Як працювати з акціями?

Тисячі і тисячі компаній розміщують свої акції на фондових ринках. Як трейдеру визначитися з критеріями для вибору акцій? Які акції для торгівлі краще? Як провести аналіз цих акцій і підтвердити, або спростувати правильність зробленого вибору? Про це поговоримо в даній статті.

Вибір правильної акції

В першу чергу необхідно вибрати правильну акцію. Якщо ви тільки починаєте свій шлях у якості трейдера і прийняли рішення спробувати себе в торгівлі акціями, то найкращим варіантом стане вибір акцій таких компаній, які широко відомі і завоювали довіру на ринку. Не варто відразу кидатися у вир з головою і починати роботу з ризиковими компаніями. Акції широко відомих компаній мають високу ліквідність, тобто ви завжди можете отримати за них суму грошей, яку побажаєте. Також по ним простіше добути інформацію. Інший спосіб - вибір акцій компаній, які вам близько знайомі. Наприклад, якщо ви є споживачем конкретної фірми, то вам буде значно простіше зрозуміти їх бізнес-модель, ніж якщо торгувати на акціях компанії, про яку взагалі не маєте ніякої інформації. Непоганим варіантом стане спостереження протягом деякого тимчасового періоду за ціною обраної акції. Краще зібрати інформацію, перш ніж виводити свої гроші на ринок. Для цього можна скористатися демо-рахунком.

Фундаментальний аналіз Другим кроком має стати проведення фундаментального аналізу ринку. Ціна на акції залежить від трьох чинників: в цілому, від поточного стану ринку, від стану тієї галузі, до якої належить компанія і від її фінансового стану. Поточний стан фондового ринку можна оцінити шляхом аналізу політичних і економічних чинників таких як: ціни на енергоносії, обсяг ВВП, рівень інфляції, політичний устрій та ін. Фундаментальний аналіз дозволить виявити сприятлива чи в даний момент ситуація на ринку для того щоб інвестувати. Аналіз галузі проводиться шляхом вивчення таких індексів як Індекс Доу Джонса, індексів Насдак та інших. В рамках фундаментального аналізу особливо важливо приділити увагу останньому з факторів - фінансового стану фірми. Для цього необхідно поглиблено вивчити інформацію про поточні справи компанії, а також її перспективи на майбутнє. Також слід проаналізувати опубліковані матеріали обраної компанії, наприклад, баланс і звіти про прибутки і збитки. Результатом аналізу має стати формування інвестиційного портфеля.

Технічний аналіз

Далі інвестиційний портфель необхідно піддати технічного аналізу, який заснований на вивченні динаміки ціни на акції та обсягу торгів. Застосування технічного і фундаментального аналізу одночасно, дозволить отримати більш повне уявлення про поточну ситуацію на ринку і точніше спрогнозувати поведінку ціни на акції. В рамках технічного аналізу акцій здійснюється побудова графіків, аналіз різних індикаторів. Наприклад, таких індикаторів як ковзаючі середні, індикатор MACD, індикатори-конверти, стохастики, індекси спекулятивної активності і багатьох інших. Тут головне не захоплюватися і не будувати свою теорію про те, в який бік буде рухатися ціна, використовуючи кілька десятків індексів. Досить вибрати зовсім небагато і працювати по ним. Таким чином, технічний аналіз фондового ринку потрібен для того, щоб вміти спрогнозувати можливий напрямок, в якому буде здійснювати свій рух ціна на акції.

Часовий період для торгівлі Визначтеся з тимчасовим періодом, в рамках якого будете здійснювати торгівлю акціями. Чим він буде довше, тим більш прискіпливим і зваженим повинен бути проведений аналіз. Часовий період повинен вибиратися виходячи з того, як багато вільного часу ви можете приділяти торгівлі на фондовому ринку. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні достатню кількість часу, то варто зупинити свій вибір на коротких таймфреймах. І, навпаки, якщо ви дуже зайнята людина і маєте не більше однієї години в день або в тиждень вільного часу, то краще використовувати довгострокову торгівлю. Вступ до лав трейдерів, які здійснюють свою діяльність на фондовому ринку, змушує вас управляти своїм інвестиційним портфелем. Так, якщо ви прийняли рішення торгувати всередині одного дня, то не пропускайте свій вихід в рамках цього дня. Якщо ви на фондовому ринку використовуєте довгострокову торгівлю, то обов'язково контролюйте свою позицію щотижня або місяць. Ні в якому разі не варто пропускати новини. Ви повинні активно спостерігати за поведінкою інших акцій, які належать аналогічної галузі. Природно, оцінити або передбачити абсолютно всі зміни цін на фондовому ринку за допомогою запропонованого алгоритму неможливо. Навіть бувалому трейдеру це не по зубах. Все приходить з досвідом.