Як торгувати опціонами?

Здавалося б, при торгівлі опціонами ключове значення мають прогнози ринку, адже в залежності від напрямку руху цін можна купити стелаж або Стредлі. Проте, крім цього, операціях з опціонами притаманний цілий ряд специфічних закономірностей.

Out of the money дешевше!

Більшість арбітражу опціонами на акції роблять опціонні дилери. Вони обмежують свою залежність від ризику через хедж за допомогою акцій бази underlying stock або пов'язаних з ними опціонних контрактів.

Дилери можуть займатися арбітражем одночасно по багатьом різним інструментам, але зазвичай не замислюються над кожним окремо. Для них важливі не окремі назви акцій, а масштаби збільшення ризику по всьому портфелю цінних паперів.

Залежність між вартістю опціонів і бази сильно взаємопов'язана з різницею між ціною спрацьовування опціону "Страйк" і вартістю акції. В кінцевому підсумку, це все залежить від того, в грошах опціон, поза грошей або по грошах:

Опціон виконується по грошах at the money Коли вартість виконання дорівнює ринковій вартості.

Опціон в грошах in the money Якщо ціна виконання більш вигідна покупцю, ніж ціна базового активу.

Опціон поза грошей або без грошей out of the money - це ситуація, при якій співвідношення ціни виконання опціону та ринкової ціни робить невигідним виконання опціону.

Найдешевші з цієї трійці, природно, out of the money, тому що ймовірність їх виконання нижче. Якщо опціон знаходиться сильно поза грошей, то слабка зміна цін на базу не зробить ніякого ефекту на вартість опціону, оскільки він, ймовірно, так і не придбає цінності до самого виконання.

Опціони в грошах

Якщо Ваш опціон поза грошей, значить, чийсь опціон у грошах. При цьому "в грошах" - це стан, який настає по-різному у контрактів на купівлю та продаж акцій:

Опціони на купівлю ( "колл") знаходяться в грошах, коли ціна бази над ціною виконання. Після закінчення, власник опціону його реалізує і купить акцію за ціною виконання "Страйк" Тому що акція дорожче страйку. Якщо ціна страйк вище ціни акції, опціон втратить вартість. Володарі опціону не стануть платити ціну страйк, якщо вони можуть купити ту ж акцію за нижчою ціною на фондовому ринку.

<Опціони на продаж ( "пут") в грошах, коли ціна бази нижче ціни виконання, і поза грошей, якщо ціна бази вище ціни страйк.

Коли опціон знаходиться глибоко в грошах, то маленька зміна цін на базу призводить до майже рівному зміни вартості опціону. В силу цього вартість опціону має нелінійне відношення до ціни бази.

Дельта опціону

Темпи зміни вартості опціонів у відповідь на зміну ціни на базовий інструмент називаються опціонної дельтою.

Контрактам на покупку відповідають позитивні дельти, а опціонах пут - негативні. Дельти опціонів поза грошей знаходяться близько нуля, і опціонів в грошах - близько одиниці.

У хедж-портфелі число акцій, яким потрібно володіти арбітражери, дорівнює добутку дельти і числа акцій, покритих опціонним контрактом. Одна з найпростіших моделей отримання дельти - Блек-Шоулз, але він вже сильно застарів. Сучасні арбітражери зазвичай розраховують дельти, використовуючи складні математичні моделі.

Тим, хто торгує опціонами, потрібно запастися штатом з одного-двох кількісних стратегів, кількох програмістів, що тестують стратегії, а також хорошими контактами з брокерами. Тому що для роздрібного інвестора найвигідніший спосіб торгівлі опціонами - це створення власної брокерської компанії.