Як торгувати на новинах

"toc-4379-1-box">+
 • Чому новини не для чайників
 • Які новини торгувати
 • Які валюти торгувати на новинах
 • Правило 15 хвилин
 • Правило 30 хвилин
 • Купуй чутки, продавай факти
 • Як працюють новини
 • 1. Очікування
 • 2. Всі найхитріші: відкриття до новини
 • 3. Ще більш хитрі
 • 4. Всі вже готові
 • 5. Вихід новини
 • NonFarmPayroll (NFP)
 • Як торгують на новинах
 • Автокликер
 • Стреддл
 • Пост-новинна торгівля
 • Новини в бінарних опціонах: обережно

Знаєте, якби мене завжди слухали, я б заборонив новачкам торгувати на новинах взагалі. Нічого вони новеньким не приносять, крім порожніх кишень і головного болю. Важливо відразу зняти рожеві окуляри, щоб розуміти, у що це ви вплуталися.

Запам`ятайте, новини - не для новачків. Не кажіть, що вас не попереджали.

Чому новини не для чайників

Спрогнозувати рух ціни, якої зневажають сильні економічні або політичні новини часом вкрай важко. Тут граються високочастотні роботи, які намагаються за секунди схопити свій куш. А ось звичайній людині доводиться несолодко.

І чому? Тому що ціна на сильних новинах часто демонструє абсолютно хаотична поведінка. Ціна мчить то вгору, то вниз, демонструє дикі тіні і довжелезні свічки, що літають куди їм заманеться.

Проблеми і з технічного боку. Брокери:

 • розширюють спред (в форексі);
 • угоди часто не проходять;
 • постійне прослизання (входиш на одній ціні, а угода відкривається по інший);
 • термінали виснуть і туплять.

Потім новачки, що вляпалися в новини, волають на всіх форумах, що "їм не дали торгувати" і всіляко демонструють свій інтелектуальний потенціал. Дивишся на цей паноптикум і думаєш, yoклмн, та ви хоч би розібралися, що торгівля по новинах - найбільш ризикований вид торгів з усіх. Ну куди ви лізете, куди вас всіх несе?

Запам`ятайте: у новинній торгівлі надзвичайно багато ризиків.

Але новачки продовжують заплигувати аки зомбі в новинний поїзд, як ніби їм там свіжими мізками пахне. Безумовно, при наявності здорового глузду з новин можна вичавити свій профіт. Але ви завжди повинні тримати в голові ризики цього процесу.

Які новини торгувати

Про те, де дивитися новини, ми вже розбиралися в уроці про фундаментальний аналіз. Для цього нам знадобляться економічні календарі.

Оскільки лише найважливіші новини сильно впливають на ринок, інші цілком можна ігнорувати, бо толку з них менше. Зрозуміло, ключові новини світу - це дані про американську економіку, бо долар США є ключовою резервною валютою планети.

Є всього 5 основних новин, що впливають на ринок завжди:

 1. NFP - NonFarmPayroll (зміна числа зайнятих в несільськогосподарському секторі).
 2. Засідання FOMC.
 3. Дані про торговельний баланс.
 4. CPI - consumer price index (індекс споживчих цін).
 5. Дані про роздрібні продажі.

Також нас цікавлять (згадуємо фундаментальний аналіз):

 • дані про облікові ставки;
 • будь-які засідання ЦБ;
 • дані по інфляції;
 • геополітичні новини (війни і катастрофи);
 • дані про ВВП.

Які валюти торгувати на новинах

Ті, в яких є долар, оскільки це найбільш ліквідні валютні пари і новини впливають на них в першу чергу. Це такі пари, як:

 1. EUR/USD;
 2. GBP/USD;
 3. USD/JPY;
 4. USD/CHF;
 5. USD/CAD;
 6. AUD/USD.

Ой, та це ж.. так-так, мажорні валютні пари, безумовно. Саме їх на новинах і торгують найчастіше. Давайте повернемося назад до бінарним і розглянемо кілька простих правил, що дозволять вам вижити в новинний торгівлі.

Правило 15 хвилин

Воно дуже просте. Ми не торгуємо за 15 хвилин до виходу новини і 15 хвилин після неї. Це вважається, до речі, більш ризикованим проміжком (правило 30 хвилин більш консервативно), проте, дозволяє захопити частину скаженого руху, що новина дає ринку, але вже в більш спокійній формі, бо пройшов якийсь час.

А значить, визначивши важливу новину, потрібно просто вичікувати і насолоджуватися картиною, як ціну носить, як ненормальну, по всьому графіку, вибиваючи стопи в форексі і шокуючи новачків в бінарних. Цей цирк (по іншому не назвеш), завжди викликає криву посмішку.

Через 15 хвилин після виходу новини, як правило, відбувається відкат проти новинного тренда - хто хотів, награвся, інші обережно мацають розворот. Однак, він нерідко недовговічний.

Правило 30 хвилин

Особисто я використовую взагалі правило 1 часу й не входжу за годину до і після сильної новини. Але, бувають і винятки. Якщо бачиш, що пара мляво відреагувала на, здавалося б, актуальну новина, чекати так довго не обов`язково.

Як правило, до виходу певної новини ринок приходить до деякого консенсусу і орієнтується на прогноз. Припустимо, Apple ось-ось оголосить про вихід нового iPhone і все застигли в передчутті. А ціни її акцій ростуть ще до виходу новини, просто на очікуваннях.

Однак, за годину-півгодини до цієї новини починається сущий дурдом. Всі починають на цих очікуваннях спекулювати, продавати/купувати, а ціни смикаються туди/сюди і абсолютно незрозуміло, що з цим усім робити. А нічого - для того правило і використовується.

Через ж півгодини після виходу новини, основні спекулянти вгамувалися, ціна починає приходити до тями, але все ще має хороший імпульс для руху, на якому і можна покататися. За півгодини інвестори оцінюють суть презентації Apple і приходять до висновку, чи потрібно купувати її акції або новий iPhone така гидота, що краще від них позбавлятися негайно.

Нерідко торгують і на розчаруваннях. Скажімо, ринок розчарований, презентація відстій? Чудово, багато хто намагається цим скористатися.

Купуй чутки, продавай факти

Це мало не головний принцип новинний торгівлі, який важко дається новачкам, що не розуміють суть того, що відбувається з ціною до виходу прогнозів і оголошення реальних даних.

Умовно, новинну торгівлю можна розділити на 3 типи:

 • до виходу новини;
 • період виходу;
 • після виходу новини.

Не так уже й важливо, що саме відбувається з ціною в ці періоди, куди актуальніше, видно чи рух проти старшого тренда чи ні.

Якщо ми на зростаючому ринку, а перед виходом важливої ​​новини спостерігається боковик - консолідація, значить інвестори чекають виходу позитивної новини і зосередилися на цьому. При цьому, вихід негативної новини проти сильних позитивних очікувань призведе до того, що ці очікування можуть новина просто "проковтнути" і ринок її не помітить.

Динаміка новинний торгівлі виглядає наступним чином:

Як працюють новини

Весь процес сприйняття ринком новин можна розділити на наступні етапи.

1. Очікування

Уявімо, що скоро будуть опубліковані важливі економічні дані, скажімо, про ВВП, рівень безробіття, споживчі ціни і так далі. До виходу новини ще кілька днів, але експерти вже починають робити і публікувати свої прогнози. А значить, всі трейдери світу - включаючи інституційних гравців - ще до виходу новин отримують приблизне розуміння того, що їх чекає.

Припустимо, мова йде про торговельний баланс США, дефіцит якого, як очікують експерти, зменшиться. Це вкрай позитивна новина, яка завжди дає потужний позитивний імпульс всьому ринку, зміцнює долар і так далі.

2. Всі найхитріші: відкриття до новини

Інвестори розуміють, що якщо прогноз виправдається - буде потужне зростання цін на певні активи. При цьому вони знають і те, що фіг ти їх купиш в момент оголошення такої новини, адже найактивніші разметут ліквідність роботами за секунду і більшість залишиться ні з чим.

Тому багато хто, довіряючи експертним аналітичними прогнозами (на кшталт тих, що публікує Bloomberg і Reuters), вважають за краще відкривати угоди ще до виходу новин. В результаті, нерідко вже за 1-2 години до виходу новини ціна починає зростати - бо зростає попит.

3. Ще більш хитрі

Деякі інвестори розуміють і другий пункт. Якщо все починають купувати заздалегідь, то ціна буде не такою приємною, тому вони намагаються купити ще раніше. Подовжуючи, тим самим, реакцію ринку по часовій шкалі.

І що виходить? У п`ятницю виходить важлива новина, а вже в понеділок вранці перший, найхитріший трейдер починає відкривати позиції в очікуванні зростання. Ось вам і довжелезний хвіст новинний реакції ринку. До цього трейдеру приєднуються все нові і нові, ринок розганяється банально на очікуваннях.

4. Всі вже готові

В результаті, до виходу новини багато інвесторів вже давно купили те, що хотіли, а ціни виросли заздалегідь. Коли ж виходять новини, багатьом це вже до лампочки: вони відпрацювали на підвищенні, заснованому на очікуваннях і готові закрити позицію в будь-який момент, навіть якщо прибуток буде трохи менше.

Це пояснює те, що ви часто бачите. Виходить важлива новина, а ринок.. майже не реагує, чому? Тому що все, хто хотіли взяти участь, відкривали позиції ще за кілька днів. Тому сам вихід новини для них не грає особливої ​​ролі.

5. Вихід новини

Коли виходить новина, завжди відбувається один з трьох варіантів:

 • дані краще прогнозу;
 • дані збігаються з прогнозом;
 • дані гірше прогнозу.

Що якщо дані збіглися? Припустимо, новина позитивна. Однак, всі хто купували заздалегідь розраховуючи на цю новину свій прибуток вже забрали. І не бачать потенціалу для подальшого зростання ціни. Навпаки, вони закривають угоди, що були відкриті ще кілька днів тому.

Виходить потішне ситуація. Прогноз позитивний, він збігся з реальними даними, а ціна.. падає, оскільки інвестори масово закривають ордера на покупку. Однак, падіння не йде до рівнів понеділка, оскільки не всі покупки закриті - деякі тримають позицію і далі, в надії на довгостроковий новинний ефект.

Якщо дані гірше прогнозу, покупці в меншості. Навпаки, всі бажають поживитися на спадному тренді і ослабленні активу. В результаті, ціни можуть впасти, і навіть нижче, ніж вони були кілька днів тому. Часом на падіння знадобиться лише кілька годин - йде розгромна розпродаж.

Нарешті, коли новина краще прогнозу, все стає ще більш складним, оскільки підключається безліч чинників. Зазвичай ціна продовжує зростати, але невпевнено, регулярно відкатувавшись тому, коли трейдери будуть виходити з "довгих" позицій, забираючи отриманий прибуток.

Розглянемо на конкретному прикладі.

NonFarmPayroll (NFP)

Зміна числа зайнятих в несільськогосподарському секторі - головна новина, що виходить кожної першої п`ятниці місяця. Її чекають всі трейдери світу, проте мало хто може на неї заробляти.

Все, що дає NFP - гарантовано завищену волатильність, але куди піде ціна? Погляньмо на приклад від 5 лютого 2016 року.

Бачимо попереднє значення, рівне 262, прогноз - 190К, реальне значення гірше очікуваного - 151К.

Як відреагує ринок? Що трапиться, в даному випадку, з EUR/USD? Дані негативні, значить долар повинен ослабнути, вірно? І графік повинен піти вгору на цих очікуваннях, тим більше що прогноз був теж гірше попередніх даних.

А ось що сталося:

Не забуваємо, що в парі EUR/USD коли долар зміцнюється - графік йде вниз, коли слабшає - вгору, все навпаки.

Як бачимо, перша довга червона свічка з неймовірною верхньої тінню, що намалювалася в момент оголошення NFP, дозволила закритися всім, хто грав на короткострокове зниження долара. У міру їх виходу з позицій падіння долара зупинялося і далі графік пішов, невпевнено, вниз - долар почав зміцнюватися.

Як заробити на цьому? Подивіться на цей хаос. На свічки, їх довжину, на відсутність виразних вказівок на вхід. У цьому складність новинний торгівлі, і якщо ви точно не знаєте, що робити - не робіть. Не входьте в NFP і аналогічні важливі новини в момент їх оголошення.

А ось потім ситуація змінилася кардинальним чином. Через годину вся психопатическая реакція зійшла нанівець, ринок (він часто це робить після різкого руху) пішов в спокійний, нізковолатільний висхідний бічний канал. У бінарних опціонах тут маса можливостей для роботи, варто лише скористатися мультіфреймовим аналізом і перейти на молодший ТФ. Правило 30 хвилин або 1 години спрацювало щонайкраще.

Як бачимо, новини - справа складна, і пропустити їх - найрозумніше з усього, що ви можете зробити. Вчіться вловлювати настрій натовпу задовго до виходу новин, бо саме так працює ринок, на очікуваннях і припущеннях. Те, що відбувається в момент виходу новини часто не має ніякого значення. Бо всі, хто хотіли на цій новині поживитися, часом роблять це заздалегідь. Оскільки працюють на емоціях і очікуваннях, а не фактичних даних.

Як торгують на новинах

Всі існуючі методи торгівлі на новинах можна розділити, умовно, на три наступні варіанти:

 • Автокликер;
 • стреддл (форекс);
 • пост-новинна торгівля.

Коротенько розглянемо кожен з них.

Автокликер

Автокликер - це така спеціальна програма, яка налаштовується на вихід певних економічних даних і яка за вас буде натискати кнопку Вгору/Вниз у бінарного або форекс брокера. Її завдання - зреагувати на те, позитивна ця новина або негативна, після чого миттєво натиснути на кнопку - швидше, ніж встигне зреагувати людське око і рука на мишці.

Здавалося б, тут досить переваг:

 • миттєвий вхід в ринок;
 • не обов`язково сидіти і чекати новина за комп`ютером;
 • будь-який термінал - хоч через браузер, хоч Метатрейдер;
 • настройка тригерів - на яких саме новинних показниках працювати.

Основні мінуси:

 • брокери ненавидять Автокликер;
 • брокерські платформи постійно гальмують на новинах.

Один з найпопулярніших безкоштовних Автокликер називається Forex News Gun. Він описаний на форумі і виглядає ось так:

Я б не рекомендував їм особливо захоплюватися. Брокери не люблять ці інструменти і вважають їх, парадоксально, втручанням в роботу своїх платформ. Що абсолютна неправда, Автокликер просто за вас клацає мишкою по браузеру - а кликати ніхто вам заборонити не може.

Причина брокерської люті зрозуміла. Автокликер сильно збільшують математичне очікування угоди на користь трейдера, вони банально вигідні, часом дуже. Брокери ж, що заробляють з наших втрат, таке терпіти не хочуть.

Чи можна використовувати той же Forex News Gun або його платні аналоги? Якщо без фанатизму, то можна, час від часу. Так, щоб угоди з його допомогою були не більше 5-6% від їх загального числа, тоді брокер не буде смикатися.

Використовуйте такі інструменти на свій страх і ризик, пам`ятайте - брокер може заблокувати ваш рахунок за використання Автокликер, прецедентів предостатньо. При цьому вони знаходять не сам клікер, а аномальні прибутку у вашій статистиці, що трапляються в новинні періоди. Знаючи це, ви зрозумієте, як грамотно використовувати подібний метод.

Стреддл

Даний метод застосовується в форексі, опишемо його коротко. Перед виходом новини банально встановлюються два відкладених ордера в різні боки, якщо новина відлітає в одну зі сторін, ордер активується і справа в капелюсі. Часто такі "вилки" реалізують роботами, що Парс економічні календарі або налаштовуються іншим чином.

Проблем тут вистачає, неправильно розставив ордера - залишився з носом, скажімо, довга свічка може легко активувати відразу 2 ордера і загнати вас в сильний збиток. Як правило, стреддл торгують радниками і у брокерів, до речі, до такого методу немає ніяких претензій.

Мінусів предостатньо: ордера ковзають, стопи активуються часто до того, як до них дійшла ціна, сильно розширюються спреди і інші радощі.

Пост-новинна торгівля

Цей метод використовую я сам і вам раджу. Приклад показаний на скріншоті вище для виходу NFP. Минула година - ринок заспокоївся - малюєш коридор, в якому тупцює ціна і завжди знаходиш парочку смачних входів по тренду або навіть проти нього.

Також у новостей є один цікавий ефект, що ми також спостерігаємо і з гепамі. Після сильного падіння ціна прагне заповнити його, компенсувати цей розрив. Ось як у випадку з NFP, істотне падіння вниз і його компенсація.

При цьому компенсація трапляється після сильної реакції ринку. Якщо ринок ніяк не відреагував - годі й компенсувати.

Новини в бінарних опціонах: обережно

На моє глибоке переконання, ви повинні або взагалі не чіпати новини, або вибрати пост-новинний метод торгівлі. Бо він:

 • найбезпечніший;
 • позбавлений безлічі ризиків;
 • краще прогнозується.

Безумовно, вам ніхто не перешкодить використовувати Автокликер або входи прямо на виході новини, але ви дуже, дуже ризикуєте.

Пам`ятайте: ризик не тільки в самій новини, але в технологічній реалізації. Скажімо, на новинах гальмують майже всі брокери, виснуть їх сайти, платформи, ціна прослизає (бо постачальники ліквідності не справляються зі своєю роботою під час ажіотажного попиту) і багато, багато іншого.

Новачки продовжують лізти в саме пекло новин, стикаються з ризиками і потім волають на форумах, що "платформа підвисла в самий невідповідний момент" або "скажена свічка на всі боки збила всі мої плани". Потім починається піна з рота, "брокер мене обдурив" та інші крики з кімнати з товстими стінами.

Так, дурненький, ласкаво просимо в світ новинний торгівлі. Він саме такий - небезпечний, з купою ризиків. Це тема для найрозумніших і обережних, а не для азартних пеньків. Так що або активуємо мізки (при їх наявності), або стрибаємо в одну з найбільш непередбачуваних сфер трейдингу - новини. В останньому випадку будь готовий, що "в твоєму домі буде грати музика - але ти її не почуєш" (с)

Рекомендую уважно, без відкриття угод, простежити за реакцією ринку на вихід важливих новин і навчитися робити з цього висновки. Інакше у вас немає ніяких шансів отримати прибуток з вкрай непростого новинного процесу.