Як використовувати в своїх цілях помилковий пробій форекс

lozhnyj-proboj

Помилковий пробою на Форекс є досить частим явищем, яке з`являється внаслідок спрацьовування у трейдерів інстинкту натовпу, в результаті чого вони починають створювати угоди на придбання валюти у верхньої межі цінового каналу і ордера на продаж валюти у нижній його межі.

При грамотному підході помилковий пробій на Форекс можна використовувати в своїх цілях і отримувати досить серйозний прибуток.

Помилковий пробою Форекс, по суті, є ринковим обманом, який зазвичай відбувається в момент тестування ціновим рівнем кордонів каналу. У подібних ситуаціях ціновий рівень пробиває межі каналу, але йому не вдається закріпитися, в результаті чого він повертається назад.

Помилкові пробої відбуваються досить часто, незалежно від того, яку валютну пару ви віддаєте перевагу, з цієї причини якщо ви плануєте стати дійсно успішним трейдером Форекс, то вам доведеться навчитися застосовувати це явище в своїх інтересах.На малюнку, розміщеному нижче. ви можете побачити, як виглядає на ціновому графіку помилковий пробій.

lozhnyj-proboj-foreks

Помилковий пробою на Форекс можна представити у вигляді зустрічного руху, основною метою якого є поглинання надмірної перепроданості / перекупленності на ринку. Подібне явище зазвичай виникає в результаті різких змін цінового рівня поблизу від рівнів підтримки і опору, а також в ситуаціях, коли тренд втрачає силу, але деякі трейдери намагаються встигнути відкрити додаткові угоди, не чекаючи виникнення корекції.

Завдяки тому, що в описаній вище ситуації створюється величезна кількість ордерів, трейдер відчуває себе в безпеці, піддавшись стадному інстинкту. Слід пам`ятати, що ведення торгів під впливом емоцій практично ніколи не приносить прибуток, а в деяких випадках може стати причиною банкрутства.

Щоб стати дійсно успішним трейдером, необхідно використовувати логіку і не піддаватися ефекту натовпу. Торгівля під час появи помилкових пробоїв вимагає від трейдерів максимальної пильності і зібраності.

Помилковий пробою на Форекс. Основні види

Основними видами помилкових пробоїв є ведмежий і бичачий капкани. Вони, по суті, є патерном, в який входить від одного до чотирьох барів. Помилкові пробої цього типу зазвичай з`являються під час руху цінового рівня, який наближається до сильних рівнів підтримки / опору. У подібних ситуаціях величезна кількість трейдерів вирішують, що рівень буде пробитий тільки тому, що ціновий рівень наближається до нього швидко і впевнено. З цієї причини трейдер починає створювати угоди в надії на пробій, але після того, як він розуміє, що прийняв помилкове рішення і оперативно закриває відкриті раніше ордера.

Бичачі пастки виникають поле появи нових локальних максимумів в ситуаціях, коли багато трейдерів, спостерігаючи за рухом цінового рівня, вирішують заробити, вважаючи, що ціною вдасться подолати лінію опору. Вони розуміють, що зробили помилку лише після того, як ціна знову починає рухатися вниз, після того як на ринок входять маркетмейкери. Як виглядають бичачі і ведмежі пастки, ви можете побачити на картинці, розташованої нижче.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

lozhnyj-proboj-urovnja

Також помилкові пробої можуть виникати під час консолідації ринку. У подібних ситуаціях можна досить легко потрапити у пастку, вирішивши, що ринок виходить з флет і ціна робить пробою каналу. Існує досить простий спосіб уникнути попадання в описану вище пастку, для цього необхідно не створювати ордерів до того моменту, поки ви не переконаєтеся, що на ринку почав формуватися стійкий тренд. Як виглядає помилковий пробій під час флет, ви можете побачити на розміщеної нижче зображенні.

lozhnyj-proboj

Помилкові пробої внутрішніх барів звуться «Фейк». Працювати з подібними пробоями досить складно, але навчившись робити це, ви зможете набагато краще розуміти динаміку валютного ринку. Подібні помилкові пробої рівня зазвичай з`являються в момент формування внутрішніх барів. Подивитися, як виглядає подібний пробою, ви можете побачити на зображенні, розміщеної нижче.

lozhnyj-proboj

Читати - навчання форекс трейдингу

Застосування помилкових пробоїв для ведення торгів

Для того, щоб отримувати прибуток від ведення торгів під час виникнення помилкових пробоїв, слід обов`язково брати до уваги такі правила:

  • Зазвичай після неправдивого пробою ціновий рівень розгортається в зворотну сторону не пізніше, ніж після утворення трьох свічок.
  • У момент утворення звичайного пробою зазвичай спостерігається сплеск волатильності.

Для ведення торгів під час виникнення помилкових пробоїв використовується досить проста стратегія, що складається з цілого ряду послідовних етапів:

  • На самому початку слід дочекатися, коли ціновий рівень торкнеться лінії підтримки або опору. У момент, коли відбудеться дотик, не потрібно відкривати будь-яких ордерів, слід просто чекати.
  • Якщо ви впевнені, що пробій є хибним, як тільки ціновий рівень проб`є кордон каналу, слід відкрити ордер в зворотному напрямку.

Необхідно пам`ятати, що під час пробою може статися миттєвий розворот ціни або ціновий рівень розгорнеться після утворення двох або трьох свічок. Як виглядають описані вище ситуації, ви можете побачити на представлених нижче малюнках.

lozhnyj-proboj

lozhnyj-proboj

Якщо ви навчитеся грамотно визначати виникнення помилкових пробоїв, то ви не тільки зможете уникати виникнення збитків, але і отримувати істотний прибуток від ведення торгів на ринку Форекс.

Визначення помилкових пробоїв

Найефективнішим методом визначення помилкових пробоїв є відстеження дивергенції. Так, наприклад, якщо ціновий рівень пробив рівень підтримки, а індикатор MACD сигналізує про наявність бичачої дивергенції, то що виник пробій є хибним.

Перед тим як використовувати помилковий пробій для торгівлі на реальні гроші, рекомендується протестувати цей метод ведення торгів на демо рахунку в Метатрейдер. Сподіваюся, ця стаття допоможе вам навчитися визначати виникнення помилкових пробоїв і застосовувати їх для отримання прибутку на валютному ринку Форекс.