Як правильно використовувати дзеркальні валютні пари форекс в своїх цілях

zerkalnye-pary-foreks

У нашому світі все процеси пов`язані між собою і залежать один від одного. Фінансові інструменти валютного ринку Форекс не є винятком. Навіть новачок на Форексі міг помітити, що рух цін валютних пар пов`язано між собою - одні рухаються синхронно, інші в повністю протилежному напрямку, саме про останні ми і поговоримо сьогодні.

Що таке дзеркальні пари

Дзеркальні пари Форекс - це валютні пари, які рухаються в протилежному напрямку. Тобто, коли на першому графіку ціна збільшується, на другому вона зменшується і навпаки.

Пропоную вам розглянути валютні пари EUR / USD і USD / CAD. Якщо ви уважно вдивіться в ці графіки, то зможете помітити, що другий є дзеркальним відображенням першого.

zerkalnye-valjutnye-pary-foreks

Тепер давайте розберемо, чому ж таке відбувається. У першому випадку ми купуємо євро за долари, у другому - долар за канадський долар. Як ми бачимо долар США є і в тому і в іншому випадку, але він перебуває «по різні боки барикад». Торгівля на цих двох парах нагадує пісочний годинник, тобто в разі зміцнення долара щодо всіх світових валют, на першому графіку ціна знижується, а на другому растет.В основі знань про дзеркальні пари Форекс лежить принцип кореляції, тобто взаємної залежності. З ним повинні ознайомитися всі трейдери, щоб використовувати його для збільшення свого прибутку.

Вперше цей взаємозв`язок була виявлена і використана в своїх цілях досвідченими трейдерами. Їм вдалося виявити всі дзеркальні валютні пари Форекс і скласти таблицю, яку ви зможете знайти на наступній картинці.

zerkalnye-pary-foreks

Як ви могли помітити в таблиці є 3 кольори: червоний, жовтий і білий. Червоний колір означає сильну кореляцію, жовтий - середньої сили, а білий - слабку.

Тепер, для того щоб знайти дзеркальні пари в цій таблиці, необхідно дати визначення кореляції.

Кореляція - це взаємозв`язок між двома інструментами. Тобто, зміни в одному інструменті сприяють змінам в іншому інструменті.

Варто також відзначити, що кореляція може бути двох видів:

  • Позитивна. Ціни валютних пар рухаються в синхронному напрямку.
  • Негативна. Ціни на 2 графіках рухаються в протилежних напрямках.

Тобто, в табличці знаком мінус позначаються дзеркальні пари.

Пропоную вашій увазі табличку, яка допоможе вам глибше зрозуміти залежність валютних пар між собою. Тобто, чим ближче значення до 1, тим швидше пара з лівої колонки коригує своє значення за парою з верхньої колонки.

zerkalnye-pary-foreks

Читаємо - навчання торгівлі на ринку Форекс

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

Використання дзеркальних пар в торгівлі

Використовуючи дзеркальні пари, трейдер може прийняти правильне рішення в сумнівних ситуаціях. Наприклад, трейдер торгує на валютній парі USD / CAD, ціна впевнено рухається вгору, але раптом ціна зупиняється і починає рухатися в зворотному напрямку. У такій ситуації зберігати спокій дуже важко, так як з кожною секундою ваш прибуток починає танути як сніжний ком. В такому випадку багато трейдерів виставляють довгі позиції і стежать за подальшим розвитком. Така тактика є розумною, але в разі подальшого падіння ціни трейдер буде втрачати свої заощадження.

Але якщо трейдер буде знати, що пара USD / CAD є дзеркальною з валютною парою EUR / USD, то глянувши на другий графік, він зможе визначити подальший напрямок ціни. Рух на другому графіку буде трохи відставати, але рухатися в точно протилежному напрямку. Так, наприклад, якщо ціна EUR / USD продовжує своє зниження, то на графіку USD / CAD ціна буде продовжувати рости і навпаки.

Використання дзеркальної пари в якості випереджального сигналу

Дзеркальну пару можна також використовувати в якості попереджувального сигналу про майбутні зміни. Для цього трейдер може відкрити перед собою відразу 2 валютні пари, вести торгівлю по парі USD / CAD, а в якості попереджуючим використовувати EUR / USD. Як тільки трейдер помітить зміни на парі євро / долар, можна буде внести коригування в своїх відкритих ордерах або відкрити нові.

Такий зв`язок спостерігається не тільки на валютних парах, але і між валютною парою USD / CAD і ф`ючерсом нафти. Тобто, як тільки ціна на нафту починає рости, ціна валютної пари USD / CAD починає падати.

Стратегія на основі дзеркальних пар

Пропоную вашій увазі дуже просту, але досить ефективну стратегію на основі дзеркальних пар.

Давайте розглянемо цю стратегію на прикладі все тих же валютних пар EUR / USD і USD / CAD. Коефіцієнт кореляції між цими парами дорівнює -0,9, тобто вони є дзеркальними. Відкриваємо обидва графіка об 11 годині за московським часом, тобто під час роботи Лондонської торгової сесії. Відкриваємо на одному графіку угоду на покупку, а на іншому - на продаж, не виставляючи при цьому Стоп-лосс, так як пара в результаті все ж рушить в потрібну нам сторону.

Встановлюємо Тейк-Профіт на 20 пунктів. У разі якщо ціна рухається в потрібну нам сторону, то ми залишаємося в прибутку, якщо ж ціна рухається в інший бік, то відкриваємо ще один ордер.

Крім прибутку, кожен день ми будемо отримувати нарахування у вигляді свопу. Для того щоб дана стратегія була безпрограшною, необхідне виконання наступних умов:

  • Якщо у вас центовий рахунок, щось не рахунку у вас має бути не менше 20-30 $, а якщо звичайний, то 2-3 тисячі доларів.
  • Максимальна кількість угод - десять штук, тобто, п`ять на одній парі і п`ять на інший.

Рекомендується в обов`язковому порядку звернути увагу на відстань між угодами. Якщо ми будемо дуже швидко відкривати такі угоди, то наш збиток буде наростати як снігова куля.

Отже, наступний ордер необхідно відкрити тоді, коли збитки за першим складуть 120 пунктів.

Наприклад, на графіку EUR / USD ви відкрили ордер на покупку, а на графіку USD / CAD - на продаж. Якщо ціна пари EUR / USD знижується, то, як тільки збитки на цьому графіку складуть сто двадцять пунктів, слід відкрити нову угоду на покупку, без стоп-лосс і з тейк-профітом в двадцять пунктів. Якщо ця угода закриється з прибутком, то вам необхідно дочекатися, коли рівень ціни знову піде вниз, і відкрити нову угоду на покупку з аналогічним прибутком. Як тільки збиток по новому контракту досягне сто двадцяти пунктів, необхідно відкрити ще одну угоду з такими ж налаштуваннями. Подібним чином ви створите до п`яти угод на кожному графіку.

Слід пам`ятати, що ордери на обох валютних парах відкриваються незалежно один від одного. Тільки перші ордери на графіках відкриваються одночасно.

Для того щоб торгівля за допомогою цієї стратегії приносила відчутний дохід, а ордера не залишалися відритими протягом дуже довгого часу, необхідно правильно вибрати час для створення ордерів. Слід переконатися в тому, що на графіках D1 рівень ціни має впевненим рухом вниз і тільки після цього відкрити перші ордери.

Ця стратегія є практично безпрограшною. Серед приємних бонусів цієї стратегії варто відзначити позитивні свопи, що дає можливість отримувати дохід за відкриті ордера.

При використанні цієї стратегії, для того щоб уникнути істотних збитків, фахівці рекомендують щомісяця виводити прибуток з вашого рахунку, а для торгівлі на Форекс застосовувати тільки ту грошову суму, яку ви можете втратити, що не завдавши серйозної шкоди вашому бюджету.