Як використовувати ренко графіки в mt4

renko-grafiki

Всім привіт, сьогодні я вирішила розповісти вам про ренко графіки в MT4. Але перед тим як перейти до їх безпосереднього опису, варто зробити невеликий вступ. Отже, майже всі стратегії Форекс використовують показання японських свічок, які рекомендується застосовувати для відстеження патернів, побудови цінових рівнів і так далі. Раніше я вже розповідала про стратегію «Golden Boy», яка також заснована на ренко-графіку. Ренко-графіки прекрасно підходять для використання на тих валютних парах, на яких спостерігається невелика кількість шумів, на всіх інших вони будуть видавати безліч помилкових сигналів, що зробить торгівлю неефективною. Про торгівлю за допомогою ренко на золоті я вже розповідала, сьогодні ми поговоримо про їх застосування на валютних парах.

Що таке ренко графіки

Ренко графіки придумали в Японії понад сто років тому. Слово Renga перекладається на російську мову як «цеглина». Ренко-графіки відображаються у вигляді барів певного розміру, так званих цегли. Напевно ви вже знаєте, що 80% часу ринок перебуває в спокійному стані і тільки 20% часу на ньому присутні сильні тренди. Так ось, головне призначення ренко-графіків полягає в відсівання ринкових шумів, щоб було простіше виявять тренди.

У разі якщо на графіку з`являються послідовно бари білого кольору, то це говорить про наявність висхідного тренда, а якщо чорного - низхідного. Таким чином, на ренко-графіках не спостерігається консолідація.

renko-grafiki-v-mt4

Чому на ренко-графіках не буває флет? Це відбувається тому, що на японські свічки сильно впливає час. Припустимо ви ведете торги на M1, то кожну хвилину відбувається поява нової свічки. У разі якщо протягом цього періоду на ринку не трапляються відчутні зміни, ціновий рівень буде «топтатися» на місці.

Ренко-графіки відрізняються від японських свічок тим, що вони будуються не за часом, а в залежності від дистанції, пройденої ціною. Для кожної валютної пари використовуються певні значення для формування цегли. Припустимо ви побудуєте графік, де 1 цегла буде дорівнювати 10 піпсам, то в тому випадку якщо ціна піде на 70 пипсов в одну сторону, на ринку утворюється сім цегли.

Щоб ренко графік відобразив поворот ціни, ціновий рівень повинен піти в протилежну сторону на дистанцію рівну подвоєному розміру цегли (в наведеному прикладі це 20 пипсов). Ця особливість дає можливість виключити появу хибних сигналів про зміну тенденції.

indikator-renko

Переваги ренко-графіків

Головний плюс торгівлі на ренко-графіках полягає в тому, що на ринку можна знаходиться постійно, що особливо приваблює початківців трейдерів. Як тільки на графіку з`являється бар чорного кольору після цілої серії білих трейдери, як правило, починають продавати. Операція закривається в тому випадку, коли на графіку з`являється бар білого кольору. Торгуючи на основі ренко-графіка, трейдеру не потрібно проводити технічний аналіз, а також перечікувати консолідацію. З його допомогою ви зможете завжди бути на ринку, незалежно від поточних обставин на ньому.

Крім цього, ренок-графіки наділені такими плюсами:

  • Точне виявлення зароджується тренда.
  • Низький рівень шумів.
  • Допустимість застосування звичайних індикаторів і роботів.
  • Отримувані дані не перемальовувати.
  • Мінімальна вірогідність виникнення помилкових сигналів.

Інструменти на стандартному і на ренко графіку функціонують з різною ефективністю. У другому випадку видається набагато менше хибних сигналів. Дана особливість стосується і всіх додатків для автоматичної торгівлі під час тренда.

Слабкі сторони ренко-графіків

На жаль, ренко-графіки наділені і деякими недоліками, серед яких варто відзначити наступні:

  • Цеглинки будуються на основі японських свічок, з цієї причини використання графіків Ренк в дейтрейдинг не приносить бажаних результатів, тому що сигнали можуть сильно запізнюватися. Досвідчені трейдери радять застосовувати їх для внутрішньоденної торгівлі, а найкраще на тайм-фреймі M
  • Довге очікування створення нового цегли. У зв`язку з тим, що цеглини будуються не на основі часу, а на основі дистанції, пройденої ціною, новий цегла може побудуватися як протягом хвилини, так і цілих годин. Термін освіти цегли залежить від його розміру, а також обстановки ринку. В ситуації коли на валютній парі спостерігається консолідація, діапазон коливання якої не перевищує розмір цегли, то поновлення на ренко-графіку з`являться тільки в тому випадку, коли закінчиться флет.
  • Якщо вибрати дуже маленький розмір цегли, то можу почати з`являтися помилкові сигнали. Надмірно великий розмір зменшує швидкість зміни цінового рівня, що є причиною зменшення кількості позицій, а, отже, і доходу.

Способи побудови графіка Ренк

Ренко графіка в MT 4 можна побудувати двома способами:

  1. Вручну.
  2. Автоматично.

В процесі побудови важливо правильно визначити розмір цегли. Припустимо, розмір цегли дорівнює 10 пунктам. Якщо ціновий рівень зрушиться вгору на 40 пипсов, будуть сформовані 4 цегли білого кольору.

renko-grafiki

Цеглини будуються під кутом 45 градусів по відношенню один до одного. У разі якщо ціновий рівень зрушиться вгору на 69 пипсов, на ренко графіку повинно бути 6 барів, 7-ий повинен з`явитися тільки в ситуації, коли ціна зрушиться на 70 пунктів. При повороті ціни, ведмежий бар з`являється лише в разі, якщо ціновий рівень зрушиться на 20 пунктів вниз від цінового рівня закриття минулого цегли.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

індикатор Ренк

У торговій платформі за замовчуванням ренко графіків немає, в зв`язку з цим необхідно провести установку алгоритму під назвою Renko Live Chart, скачати який ви можете за посиланням розміщеної ніже.Устанавлівается радник по звичайній схемі. Після цього вам потрібно буде зайти в параметри експерта. Для цього переходимо за адресою: «Сервіс / Налаштування» і клацаємо на «Радники». Потім проставляем галочки так само, як це показано на наступному фото.

renko-grafiki

Після цього потрібно вибрати відповідну для вас валютну пару, припустимо, британський фунт / долар, далі вибираєте тайм-фрейм M1, завантаживши заздалегідь історію котирувань.

Завантаження історії котирувань проводиться таким чином: заходимо у вкладку «Сервіс», де вибираємо «Архів котирувань». У вікні виділяємо відповідну нам пару і завантажує хвилинних котирувань.

renko-grafiki

Потім переносимо наш радник Ренк, а в рядку RenkoBoxSize прописуємо розмір цегли.

renko-grafiki

Після завершення цих дій чекаємо появи наступного напису.

renko-grafiki

Далі переходимо за адресою «Файл», де вибираємо рядок «Відкрити автономно».

renko-grafiki

У новому вікні виділяємо нашу пару з тайм-фреймом M2 і клацаємо на «Відкрити».

renko-grafiki

Після цього перед вами з`явиться ренко графік, на якому можна здійснювати такі ж операції, як і на стандартному.

renko-grafiki

Важливо: для коректної роботи ренко графіка, початковий графік, на який було встановлено радник, необхідно залишити відкритим.

Стратегії ведення торгів на графіках Ренк

Для створення прибуткових операцій на графіках Ренк застосовуються стандартні експерти і інструменти.

Найпростішим методом ведення торгів є створення ордерів в момент формування барів, що володіють протилежним напрямком, а фіксація прибутку здійснюється після виникнення зворотних сигналів. Як це робиться, ви можете побачити на розташованій нижче зображенні.

renko-grafiki

Якщо ви не бажаєте чекати виникнення нового бару, то краще за все застосовувати спеціалізований інструмент під назвою RenkoTrendChangeAlert. Цей алгоритм видає сигнал в момент виникнення нового бару, якщо його відтінок відрізняється від трьох попередніх. Головною особливістю даного інструмент є те, що він в змозі функціонувати тільки в реальному часі, з цієї причини перевірити його на історії нельзя.Многіе трейдери з метою зниження числа помилкових сигналів воліють використовувати методи технічного аналізу. Для цих цілей вони будують на графіку Ренк горизонтальні рівні, як це виглядає, показано на наступному малюнку.

renko-grafiki

Також слід згадати про те, що існують торговельні методики, які створювалися для функціонування на графіках Ренк. Прикладом подібної торговельної стратегії виступає «Golden Boy».

З усього сказаного вище можна зробити висновок, що графіки Ренк підходять не тільки для пошуку панівної тенденції і відділення ринкового шуму, але і для прямого ведення торгів.

Експерти і індикатори, встановлені на графіку Ренк, проявляють себе значно краще, завдяки практично повній відсутності ринкових шумів.