний надійний варіант - будівництво власних заводів по її опріснення.

Курс рубля прогноз Зростання рубля не означає, що треба продавати долари. У доступному для огляду майбутньому рубль не стане валютою заощаджень, їй була і залишається валюта США. Саме в бакси треба вкладати ту частину зарплати, яку не планується витратити протягом року. При цьому бажано відкрити накопичувальний рахунок в банку, щоб отримувати з цих грошей відсоток, хоча б 1,2%. У рублеві депозити я не вірю. По-перше, подорожчання рубля швидко коригується при будь-якому загостренні відносин із Заходом. При будь-невизначеності інвестори купують іноземну валюту і продають російську. По-друге, курс рубля знову визначається репатріацією капіталу. Експортери переводять прибуток в рублі для того, щоб заплатити податки в період з 20 по 28 числа кожного місяця. Самі переклади можуть траплятися трохи заздалегідь, але суть від цього не змінюється: рубль росте на податковому періоді і падає після нього. Останні дані по промисловому виробництву показують зростання на 1,6% в місяць без корекції на сезонний фактор, з корекцією - на 0,8%. Не набагато кращі січневого падіння на 1% в місяць з корекцією і на 18,8% в місяць без корекції. Проте довгострокові перспективи нашої макроекономіки безрадісні. Це означає, що без зростання. При такому розкладі курс долара 43 рублів і курс євро 56-57 рублів - це вже навіть не середньострокова, а короткострокова перспектива.
Як ставитися до девальвації рубля 2014? Від девальвації не засмучуюсь. Не треба свої заощадження розглядати як купу грошей. Треба дивитися в майбутнє. Принцип гірських лиж: що сталося, те сталося. Попереду є реальна небезпека вбитися, якщо весь час озиратися. Іноземні гроші найкраще підходять для хеджування зарплати. Якщо отримуєте зарплату в рублях, розумно зберігати заощадження у валюті. Євро зараз об'єктивно дорогою, на багатомісячних максимумах, тому краще зберігати їх в доларах. Під час кризи всі щось втрачають, але що поробиш, якщо зберігати гроші треба в одній валюті, а витрачати в інший? Інше питання, якщо потрібні євро в дорогу. Тут не треба чекати біля моря погоди, краще затариваться заздалегідь, поки не рвонуло. Ситуація зараз унікальна, рвонути може в будь-який момент.

Що утримує нас від подальшої девальвації рубля в 2014? Що утримує нас від більш масштабної девальвації рубля? Інтервенції ЦБ, вірніше - його хитрість. Заявлено, що регулятор готовий витрачати 1, 5 млрд доларів на 5 копійок зсуву коридору. За фактом витрати центробанку - це аж ніяк не півтора млрд доларів в день. Витративши 11,37 млрд доларів 4 березня, ЦБ швидко скоротив обсяги інтервенцій до 400 млн.Втім, в останні дні регулятор знову збільшив присутність на валютному ринку до 1,7-4,4 млрд доларів в день. Чи не означає це, що говорити про припинення атаки на рубль передчасно? Швидше за все, має місце тактична перемир'я. Що стосується санкцій, то рекомендація американців зашортіть російські акції досить цікава. За останніми доступними даними (до деоффшорізаціі), вкладення американців в російські акції досягали 2,3 млрд доларів. Стільки ж майже було у Японії. Це сильно менше, ніж у офшорів, де мешкали російські компанії: Джерсі інвестувала в капітал російських компаній 5,5 млрд доларів, Сент-Кітс - 6,9 млрд доларів. У резидентів Багам було 29 млрд доларів вкладень, у Бермуд - 30,9 млрд, у Віргінських островів - 43,7 млрд, у Кіпру - 127,5 млрд. Але і у багатьох розвинених країн більше: британці вклалися в наш ринок на 2, 8 млрд, фіни на 3,1 млрд, люксембуржці на 3,8 млрд. Швейцарці витратили на російські акції 4,8 млрд, австрійці - 8,4 млрд, шведи - 13,8 млрд. Французи засіли в капіталі російських компаній на 15, 7 млрд, німці на 16,4 млрд, голландці на 41,8 млрд. Так що найжорстокішою санкцією з боку США буде не рада великому капіталу зашортіть наші акції, а зниження цін в Starbucks, McDonalds і KFC.Але американські ресторани швидкого харчування цього просто так не залишать. P.S. Набагато важливіше для фондовиків те, що ФРС вчора скоригувала прогнози і тепер збирається підняти ставку до 1% в 2015 році і до 2,25% в 2016 році.