Як торгувати на РТС?

На фондовому ринку все більшу популярність набирає біржа РТС. З чим це пов'язано? Трейдери отримують можливість торгувати великою кількістю активів - акціями, облігаціями та їх похідними. У ролі учасників ринку можуть виступати, як юридичні, так і фізичні особи. І найголовніше - доступ на РТС відкритий навіть для нерезидентів Російської федерації. Це дуже важливо. Завдяки стабільній роботі біржі здійснюється ефективне регулювання цін самих різних фінансових активів.

Склад

Сьогодні в групу РТС входить безліч організацій - НП "Фондова біржа", НКО "Розрахункова палата РТС" і багато інших. Крім цього, частиною РТС є закрите акціонерне товариство "СКРИНЯ", яке бере активну участь у розвитку ряду унікальних технічних систем. Планомірний розвиток, курс на надійність і якість дозволив індексу РТС домогтися загального визнання у всьому світі. На сьогоднішній день індексне агентство виступає в якості надійного стратегічного партнера всесвітньо відомої компанії Standard & Poor's. Учаснику ринку відкриваються унікальні можливості застосування в якості інструменту цінних паперів, як на класичному ринку, так і на біржовому ринку РТС.

Хто може стати членом РТС?

Членом РТС (не плутати з учасником) може стати будь-яка юридична особа. Єдина вимога - наявність ліцензії на здійснення дилерської або брокерської діяльності. Всі члени РТС повинні визнавати і чітко виконають вимоги регламентованих документів, Статут і рішення контролюючих органів біржі. Стати членом РТС можна тільки після передачі до Виконавчої директорію ряду паперів: 1) свідоцтва про реєстрацію юрособи (в більшості випадків досить завіреної копії); 2) Заяви, складеного за всіма правилами (пишеться на голови ради директорів). Даний документ в обов'язковому порядку повинен підписати керівник кандидата; 3) Установчих документів, в тому числі зміни та доповнення (якщо вони мали місце в момент передачі заяви). В оригіналах немає необхідності - достатньо підготувати нотаріально завірені копії; 4) Ліцензії на право ведення дилерської (брокерської) діяльності (також вистачить копії, завіреної нотаріусом); 5) Балансу, на якому повинні стояти друку кандидата і податкового органу. Друк і дата повинні бути поставлені не пізніше, ніж за 45 днів перед наданням документів; 6) Передплатного листа; 7) Анкети члена РТС.

Як відбувається урочисте прийняття в ряди членів?

Як тільки матеріали на всіх кандидатів передані до відповідної інстанції, працівник біржі перевіряє їх на відповідність вимогам. Якщо все нормально, то дані про кандидата поміщаються в спеціальному інформаційному вікні на термін до п'яти днів. Це корисна практика, адже у інших членів РТС є шанс залишити свої коментарі про репутацію нового учасника. Якщо кандидат підходить, і претензій до нього з боку керівництва та інших членів немає, то на черговому засіданні Ради директорів виноситься питання про присвоєння йому членства. Після цього видається свідоцтво відповідної форми і виставляється рахунок до оплати. Вступний внесок досить скромний - близько п'яти тисяч доларів. Щомісяця необхідно вносити суму в розмірі двохсот доларів. Як тільки всі формальні процедури дотримані, кандидат отримує повний доступ до можливостей біржі.

Торгівля ф'ючерсами РТС

Про переваги та особливості ф'ючерсів я вже неодноразово згадував у своїх статтях, але повториться ніколи не зайве. Що таке ф'ючерс (ф'ючерсний контракт)? Ця угода, в якому беруть участь дві сторони. У договорі прописується термін завершення угоди і її умови. Як тільки настає момент реалізації договору, одна сторона продає товар (актив), а інша - купує. Ви - досвідчений трейдер? Тоді, можливо, вам доводилося торгувати ф'ючерсами на РТС. Чому б і ні, адже біржа дуже зручна і доступна (особливо, якщо порівнювати з американською). Крім цього, трейдер отримує цілий ряд особливостей:

- по-перше, можливість непогано заробити;

- по-друге, вибрати один або декілька з доступних інструментів (далеко не на всіх біржах є настільки шикарний вибір);

- по-третє, РТС доступна для всіх бажаючих, в тому числі і нерезидентів РФ (про це ми вже говорили);

- по-четверте, ліквідність ринку дуже висока;

- по-п'яте, всі торгові інструменти доступні й легкі в застосуванні;

- по-шосте, трейдеру даються додаткові можливості для страхування ризиків. Але і це ще не все. Торгівля ф'ючерсами на індекс РТС дає масу переваг: відмінну ліквідність, невеликі комісійні виплати, можливість регулювання, прозорість, можливість покупки і звернення кількох ф'ючерсів, виконання розрахунків в грошовому еквіваленті. Чому б не вибрати торгівлю акціями? Як показує практика, в порівнянні з ф'ючерсами акції не настільки вигідні. Величезний плюс угод з ф'ючерсами - можливість роботи при внесенні мінімальних платежів - маржинального застави. Все, що вам необхідно - сплатити 10% від ціни, зазначеної в контракті. Ще один незаперечний плюс - можливість торгівлі ф'ючерсами без використання активів брокера. Повірте, на практиці це величезний плюс, адже можна непогано заощадити на різних витратах. Що виходить? Торгівля ф'ючерсами на РТС - це відмінний шанс з вигодою розпорядитися своїм капіталом. Якщо правильно побудувати торгівлю, то можна збільшити прибутковість операцій в рази. Інша справа, що і ризики зростають. Але з цим доводиться миритися. Ваше завдання - навчитися правильно торгувати з урахуванням можливих небезпек. Ми вже говорили, що індекси РТС на сьогодні визнані офіційно, і вони якнайкраще характеризують фондовий ринок РФ. За допомогою ф'ючерсів РТС можна ефективно хеджувати ризики вкладень в ті чи інші цінні папери. До слова, на Заході торгівля ф'ючерсами є однією з найбільш популярних. Ф'ючерси РТС може використовувати хто завгодно, як дрібні, так і великі інвестори. Даний інструмент вважається одним з найбільш надійним в світовій торгівлі. Так чому б не скористатися своїм шансом?

Як торгувати на РТС?

Перейдемо до найцікавішого - торгівлі ф'ючерсами на РТС. Отже, щоб торгувати на РТС, ви повинні знайти підходящого брокера. До слова, практично всі сучасні "посередники" надають доступ до біржі РТС, але краще про це дізнатися заздалегідь. Чи не зволікайте на потім і відразу попросіть брокера підключити можливість користування послугою ФОРТС (торгівлі ф'ючерсами, а також опціонами на РТС). Що далі? Сама торгівля цінними паперами та ф'ючерсами не сильно відрізняється. Єдина різниця лише в тому, що ви купуєте не паперу (як це відбувається у випадку з акціями та облігаціями), а лише право купити через якийсь час цінний папір (валюту). Не переживайте - в стандартному контракті вся необхідна інформація прописана. Наприклад, ви вирішили обзавестися акціями Газпрому. Найчастіше вказується повний код (GAZR-6.11), кінцева дата контракту, а також кількість (лот - 50 штук).

За заподіяння шкоди. Що робити з цим контрактом далі? Все просто - чекайте зростання ціни, щоб з вигодою продати актив в подальшому. Тоді виникає цілком логічне запитання, що стосується ф'ючерсів і акцій. А чи відміну? Справа тут в стратегії трейдера і його досвіді. Багато досвідчених учасники ринку здатні своєчасно знаходити контракти з заниженою ціною. Вони знають, що через певний час ціна обов'язково підскочить. Далі залишається продати ф'ючерс і заробити. В цьому випадку можна отримати багато більший прибуток, ніж при торгівлі акціями. З іншого боку великим плюсом в торгівлі ф'ючерсами є можливість економії на комісіях - саме на це "клює" більшість трейдерів. Ще одна перевага - велика кредитне плече, яке відкриває додаткові можливості для вельми істотного заробітку. Ф'ючерсні контракти відрізняються ще й тим (ми вже говорили про це вище), що для здійснення покупки необхідно сплатити лише невелику частину вартості контракту. Решту можна виплатити після здійснення угоди. На що можна укладати контракти? На ФОРТС надається маса можливостей для торгівлі. Найбільш популярні варіанти - угоди з цінними паперами та ф'ючерсами. При переході на міжнародну "арену" і більш розвинені зарубіжні біржі відкриваються нові можливості - торгівля металами, коштовностями, нафтою і так далі. Дерзайте.