Як торгувати на московській біржі

Сьогодні, завдяки бурхливому розвитку сфери IT, ми маємо унікальні можливості освоїти практично будь-яку професію. Ви довгі роки мріяли про інвестування і не могли собі це дозволити, не вірячи у власні сили? Киньте - настав час діяти! Стати успішним інвестором можна без жодних проблем - потрібно тільки розуміти що біржова торгівля має не тільки переваги, але також і ризики. Почати торгівлю просто - вам стане в нагоді комп'ютер з підключенням до інтернету, стартовий капітал. Для людей, які вже мають певний досвід торгівлі, зробимо важливу ремарку - для вас дуже важливо робити упор на розмір комісійних, а також на рух ціни. Але про все по порядку.

З чого починається біржа - керівництво по інвестуванню На біржі ви будете торгувати з допомогою брокера. Без допомоги цього посередника обійтися, на жаль, не можна - назвемо його повноцінним провідником інвесторів на ринок капіталу. Брокер - велика фірма, що отримала дозвільну документацію на ведення фінансової діяльності на ринку цінних паперів, а також надання брокерських послуг. Багато брокери не тільки пропонують відкрити брокерський рахунок своїм клієнтам - також для них періодично безкоштовно проводяться курси підвищення кваліфікації і навчання біржової торгівлі. Якщо у вас є можливість сходити на курси і семінари - зробіть це без вагань. Так уже склалося історично, що на фінансових ринках виграють не тільки дисципліновані і обережні інвестори, а також ті, хто вдосконалює власні знання. Величезною популярністю користується фондовий ринок Московської біржі і тому є кілька пояснень.

  1. Головне для інвестора - найвища ліквідність За день біржа обертає більше 1 мільярда доларів (обсяг торгів).
  2. Є простір для вибору - ви зможете вибрати акції собі до душі з більш ніж 1000 компаній, представлених тут.
  3. Що важливо - публічність емітентів
  4. МБ - найбільша торговельна площадка на території СНД. Сьогодні МБ входить до двадцятки провідних світових фондових бірж
Починаючі трейдери, які не знайомі зі специфікою роботи Московської Біржі, дивляться фільм "Вовк з Уолл-стріт" і уявляють собі щось неймовірне - величезний зал, маса репетують і скажено жестикулирующих трейдерів, табло з котируваннями. Все прямо протилежно.

Ви вже бачили в мережі знаменитий червоний зал з годинником МБ? Це не більше ніж робоче приміщення для технічних працівників (читай, обслуговуючого персоналу). Весь торговельний процес йде в потужних комп'ютерах, які обробляють заявку на придбання або продаж активів. Тепер ви - не просто трейдер. Ви - інтернет трейдер!

Довгострокове інвестування - відгуки клієнтів У світі скальперів і трейдерів, оновлюють свій інвестиційний портфель кілька разів на тиждень, довгострокові інвестиції - щось за гранню. Втім, якщо ви особливо не поспішайте з заробітком, маєте солідний капітал і бажаєте його примножити надалі - користуйтеся стратегією Баффета, яка включає в себе тільки 2 дії з боку інвестора - "Купівля та утримання". Поспіх в довгостроковому інвестуванні - ваш найгірший ворог. Стратегія дуже проста - концентріруетесь на аналізі та вивченні фінансових показників обраної компанії. На вашу думку, інвестиції в цю компанію виправдані? Вкладайте, не зволікаючи - прикладів запаморочливого успіху просто не злічити. Так, вкладники компанії Apple з початку 2000-х при покупці акцій на 100 $ сьогодні заробили 40 тисяч доларів США. Якщо вкладення були великими - підрахувати загальну прибуток нескладно.

Повернемося до роботи - об'єкти інвестування Але ми трохи відволіклися. Робота на Московській біржі - складне заняття, що вимагає повної самовіддачі, глибоких знань, практичних навичок, вміння аналізувати і зважувати ризики. Зрозуміло, якщо ви хочете заробляти, а не зливати капітал даремно.

В постійній гонитві за клієнтом, брокери створюють дивно комфортні умови для своїх вкладників. У тому числі і тих, хто тільки починає кар'єру трейдера. Можна завантажити торговий термінал і торгувати віртуальними коштами. Це називається "демо-торгівля". А чуйна технічна підтримка брокера дозволить вам уникнути безлічі помилок і отримати корисні навички. Користуючись нагодою, рекомендуємо вам торговий термінал Aurora від компанії United Traders. Зручність управління, широкий функціонал - тисячі трейдерів, що використовують це ПЗ не можуть помилятися. Втім, вибирайте термінал собі до смаку.

Інвестування - як працювати далі? Далі, в теорії, все дуже просто - відкриваєте рахунок у брокера, що працює з Московською біржею, укладаєте договір на обслуговування і, як то кажуть, "у вир з головою". Так, почати роботу з 10-20 доларів США таки не вийде - якщо і знайдете трейдера, який відкриє вам такий маленький депозит, заробити точно нічого не зумієте. А взагалі - ви ж не беретеся готувати страви високої кухні, не навчившись смажити яєчню і готувати інші прості страви? З трейдингом все те ж саме - перш, ніж навчитися торгувати успішно і заробляти хороші гроші, потрібно практика і добре знання предмета.

Багатий трейдер - це освічена інвестор. Для вас корисні будь-які знання і вся доступна інформація. До речі, сама Московська біржа періодично проходить семінари для своїх клієнтів - подивіться розклад за посиланням: // rts. micex.ru/ru/events/ Радити щось більше, ніж постійний саморозвиток, відточування навичок і поповнення знань початківцям трейдерам складно. Перетворитеся на професіонала - тоді робота на Московській біржі принесе вам солідні дивіденди.