Чим корисний прогноз на ринку Форекс?

Вітаю! Багато хто вважає, що передбачити поведінку тієї чи іншої валютної пари так само складно, як і погоду за вікном. Але насправді у досвідченого трейдера є купа інструментів, які допомагають йому торгувати з прибутком. І один з найцінніших помічників трейдера - це прогноз на ринку форекс.

Зміст

  • 1 Навіщо потрібні Форекс прогнози?
  • 2 Якими бувають прогнози на Форекс?
  • 3 Технічний прогноз
  • 4 Фундаментальний аналіз
  • 5 Замість висновку

Навіщо потрібні Форекс прогнози?

Відразу скажу, що 100% попадання в прогнозах валютного ринку не буває. Якби все було так просто - доларові мільйонери жили б на кожній вулиці. На жаль, вся аналітика, пов'язана з Форекс, носить імовірнісний характер. Навіщо ж тоді взагалі витрачати час на вивчення прогнозів? Потім, що свої майбутні ризики та потенційний прибуток потрібно оцінювати заздалегідь!

Конкретний приклад. Ви розраховуєте, що курс долара виросте по відношенню до рубля і "ставите" на це свої кровні $ 100. Як вирішити, впаде або виросте долар? Сліпо копіювати угоди "гуру"? Замовити гороскоп у професійного астролога? Підкинути монетку і вибрати: "орел" чи "решка"?

Теоретично можна піти і таким шляхом. До речі, я знаю одного товариша, який грає на біржі, користуючись ... інформацією з космосу ( "космічна аналітика" приходить йому уві сні). Результати поки не вражають навіть його самого, але він не впадає у відчай і продовжує використовувати на біржі все ту ж "стратегію".

До чого я веду? До того, що торгівля на валютному ринку має бути усвідомленою і прораховуваної! Валюти не падають і не ростуть, як попало. Для будь-якої коригування курсу є свої причини! До того ж, всі ці злети і падіння завжди закономірні і циклічні.

Простіше кажучи, різке подорожчання долара до ієни або падіння тенге до рубля за всю історію валютного ринку траплялося не один раз. І якщо в перший раз це стало для когось повною несподіванкою, то на другий-п'ятий-десятий те ж саме подія можна прорахувати і "передбачити". Помилитися можна в термінах або в темпах зростання-падіння. Але з 90% точністю тенденцію можна спрогнозувати, грунтуючись на історичних даних.

Так, і ще один важливий момент. Успішний трейдер ніколи не користується чужою аналітикою і прогнозами. Він просто бере їх до відома, але розрахунки для торгівлі завжди робить самостійно. Від себе хочу додати, що в безкоштовних прогнозах, які так щедро пропонують сьогодні брокери, ніякої конкретики немає взагалі. Загалом, "хочеш, щоб щось було зроблено добре - зроби це сам".

Якими бувають прогнози на Форекс?

За часовою ознакою Форекс прогнози умовно ділять на три категорії:

  • Короткостроковий (на кожен день). Саме його трейдери запитують частіше за інших, а багато брокерів надають щоденний прогноз безкоштовно. До речі, з усіх видів прогнозів саме цей варіант гарантує хоч якусь точність (і то не завжди). Аналітика на тиждень теж відноситься до короткострокової. Такими прогнозами користуються трейдери, які торгують на "довгих" тимчасових інтервалах.
  • Середньостроковий (від тижня до місяця). Такий прогноз потрібен, щоб вивчивши поведінку валютної пари в минулому, передбачити її рух на найближче майбутнє.
  • Довгостроковий (більше одного місяця). Довгострокові прогнози зазвичай виходять з регулярністю в місяць, квартал, півроку і рік. З огляду на специфіку ринку Форекс, говорити про точність таких прогнозів просто смішно. Але досвідченому трейдеру вони допомагають "намацати" довгострокові тенденції в динаміці котирувань. На відміну від перших двох прогнозів, в основі довгострокової аналітики вже лежить фундаментальний аналіз.

За типом аналітики прогнози діляться на два типи:

  • Технічний прогноз
  • Фундаментальний аналіз

Технічний прогноз

Технічний аналіз не відповідає на питання: "Чому?" Він просто "спостерігає" за поведінкою тієї чи іншої валюти і робить висновки. Принцип теханализа найпростіше пояснити на прикладі ... подружньої пари.

Чоловік знає: якщо дружина зустрічає його з роботи похмурим поглядом, чіпляється до кожного слова, її брови насуплені, в губи підібгані - скоро гряне буря. Причин поганого настрою чоловік не знає - але передбачити подальшу поведінку дружини по найпростішим "сигналам-індикаторами" може з 90% ймовірністю.

Приблизно на тому ж принципі побудований і будь-який технічний аналіз. За всю історію валютного ринку вже накопичилася якась статистика. Гігабайти інформації давним-давно оброблені, проаналізовані та оформлені у вигляді графіків і діаграм. І сьогодні трейдер може використовувати в торгівлі купу "готових" сигналів та індикаторів.

Одні підказують вдалі точки для входу, інші сигналять про те, що угоду пора терміново закривати. Звичайно, жоден такий сигнал не варто вважати "голосом згори". Але якщо відразу кілька індикаторів вказують на один і той же - до них варто прислухатися.

Фундаментальний аналіз

Цей тип аналізу частіше використовують для довгострокових прогнозів.Ось він-то якраз і відповідає на питання: "Чому зміцниться або впаде та чи інша валюта?". У нашому прикладі з подружньою парою чоловік з телефонної розмови знає, що в "день Х" дружині не виплатили обіцяну премію, вона розбила улюблені парфуми, а син завалив контрольну з математики.

Погодьтеся, точний результат такого "фундаментального аналізу" лежить на поверхні.

Нижче, для вашої зручності, я розмістив віджет від відомого аналітичного порталу, щоб ви могли подивитися як виглядає прогноз за очікуваними новин.

Аналізувати поведінку валют, звичайно, складніше (хоча і не завжди). Але не потрібно бути доктором економічних наук, щоб передбачити девальвацію казахстанського тенге слідом за російським рублем і падіння валют Туркменії і Таджикистану слідом за валютою Казахстану. "Падає нафту - падає рубль", "ФРС США піднімає ставку - зміцнюється долар" - ось приклади найпростіших закономірностей , які використовуються в фундаментальному аналізі.

Плюс ще кілька десятків чинників, які потрібно обов'язково враховувати в своїх прогнозах.

Замість висновку

Грамотна аналітика і аналіз прогнозів на всіх тимчасових інтервалах в кілька разів підвищують ефективність торгівлі на Форекс! До того ж цьому бажано навчитися ще до виходу на ринок з живими грошима.

Чи використовуєте Ви прогнози в своїй торгівлі на Форекс? І якщо так, то які? Підписуйтесь на свіжі пости і не забувайте ділитися інформацією в соціальних мережах!