Як користуватися віялом ганна

віяло ганна і кути ганна відео

Здрастуйте, товариші форекс трейдери! Ми продовжуємо серію занять присвячених методології торгівлі по Ганну.

В даному уроці ми поговоримо про Кутах Ганна, які багатьом з вас відомі як «Віяло Ганна». По суті, це одне і те ж. Ми розберемо як ці кути будувати, в чому їх суть, а найголовніше - як ми можемо застосувати Віяло Ганна на практиці у своїй торгівлі.

Що таке Кути Ганна

Що таке кути Ганна

Кути Ганна, або віяло Ганна - це один зі стандартних інструментів, присутній за замовчуванням в терміналі Metatrader.

Індикатор віяло Ганна включає в себе послідовність прямих ліній, що будуються під різними кутами з основою в разворотной точці. Отримана картинка нагадує віяло, від чого і пішла назва інструменту. Кожна з цих ліній при наближенні до неї ціни позначає можливі рівні підтримки або опору.

Вільям Ганн зазначає, що його індикатор не може на всі 100% передбачити, що ринок змінить напрямок тренда. Він лише показує моменти, в яких є найбільш висока ймовірність на розворот або консолідацію ринку.

23

Широке використання кутів Ганна в рамках аналітичної роботи на ринку - одна з найбільш популярних і, одночасно, складних методик технічного аналізу. Проте, навички структурної оцінки і прогнозування динаміки валютного ринку, що спираються на теорію кутів Вільяма Ганна є затребуваними інструментами в інвентарі кожного професійного трейдера. Варто зазначити, що ГАННІВСЬКА кути часто плутають з лініями тренда, що втім не так, не дивлячись на характерну схожість.

Ключові відмінності лінії Ганна від лінії тренда в тому, що для лінії Ганна характерні динамічні властивості, що дозволяють їй пересуватися як по осі x (вертикальної осі) так і осі y (горизонтальної), що відкриває для трейдера більш широкі функціональні можливості. Наприклад, можна аналізувати актив за допомогою графіків, за рахунок чого можна визначити кути коливань ринкового інструменту і, потім, позначити межі його динаміки.

Ключовими постулатами ринкової динаміки, в рамках Ганнівської теорії є наступні маркери:

5
 • Ціна, час і діапазон коливань ринку;
 • Геометрична структура валютного ринку, аналіз якої дозволяє спрогнозувати чинники подальшого становлення його динаміки;
 • Принципово циклічний характер ринкової динаміки.

Ганн порівнював природу ринку з природою людини, аналізуючи минуле і сьогодення якого, можна зробити ряд необхідних висновків щодо його майбутнього.

Як Віяло Ганна застосовується на практиці

Віяло Ганна на практиці форекс

А тепер саме час розповісти, як кути Ганна застосовуються на практиці.

Особливість застосування теорії Ганна на практиці полягає в орієнтації на дві, класичних для його теорії, моделі, покликаних допомогти трейдеру в прогнозуванні руху ринку:

6
 • Модель часу дослідження, що припускає фіксацію циклічно повторюваних дат;
 • Модель цінового діапазону, що включає в себе лінії підтримки і опору, а так само точки розвороту.

Оскільки подібні практики вимагають від трейдера глибокого знання і досвіду, відзначимо найбільш суттєві технічні моменти, які необхідно запам`ятати в першу чергу.

7

Трейдеру необхідно визначитися з моделями, які він буде використовувати при аналізі ринку за допомогою віяла Ганна. Найбільш поширеними з них є моделі 1, 1 × 2 і 2х1, кожна з яких має на увазі певний нахил ліній. Однак серед цих моделей і, відповідно, кутів набагато більше:

 • 1 × 1 - 45 градусів
 • 1 × 2 - 63,75 градуса
 • 1 × 3 - 71,25 градуса
 • 1 × 4 - 75 градусів
 • 1 × 8 - 82,5 градуса
 • 2 × 1 - 26,25 градуса
 • 4 × 1 - 15 градусів
 • 8 × 1 - 1,5 градуса

У цих змінних немає нічого складного: перша з них відповідає одиниці часу, друга - одиниці ціни, і формула, відповідно, відображає ставлення ціни і часового проміжку.

Особливо слід звернути увагу модель в 45 градусів, відому також як 1 × 1.

Згідно Ганну, лінія 1 × 1 вдає із себе лінію довгострокового тренда: висхідну або низхідну. У цій моделі, диспозиція ціни над висхідною лінією свідчить про бичачий тренд, а під низхідній лінією про ведмежому тренді відповідно. Диспозиція перетину лінії ціною повідомляє про намічений переломі тренда. Важливо підкреслити, що лінія 1: 1 вдає із себе баланс між ціновими і тимчасовим діапазонами. Нерідке явище на ринку - коли ціна підходить до лінії, то час і ціна врівноважуються.

1

Лінія побудована в рамках відносини 2 x 1 повідомляє, що за дві одиниці часу, ціна змінилася на одну одиницю. Відповідно, якщо ви працюєте з лінією 4 x 1, то одиниця ціни стає пропорційною чотирьом одиницям часу.

1

Як будувати Кути Ганна на графіку

Як будувати кути ганна на графіку

Давайте спробуємо застосувати кути Ганна (Віяло Ганна) на практиці. Побудова кутів Ганна ведеться з вершини тренда. В даному випадку, це найнижча точка. Будуємо лінію 1х1 під кутом в 45 градусів. Як визначити кут в 45 градусів? Дуже просто. Під цією ліній у вас тут же почнуться зіткнення з трендом. Помилитися з побудовою кута практично неможливо. Всі інші лінії підтягуються автоматично.

1

Зверніть увагу! Одного разу побудований, даний віяло має велику кількість точок дотику і зіткнення з трендом в майбутньому. Інакше кажучи, дані кути можуть використовуватися як додатковий інструмент технічного аналізу у вигляді рівнів підтримки і опору. Торгувати з використанням всього лише одного - цього інструменту, ми категорично не рекомендуємо.

1

Так само, ГАННІВСЬКА теорія має ряд подібностей з віяловими лініями, заснованими на Фібо-коефіцієнтах. У світлі руху ринку вгору або вниз, кути перетворюються в рамках існуючої тенденції, утворюючи рівні опору і підтримки.

Як ви вже могли зрозуміти, даний інструмент не пов`язаний з якимись особливими торговими стратегіями, однак може служити хорошим додатковим інструментом для визначення рівнів підтримки / опору, а так само точки розвороту трендів.

Ще один ключ - шукаєте невідповідності часу і ціни. Ціна завжди буде прагнути до середньої лінії.

З повагою, Олексій Вергунов

Фото 10.09.15, 11 29 26