Як торгувати спліт акцій

Чому компанії проводять поділ (сплит) своїх акцій?

Спліт не змінює цінності самої акції, але часто створює в акціонерів і потенційних покупців відчуття ейфорії, що може сприяти швидкому зростанню ціни. Який сенс у всій цій галасу навколо спліта?

Спліт відбувається, коли компанія ділить ціну акції на якийсь коефіцієнт, відповідно до кількості акцій, які хоче додатково випустити, наприклад - 2 до 1. Незалежно від величини коефіцієнта, ціна акції знижується, а кількість акцій в обігу - збільшується. Це все одно, що розміняти 10-доларову купюру на дві 5-доларові. Здавалося б, немає ніякої різниці.

Але керівники компаній знають, що розподіл акцій - один з найбільш потужних і ефективних маркетингових інструментів. Спліт створює в акціонерів відчуття, що їх багатство зросло.

Головною мотивацією для проведення компанією ділення акцій є прагнення зробити ціну більш привабливою для середнього роздрібного інвестора Адже знайдеться більше бажаючих купити акції по 50 $, ніж по 100 $. При однаковій комісії, багато хто готовий швидше купити 100 акцій за ціною 50 $, ніж 50 акцій по 100 $. Це - чиста психологія, але весь ринок будується на психології. Коли більша кількість людей купують акцію за нижчою ціною, то ціна, як правило, прагне вгору. Це називається "ефект спліта". Він є важливим фактором, що сприяє появі ейфорії, про яку говорилося вище.

Головне, про що необхідно пам'ятати: поділ акції зазвичай є наслідком сильного поведінки. Очевидно, що компанія не стала б виконувати поділ, якби до цього акція вже не виросла в ціні до рівня, який інвестори можуть вважати "занадто високим". Сплітовие акції зазвичай характеризуються "рухом і витрушування". У них як правило спостерігається швидке зростання, що супроводжується сильним Моментум.

Ще одна причина, по якій компанія може проводити розподіл акцій, полягає в бажанні збільшити кількість доступних для торгівлі акцій. Інституціональних намагаються уникати акцій з низьким обсягом торгівлі, тому що відкриття і закриття великих позицій може істотно вплинути на ціну. Чим більше акцій перебуває в обігу, тим менше впливають на ціну угоди інституціональних.

Чи у всіх акціях відбувається спліт? У більшості. Але деякі цього не роблять.

Хоча багато хто думає, що розподіл акцій є чисто бухгалтерської операцією, що не впливає на цінність акції, дослідження показують, що дана процедура часто робить позитивний вплив на ціну акції. Мета торгівлі сплітових акцій - зловити частина позитивного руху ціни, яке відбувається протягом різних стадій циклу ділення. Операція ділення акцій не відбувається в один момент. Потужний зростання цінності паперу і позитивного ставлення до неї інвесторів відкриває прекрасні можливості для тих трейдерів, які розуміють вплив подібних подій на ринок.

Попит і пропозиція

Розподіл акції надає хороші можливості для отримання прибутку і збільшення торгового рахунку Ця ідея не нова, трейдери з успіхом використовують її вже протягом багатьох років.

Погляд на розподіл акції як на простий обмін "долара на два півгривні", який не впливає на ринок, не враховує один важливий момент. Спліт не є ізольованим подією. Він являє собою потужне зростання цінності і прекрасну можливість схилити чашу терезів ринку в нашу користь.

Коли "гаряча" акція швидко зростає, це завжди викликано тим, що попит на дану папір перевищує пропозицію. Коли з'являється більше бажаючих володіти акцією, ніж тих, хто хоче її продати за поточною ціною, необхідно якось спонукати продавців відмовитися від своїх паперів. Єдиний спосіб це зробити - запропонувати їм більш високу ціну. У якийсь момент вони піддадуться спокусі і приймуть пропозицію.

Продавці та покупці врівноважують попит і пропозиція; це - головна причина зміни ціни акцій. Доведено, що розподіл акцій підвищує і активізує попит, що призводить до зростання ціни.

Які акції зазвичай піддаються поділу?

В цілому, сплітовие акції мають ряд загальних характеристик. Як правило, акції компаній, які оголосили про сплите, перед цим формували один новий High за іншим. У багатьох випадках, у них вже був поділ акцій в минулому. Найчастіше, протягом короткого періоду часу про розподіл оголошують кілька компаній з одного сектора. Це пов'язано з наявною на ринку закономірністю ротації секторів. Коли сектор "гарячий", багато його акції йдуть трендом вгору і тому мають хороші підстави для поділу. Акції, в яких є передумови для поділу, називаються "кандидатами на спліт".

Нагадаємо, що розподіл акцій є наслідком сильного поведінки. У паперах, які протягом якогось часу падали, спліт оголошується рідко. Таким чином, типова сплітовая акція демонструє більш високий зріст прибутку, ніж її конкуренти, торгується на або поблизу свого High 52 тижнів і може вважатися лідером в своєму секторі.

Стадії розподілу акцій

Дослідження показують, що життєвий цикл типовою сплітовой акції можна розділити на 6 основних етапів:

До оголошення. Як правило, протягом 60 днів до оголошення про сплите, акція зростає швидше, ніж звичайно. Але навіть цей темп зростання зазвичай прискорюється під час останніх 30 днів перед оголошенням. Багато трейдерів використовують цю фазу, набираючи позиції в кандидатах на спліт на певних рівнях. Головне для заробітку на цій стадії - здатність визначити, які акції мають найбільшу ймовірність піддатися сплиту, і коли.

Оголошення. Акції часто роблять різкий стрибок в момент оголошення, після чого можуть продовжувати рости в ціні протягом декількох наступних днів.

Сплячка. Як правило, протягом декількох днів після оголошення, акції "дрейфують", як би перебуваючи в сплячці. В цей час акція консолідується в лінію. Але деякі, особливо сильні акції в лідируючих секторах можуть минути фазу сплячки і продовжувати йти вгору. Чим коротше проміжок часу між оголошенням і датою виконання ділення, тим коротше цей етап. Якщо акція оголошує про сплите за дуже короткий час до дати виконання, це є дуже сильним бичачим сигналом.

Рух перед спліт. Коли наближається дата спліта, акція зазвичай виходить зі сплячки і з прискоренням входить в спліт. Такий перехід починається приблизно за 5-15 робочих днів до дати виконання. Це вікно - відповідний період для входу в позицію. Фактичний час залежить від конкретної акції, загального стану ринку та поведінки сектора.

Виконання спліта. Після початку торгівлі за новою ціною, акція зазвичай швидко йде вгору. День спліта остаточно говорить публіці про те, що акцію розділили. Багато інвесторів, які тільки спостерігали за ростом акції в день виходу оголошення і в період перед спліт, тепер купують акції за нижчою ціною. Ці останні покупці є тією силою, яка рухає акцію ще вище.

Депресія після спліта. Після того, як початкова збудження від ділення проходить, ціна зазвичай якийсь час знижується на зниженому обсязі. Це дає можливість шортовікам заробити на короткочасному відкат з невеликим ризиком.

Хоча багато акцій відкочують і на певний час консолідуються, дуже сильні папери можуть не відчувати депресії після спліта і продовжувати рости. Дослідження показують, що сплітовие акції можуть вести себе сильно не-сплітових протягом до трьох років після спліта. Сильні акції залишаються сильними, і цикл повторюється.

Єдиного оптимального способу торгувати сплити не існує, оскільки різні стадії підходять для різних стилів торгівлі. Трейдери, які люблять бути на бичачої стороні ринку, можуть звернути увагу на кандидатів, яких ми описали на стадії перед оголошенням. Інші ж зволіють дочекатися дня оголошення або зловити рух перед спліт. Ті, хто любить торгувати в шорт, можуть відкривати позицію під час депресії після спліта.

Планування наперед

У торгівлі сплітових акцій немає нічого надприродного. Як правило, це сильні акції, що представляють собою хороший вибір для трейдера. Їх відрізняє сильне поведінку, яке хоч і змінюється, як будь-яке явище на ринку, але все ж демонструє певні залежності.

Важливо завжди планувати тривалість передбачуваного утримання позиції. З огляду на вищесказане, можна рекомендувати інвесторам звертати увагу на акції, в яких може статися сплати протягом найближчих 3-6 місяців.

Після оголошення спліта, не забувайте щодня або щотижня проводити переоцінку своєї позиції. Залежно від реакції ринку і поведінки ціни, можна закривати позицію і переходити до чергового кандидата на спліт.

Наведемо кілька порад, які будуть корисні трейдерам, які віддають перевагу більш активну і короткострокову торгівлю.

Ідеї ​​для підвищення ймовірності отримання прибутку

  1. Трейдер повинен розуміти і вміти розпізнавати момент переходу від однієї стадії циклу спліта до іншої.
  2. Умови ринку і його окремих секторів впливають на розвиток циклу спліта. Трейдери та інвестори повинні враховувати ці фактори. Кожен сплати індивідуальний. Деякі акції після виходу оголошення злітають, інші - падають. Багато що залежить від того, наскільки зросла ціна акції перед цим.
  3. При торгівлі сплітових акцій корисні стратегії, що застосовуються при гепах.
  4. Не слід купувати кандидата на спліт тільки тому, що він потрапив до вас на лист. Проведіть поглиблене дослідження, щоб переконатися, що є хороші підстави для покупки. Ваш план торгівлі повинен передбачати чітку стратегію виходу.

Як використовувати кандидатів на спліт

Можна легко знайти безліч компаній, які вже оголосили або збираються оголосити про розподіл своїх акцій. Але потрібно намагатися відбирати тільки кращі з них. Найчастіше в сплітових акціях можна побачити дуже низький обсяг торгівлі. Деякі компанії можуть оголосити спліт, хоча їхня акція не вийшла на новий High.

Іноді компанії доводиться оголошувати про розподіл, щоб виконати вимоги біржі щодо мінімальної кількості акцій в обігу. У всіх цих випадках акції не слід включати в свій список. Переважно торгувати акції, за якими є опціони. Щоб компанія могла торгувати опціонами, вона повинна задовольняти вимогу щодо мінімальної кількості акцій.

Відкинувши слабших кандидатів, ви значно підвищите ефективність решти свого списку.

Знання сила. Уміння торгувати сплітовие акції корисно як для короткострокових, так і для довгострокових трейдерів.