Як використовувати канали форекс

Не секрет, що руху валютних пар певну частину часу відбуваються в деякому ціновому коридорі, який називають каналом. Нижню межу вважають рівнем підтримки, верхню - опору. Не плутайте з горизонтальними рівнями підтримки та опору! Відстань між рівнем підтримки і опору каналу називають діапазоном або шириною каналу.

каналы Форекс

рис.1

Як правильно побудувати канал і використовувати його в торгівлі - читайте нижче.

Побудова цінового каналу при бичачому тренді

При висхідній тенденції цінової каналу починаємо будувати з лінії підтримки. Наносимо 2 точки, що з'єднують підвищуються мінімуми (Open, Close або Low). Дані точки краще будувати не по закінченнях тіней свічок, а по Open або Close.

Построение ценового канала

рис.2

З огляду на, що ціновий канал - це 2 строго паралельні лінії, лінія опору буде строго паралельна лінії підтримки.

Строим каналы Форекс

рис.3

Зверніть увагу, що лінію опору можна було провести як через точки 3 і 4, так і через точки 3 і 5 або 4 і 5.

Побудова цінового каналу при ведмежому тренді

Побудова цінового каналу на ведмежому ринку починається з рівня опору. Після чого проводиться паралельна лінія - рівень підтримки.

Побудова цінового каналу при ведмежому тренді

рис.4

Принцип торгівлі в ціновому коридорі

Після побудови цінового каналу потрібно оцінити силу його рівнів підтримки і опору, а також діапазон. Сила рівнів оцінюється за кількістю їх торкань ціною - чим більше торкань, тим сильніше рівні.

Діапазон показує потенційну можливість заробітку, а також величину стоп-наказів. Чим ширше (більше) діапазон, тим більше повинні бути стоп-накази (через волатильність ціни).

Суть торгівлі в ціновому каналі проста - купуємо від рівня підтримки, продаємо від рівня опору. Дані дії можна повторювати до тих пір, поки ціна не вийде за межі коридору (істинний пробою).

Дуже важливий момент - сигнали на покупку при висхідному тренді будуть мати подвійну силу (значення), так само як і сигнали на продаж при низхідному.

Принцип торгівлі в ціновому коридорі

рис.5

На рис.5 ми бачимо 2 сигналу на покупку, які виявилися прибутковими. Також зверніть увагу на той факт, що входити краще після закриття наступної свічки після торкання рівня опору.

Ознаки посилення тенденції в ціновому каналі Форекс:

1. пробою.

2. підтверджує сигнал пробою.

У першому випадку ціна рухається в каналі і в якийсь момент робить пробій рівня опору.

У другому - рівень опору після пробиття перетворюється в рівень підтримки. В такому випадку трейдер повинен відкоригувати ціновий коридор.

До ознак ослаблення поточної тенденції в ціновому каналі Форекс відносять такі:

1. ціна рухалася в коридорі, в якийсь момент вона не дійшла до рівня опору при бичачої тенденції або до рівня підтримки при ведмежою.

2. пробій рівня підтримки (для бичачого ринку) або опору (для ведмежого ринку).

Важливо відзначити, що не завжди кордону (рівні) цінового каналу Форекс точні і ідеально паралельні. Це ринок, це життя - тому можуть мати місце незначні неточності. Але суть використання цінового коридору залишається незмінною: купуємо внизу при висхідному тренді, продаємо вгорі при низхідному.

Профіту і пам'ятайте, що прибутковість торгівлі дуже сильно залежить від обраного вами брокера!