Як працювати з дорогими акціями на невеликому торговому рахунку

Чи траплялося з вами, що ви хочете торгувати дорогу акцію, оскільки вона добре виглядає, але у вас недостатньо для цього грошей?

Аналітики на Уолл-стріт люблять розмірковувати про такі папери, як Facebook, Google і Apple. Але незважаючи на їх високу привабливість, є одна проблема, пов'язана з торгівлею дорогими "блакитними фішками" високого рівня. Їх ціна може доходити до 50 $, 100 $ або навіть 500 $, і у середнього інвестора недостатньо коштів на торговому рахунку Щоб купити необхідну кількість акцій, що, безумовно, істотно скорочує потенціал прибутку. Однак існує спосіб торгувати такими дорогими акціями, навіть з відносно невеликим бюджетом. Ви запитаєте: "Як? ". Шляхом торгівлі опціонами.

Торгівля опціонами подібна торгівлі акціями, але вимагає набагато менших витрат. У даній статті ми розглянемо, як можна торгувати дорогими акціями, маючи невеликий торговий рахунок.

Торгівля опціонами на дорогі акції

Про торгівлю опціонами чули багато, але лише відносно небагато дійсно знають, як це робити. Спрощено кажучи, торгівля опціонами допомагає збільшити купівельну спроможність трейдера, надаючи йому можливість контролювати акцію за допомогою невеликої частини від тієї суми, яка потрібна була б для її покупки.

Наприклад, припустимо, що ви захотіли купити акцію XYZ, яка коштує 250 $ за штуку. Якби ви дійсно купували 100 акцій емітента XYZ, це обійшлося б вам в 25000 $. Очевидно, даний варіант неможливий, якщо на вашому рахунку всього 1000 $. Але якщо ви купите опціонний контракт Колл по акції XYZ, то зможете контролювати цю акцію всього за 500 $. Це означає, що ви зможете скористатися перевагами, які надає така дорога акція, без необхідності вкладати багато грошей. Коли ми говоримо про опціони, одним з найважливіших понять є "плече". Як сказано вище, при торгівлі опціонами ми можемо контролювати значну інвестицію, використовуючи невелику суму грошей. Саме в цьому полягає сенс "плеча": ми в кілька разів збільшуємо купівельну спроможність своїх грошей і отримуємо можливість контролювати більше базових акцій за допомогою менших вкладень.

Давайте дещо прояснимо..

Перш за все, купуючи опціонний контракт на базову акцію, ви не стаєте власником найбільшої акції.

У нашому прикладі, купивши акцію XYZ, ви стали б її власником і могли б тримати її скільки завгодно довго. Ви могли б навіть передавати її з покоління в покоління, якби дана компанія продовжувала вести бізнес. Ви б не заробили і не втратили на ній до тих пір, поки не вирішили б її продати.

У разі опціону на акцію XYZ, ви не стаєте власником найбільшої акції. Ви просто отримуєте право на неї, якщо і коли вирішите її придбати. Іншими словами, у вас є право купити базову акцію, але ви ні в якому разі не зобов'язані її купувати.

У той же час, на відміну від акції, термін дії опціону обмежений конкретною датою. У вас є можливість вибрати бажаний період часу; як правило, це - від 1 місяця до 2 років. Після цього терміну ви втратите право на базову акцію. Крім того, ви можете вибрати ціну "страйк" (ціну виконання). Це ціна, по якій ви будете мати право купити базову акцію.

Наприклад, якщо ви хочете купити опціон Колл по акції XYZ, то потрібно визначитися, як багато часу, за вашою оцінкою, буде потрібно ціною, щоб досягти обраної вами мети. Якщо ви думаєте, що для цього буде потрібно 3 місяці, слід купити опціон, термін дії якого закінчується через цей час. Потрібно також визначити ціну, по якій ви будете мати право купити базову акцію. Якщо акція торгувалася по 250 $, а ви хочете отримати право купити її за 240 $, то в якості ціни страйк слід вибирати 240 $. Після цього у вас буде право купити цю акцію по 240 $ в будь-який час до обраної дати виконання.

Стосовно нашого прикладу, якщо ви купили листопадовий опціон Колл на XYZ з ціною страйк 240 $, коли ціна базової акції становила 250 $, ви отримуєте миттєву вартість в розмірі 10 $. Ви могли б скористатися своїм право купити акцію за 240 $ і продати її по 250 $. З огляду на це, потрібно платити премію, якщо опціон має миттєву, або внутрішню, вартість. В даному випадку, доведеться заплатити трохи більше 10 $.

Мета торгівлі опціонами - використовувати менше грошей, маючи можливість заробляти практично стільки ж, як і в разі покупки самої акції. Щоб заробити за допомогою опціону Колл, базова акція повинна вирости в ціні.

Наприклад, якщо ціна акції XYZ підніметься до 300 $, то опціонна премія теж виросте. У нашому прикладі, припустимо, що листопадовий опціон Колл XYZ 240 обійшовся нам у 20 $, після чого ціна акції зросла на 50 $. Скільки б ми заробили на цьому опціон? Точно визначити це досить складно, але можемо скористатися параметром під назвою "дельта", який показує, на яку величину буде рости опціон на кожен долар зростання акції. Наприклад, якщо в нашому прикладі дельта дорівнює 0.70, це означає, що на кожен долар зростання акції премія нашого опціону буде рости на 70 центів. Не будемо тут вдаватися в подробиці дельти, просто знайте, що чим вище піднімається ціна акції, тим вище буде дельта. Максимальний рівень, якого вона може досягти, дорівнює 1. Спрощено кажучи, при постійній дельті, якщо ціна акції XYZ піднялася на 50 $, то наша опционная премія виросте на 70% від цього руху, тобто на 35 $.

Розглянемо в процентному відношенні. Якщо ціна акції зросла на 50 $, рентабельність вашої інвестиції становить близько 20%. У разі опціону, ви б заробили близько 175%. У цьому полягає сила плеча, яким ви можете скористатися при торгівлі опціонами. Уважно ознайомтеся з тим, як торгівля опціонами може допомогти вам працювати з дорогими акціями, якими інакше ви не змогли б торгувати через невеликого розміру вашого торгового рахунку. Крім того, що ці акції можна торгувати на русі вгору, їх можна торгувати і на падінні, також скориставшись плечем стосовно опціонах Пут.