Як перевести гроші з російського банку на іноземну брокерський рахунок?

Відкриття рахунку в іноземного брокера - питання другорядне. Головне, зуміти "закинути" на цей рахунок кошти. Це питання часто вводить в ступор багатьох молодих трейдерів, які не мають поняття, як переводяться гроші з Росії в офшори.

Тут ми бачимо "палицю з двома кінцями". Теоретично на першу ж вимогу клієнта-вкладника російські банки повинні перераховувати кошти з особистого рахунку в будь-який інший банк світу, що знаходиться за межами РФ. Практично ми спостерігаємо наступне: банки всіма правдами і неправдами прагнуть затримати гроші, і відмовляються переводити їх, посилаючись на масу причин, перелік яких зайняв би у нас багато часу. Якщо мова йде про переведення невеликої суми грошей, то банк, як плавило, задовольняється мізерною комісією, але документації, в свою чергу, він повинен надати цілий стос. Вся ця звітність відправляється в Центральний Банк, фінмоніторинг і податкову. Такий складний документообіг передбачений "Законом про валютне регулювання". Крім цього, в систему банків закладені ліміти на перекази валюти за межами країни. Ці ліміти зазвичай використовуються для внутрішньобанківських маркетингових операцій. Є й друга причина, по якій банки відмовляють своїм клієнтам у переказі коштів на закордонні рахунки - це банальна некомпетентність.

Перше, що роблять банки в даній ситуації - вимагають надати безліч паперів, що підтверджують легальність і "чистоту" ваших грошових коштів - це одна з хитрощів, завдяки якій банки затримують ваші фінанси в своїх стінах. Далі з вас зажадають документ про оплату податків, переклад договору з американським брокером, в обов'язковому порядку завіреного нотаріусом. Також у вас попросять оригінал листа про відкриття рахунку і т. д. І, врахуйте, навіть якщо ви зберете всю цю "макулатуру", банки, аж ніяк не зацікавлені у витоку ваших грошей за кордон, будуть чинити опір до останнього.

Що ж робити? Як приватному інвестору виконати переказ коштів на американський брокерський рахунок?

Наша відповідь вас просто приголомшить! Напевно, дочитавши до цього моменту, ви думали, що зараз перед вами відкриється складна схема "тіньового" перекладу, що межує зі статтею за шахрайство. А ось і ні. Все законно, прозоро і чисто! Якщо ви - приватний інвестор, який вирішив займатися торгівлею на біржі, для переказу грошей просто зверніться в банк, в якому до переведення валюти за кордон підходять формально. Так, так, такі банки в Росії є і, мало того, їх кілька. І сама головна їхня відмінність від інших банків - вони - дочірні філії найбільших іноземних банків. Наведемо приклади:


• ВТБ24 (VTB24)
• Райффайзенбанк (Raiffeisen)
• Сосьете Женераль (BSGV)

Для переказу валюти в цих банках вам буде потрібно всього три документа: повідомлення про відкриття закордонного рахунку, лист від брокера і договір без перекладу і нотаріального завірення про відкриття торгового рахунку. Витрати ви понесете мінімальні. Якщо сума переказу не перевищує 150 $, з вас знімуть 0, 2% комісійних.

Як правильно відкрити рахунок за кордоном?

Трейдеру-початківцю наступна інформація може стати в нагоді! Отже, ви підписали договір про відкриття рахунку за кордоном. Він спочатку не передбачає наявності підпису з боку брокера. Такий договір відразу ж виявляється на руках у трейдера (у вас). Лист, що підтверджує відкриття рахунку, ви отримаєте від брокера по електронній пошті.

Щоб отримати документ з ФНС, потрібно за 30 днів з моменту відкриття брокерського рахунку заповнити повідомлення про відкриття рахунку в Америці в двох примірниках. Якщо ви порушите терміни, то можете "потрапити" на штраф в розмірі від 10 до 40-ка тис. Руб. Так що, поставтеся до цього з усією серйозністю.

Як тільки всі документи виявляться у вас на руках, ви можете йти в вищевказані банки, відкривати в них валютні рахунки і здійснювати операції з переказу грошей на закордонний рахунок.