Як плани Трампа вплинуть на ринок акцій

Президент Дональд Трамп запропонував, поза всякими сумнівами, найбільше зниження податків в історії США. Згідно з його планом, ставка податку на прибуток корпорацій повинна бути знижена до 15% з нинішніх 35%. Така міра покликана прискорити приплив грошових коштів в американські підприємства, що в кінцевому підсумку підвищить їх рівень прибутковості. Цей економічний розрахунок здається досить простим.

Вплив податкової реформи Трамп на ринок акцій

Але чи можна говорити про те, що, завдяки податковій реформі, ринок акцій теж отримає відповідний імпульс? Тут все не так просто.

Не варто забувати про те, що ринок вже врахував в котируваннях акцій значну частину тих потенційних вигод, які можуть отримати компанії, які є найбільшими платниками податків, а тому можуть отримати найбільші переваги. Так, вартість кошика Goldman Sachs з 50 компаній, які регулярно платять великі суми у вигляді податків, вже збільшилася на 12% після оголошення результатів виборів.

Існує ймовірність того, що інвестори, чиї дії призвели до такого зростання котирувань, неправильно розрахували ефект, який зниження податків матиме для прибутку підприємств.

"Оцінюючи потенційні вигоди від такого проекту податкової реформи, ринок повинен виходити не з переходу від ставки 35% до більш сприятливої ​​ставкою 15%", - написали в коментарі для клієнтів аналітики Джефф Робінсон та Гай Уейнс. "Потрібно проводити аналіз, виходячи з переходу від того, що виплачувалося насправді (в цілому по S & P 500, ефективна ставка податку зараз становить 27. 6%) до того, що реально буде відраховуватися компаніями-платниками податків".

У той час, як компанії, регулярно перераховують високі податки, можуть не отримати спочатку очікуваного полегшення, корпорації, які користуються дуже низькими податковими ставками, можуть просто-напросто постраждати від податкової реформи Трампа. Ті податкові відрахування, якими вони зараз мають, можуть не пережити цю реформу, що призведе для них до необхідності платити більше.

На думку представників дослідницької фірми Capital Economics, скорочення податків зовсім не підштовхне ціни акцій нагору, у всякому разі, в 2017 році. Раніше ця компанія прогнозувала цільовий рівень 2300 для S & P 500 на кінець року, і далі дотримується свого прогнозу.

Їх байдуже ставлення до планів Трампа поділяють і трейдери акціями, які практично ніяк не відреагували на подання даної програми. "Якщо виходити з припущення, що податкова реформа буде введена в дію в помірному варіанті, а не в тому" феноменальному ", про який оголосив Президент, ми схильні дотримуватися своїх прогнозів", - написав у коментарі для клієнтів Джон Хіггінс, головний ринковий економіст Capital Economics. "Швидше за все, в кінцевому підсумку, скорочення податків виявиться значно меншим, ніж зараз пропонують Трамп і республіканці. А це вже враховано в наших прогнозах розвитку економіки і ринку".

Відкрити рахунок для торгівлі на американському фондовому ринку