Як торгувати опціонами на тиждень експірації

Тиждень експірації приносить на ринок опціонів волатильність. Це ускладнює торгівлю опціонами в даний період. Тиждень експірації, часто звана "чаклунським годиною" (witching hour) характеризується підвищеною волатильністю, яка є природним наслідком активності трейдерів, які покривають свої лонговие і шортовие позиції фіксуючи збитки або прибуток на своїх торгових рахунках Ця активність трейдерів суттєво збільшує грошові потоки в системі. Щоб торгувати опціонами без зайвого занепокоєння, потрібно знати, коли настає тиждень експірації, і вміти підготуватися до неї в рамках своєї системи торгівлі.

Що таке волатильність?

Волатильність - важливе поняття, пов'язане з фінансовими ринками і торгівлею. Це - міра того, наскільки сильно рухається ринок. Не можна сказати, що волатильність - це добре чи погано. Коли інструмент знаходиться в спокійному тренді або торгується у вузькому ціновому діапазоні, можна говорити про низької волатильності. Коли ринок по-справжньому рухається і кожен день робить великі скачки, волатильність вважається високою. Ціна при цьому може йти вгору або вниз, формувати черговий High/Low або перебувати в торговому діапазоні, відскакуючи від рівнів підтримки і опору.

Індекс волатильності

Індекс волатильності характеризує залежність між ціною опціону і ціною базової акції або індексу. Є багато індексів, але найпопулярніший з них - VIX. Це - індекс волатильності S & P 500. Він використовується трейдерами в якості інструменту, який може підказати їм, коли ціни на опціони відносно дешеві в порівнянні з цінами відповідних акцій, і навпаки. За своїм внутрішнім змістом, такий взаємозв'язок відображає рівень страху. Коли опціони дешеві, ринок спокійний, а коли дорогі - на ринку присутній страх. Можна навіть торгувати опціонами, грунтуючись на індексі волатильності.

Головна порада для торгівлі опціонами на тиждень експірації

Головна порада, яку можна дати тим, хто торгує опціонами - не торгують протягом тижня до експірації, якщо тільки це не є частиною вашого плану або стратегії. Торгівля - ризикований бізнес. Торгувати в тиждень експірації тільки тому, що це - тиждень експірації, - погана стратегія. Практика показує, що хороші угоди повинні бути засновані на глибокому аналізі та хорошою технікою виконання угод, а не просто на те, що наближається термін виконання опціону. Якщо ж в тиждень експірації з'являється хороша можливість для торгівлі, доцільно прийняти її до відома, але почекати до наступного тижня.

- Необхідно мати стратегію і дотримуватися її. У ній повинні використовуватися як фундаментальний, так і технічний аналіз, а також управління капіталом і розміром позицією.

- Завжди перевіряйте свої позиції протягом тижня експірації. Не пускайте угоду на самоплив, коли потрібно зафіксувати прибуток або обрізати збитки. Немає ніякого сенсу залишати гроші в грі, чекаючи виконання опціону.

Торгівля в тиждень експірації

При певних обставинах, нові події можуть штовхати акцію вгору або вниз. Присутня на тиждень експірації додаткова волатильність може посилити ці рухи, даючи додаткові можливості для торгівлі. Рухи на ринку можуть бути викликані різними типами новин. Щотижня звіряйтеся з календарем, щоб знати, які важливі оголошення повинні виходити. Крім новин, можна також використовувати технічні стратегії, засновані на дотриманні за Моментум ринку (тиском покупців або продавців).

- Економічні дані - важливий фактор, що змушує ринок рухатися. Національні та міжнародні економічні дані часто є каталізатором великих короткострокових і довгострокових рухів.

- Корпоративні дані. Компанії зобов'язані подавати до контролюючих органів певні документи у встановлені терміни. Іноді оприлюднення цих документів викликає руху на ринку. Часто такі події збігаються з тижнем експірації опціонів.

- Технічні індикатори, такі як співвідношення Пут/Колл, можуть бути дуже інформативними в тиждень експірації. Співвідношення Пут/Колл показує, скільки на ринку відкритих опціонів Пут по відношенню до відкритих опціонах Колл. Коли цей коефіцієнт більше 1, опціонів Пут більше. Якщо це число приймає незвично високе значення (тобто на ринку надзвичайно багато опціонів Пут або Колл), це може говорити про наближення розвороті.

Чи потрібно викуповувати свої вкриті Колл в тиждень експірації?

Це питання задають багато трейдерів, що починають торгувати покритими опціонами Колл. Щоб знайти на нього відповідь, потрібно спочатку відповісти на два питання:

  1. Чи знаходиться ваш покритий Колл "в грошах"? Якщо так, то відкуповуватися його не потрібно. Якщо ваш покритий Колл - "в грошах", то ви в такій угоді претендуєте на отримання максимального доходу. Вам доведеться продати акцію, але якщо ви викупили опціони, то може виявитися, що ви втратите набагато більше, ніж розрахункова величина потенційного збитку.
  2. Чи знаходиться ваш покритий Колл "без грошей"? Якщо ваш опціон - "без грошей", ви можете викупити його, але це не обов'язково. Такі опціони завершаться втратою вартості, ви збережете свої акції, а потім знову зможете продати на них покриті опціони Колл в наступному місяці.

Правило шаблонного трейдера

Якщо ви збираєтеся торгувати опціонами протягом тижня експірації або взагалі на короткостроковій основі, то повинні знати про правило шаблонного трейдера. Це правило було прийнято Комісією з цінних паперів і ринків США (SEC) з урахуванням рекомендацій основних фондових бірж після так званого "міхура доткомів" в кінці дев'яностих. Призначення правила шаблонного трейдера - не допускати на ринок несумлінних і недостатньо обережних трейдерів. Але воно тягне за собою цілий ряд інших ефектів. В цілому, це правило встановлює, що будь-яка людина, яка купує і продає один і той же актив в межах одного дня, 3 дні і більше протягом 5 наступних поспіль торгових сесій, вважається шаблонним трейдером. Якщо вам надано статус шаблонного трейдера, ви зобов'язані підтримувати необхідний рівень маржинального рахунку і виконувати ряд інших вимог, щоб мати можливість торгувати опціонами.