ЯК ТРЕЙДЕР збанкрутілих НАЙСТАРІШИЙ БАНК

Два десятиліття тому, 27 річний Нік Ліісон (Nick Leeson) терміново покинув Сінгапур після того, як найстарший банк Barings опинився на межі банкрутства. Ліісон провадив не авторизовані транзакції на ф'ючерсній торговому майданчику в Сінгапурі - Singapore International Monetary Exchange ( SIMEX). Ці трансакції і стали причиною закінчення діяльності банку і подальшого банкрутства. Скандал з банком Barings до сих пір залишається гарячою темою і найважливішим фінансовим епізодом в історії.


Банк Barings був утворений в 1762 році згодом який був викуплений державою США у Франції. Банк Barings був активним учасником у фінансовому житті ринків, що розвиваються таких країн як Канада, Аргентина, Сінгапур та інших. У 1992 році Нік Ліісон був підвищений з посади клерк до посади оператор на майданчику в SIMEX, в Сінгапурі. До цього Нік не мав досвіду в торгівлі і в фінансових операціях. Його завдання було лімітована до арбітражу між SIMEX і електронним ринком в Осаці, Японія, на якому знаходилися однакові ф'ючерсні контракти.


Проблеми почалися після того, як Нік почав приховувати проблемні угоди і спустошувати торговельний рахунок банк. Неймовірним чином Нік зміг приховати всі транзакції намагаючись повернути втрачені кошти. Втрати від угод Ніка перевищували мільйони доларів і дійшли до 1 мільярда. Нік не міг зупиниться і почав тільтоват. Ліісон торгував ф'ючерс Nikkei 225 пиьаясь відбити втрачене. Кінець для Ліісона настав під час землетрусу Кобі в січні 1995 року. Остаточний тільт погубив Ліісона і він покинув Сінгапур залишивши при цьому записку на свій робочому місці з написом " Я перепрошую ". Ліссон приземлився в Малайзії, де його заарештували і відправили до Сполученого Королівства.

Новина виявилася шоком для керівництва банку і фінансової індустрії в цілому. Банк Barings був проданий голландському банку ING за 1 Паунд з рештою борговими зобов'язаннями. Нік же отримав термін 6 з половиною років. У Ніка також виявився рак, який він згодом подолав. Його дружина подала на розлучення і покинула його. Надалі Нік став керуючим Ірландської футбольної командою і живе в Західній Ірландії по справжній момент.

Нагадаємо що фільм " Rogue Trader "Був знятий за реальною історії з банком Barings. Іван МакГегор (Ewan McGregor) зіграв роль Ніка Ліісона. Також безліч книг і розслідувань було випущеної за цими подіями. Торговий жакет, який Нік Ліссон носив під час своїх пригод, був проданий за 41 000 $ в 2007 році на аукціоні.

Детальніше