Як торгувати на Форексі

Торгівля на форексі може бути, як прибутковим засобом інвестування, так і місцем, де можна втратити свої гроші. У будь-якому випадку це робота, підходити до якої слід професійно. У цьому матеріалі ми розглянемо як слід торгувати на Форексі, щоб використовувати всі тонкощі і можливості ринку.

З чого слід починати

Як і в будь-якій роботі, в трейдингу перед початком реальної торгівлі слід створити широку базу знань. Приділяйте час того, щоб зрозуміти суть ринків, специфіку аналітики, принципи побудови індикаторів і так далі. У загальному випадку я завжди пропоную наступний план дій для новачків:

 1. Вивчіть термінологію.
 2. Пройдіть психологічні тести.
 3. Вивчіть базові активи.
 4. Навчіться підраховувати прибуток.
 5. Вивчіть базові індикатори.
 6. Відкрийте рахунок у брокера.
 7. Протестуйте стратегію на демо рахунку.
 8. Починайте торгувати.

Термінологія Форекс

Багато новачків цей ця пропускають, але це в корі неправильно. Справа в тому, що це є та сама мат частина, з якої все повинно починатися. Рівносильно, що прийти в школу, вивчити 5 букв і спробувати прочитати "Війну і мир". Шкодячи чи це вийде.. Так і тут, потрібно розуміти не тільки як працює ринок, але і як називаються його основні елементи. Що стосується безпосередньо термінології, то виділяються наступні поняття:

 • Базовий актив - та валюта, з якою здійснюється операція купівлі/продажу. наприклад, базовий актив "Євро-Долар" або "EUR/USD". Пам'ятайте, що ви завжди продаєте один актив і купуєте інший. Завжди. Навіть якщо це просто нафту, то все-одно ви купуєте нафту, продаючи долари.
 • Обмінний курс. Його часто називають котируванням базового активу. Цей курс характеризує відношення однієї валюти до іншої. Наприклад, обмінний курс EUR/USD становить 1, 1200. Це означає, що 1 євро коштує 1,12 долара. Цей курс завжди відображається в правій частині платформ брокера і змінюється в режимі реального часу.
 • Лот. Параметр визначає обсяг вашої інвестиції, як в грошах, так і в цифровому вираженні.
 • Довга позиція (торгівля на підвищення). Довгими називаються позиції, коли ви купуєте базовий актив, продаючи котируються. Наприклад, довга позиція по EUR/USD означає, що ви купуєте євро, продаючи долари - торгуєте на підвищення.
 • Коротка позиція. Є зворотною довгою і характеризує торгівлю на зниження. За приклади вище це означає, що ми продаємо євро, купуючи долари.
 • Ціна bId. Це ціна, по якій ваш брокер готовий викупити ваш контракт. Ця ціна, як правило, трохи нижчий за ринковий курс.
 • Ціна ask. Це ціна, по якій брокер готовий продати вам потрібний актив. Ця ціна, як правило, трохи завищена в порівнянні з ринковим курсом.
 • Спред - різниця між поточним курсом і курсом, за яким ви можете придбати поточний актив. Фактично це є комісія брокера.

Вибір базового активу

Це також підготовчий етап, але він вкрай важливий. Базовий актив цей той інструмент, яким ви збираєтеся торгувати. Іншими словами, саме цей актив повинен приносити вам прибуток. Питання - чи можна заробити на чомусь, якщо ви цього не розумієте? Відповідь очевидна. Тому ви повинні точно значть, що собою являє актив, які чинники на нього впливають, які є схильності у активу, наскільки він рухливий, в який час демонстіррует більшу стабільність і так далі. Чим краще ви вивчите актив - тим вищі ваші шанси.

І тут же ще один вкрай важливий момент - не женіться за кількістю. Мені завжди цікаво дивитися за тим, як новачки намагаються одне тимчасово взяти в аналітику 10-15 базових активів і по кожному торгувати. Можу сказати, що не всі професійні трейдери так можуть, а новачки і поготів..

Краще вивчити 1 базовий актив, але за рахунок розуміючи його основ отримувати стабільний прибуток, ніж працювати з десятком активів, але в результаті мати збиток.

Підрахунок прибутку

Мета торгівлі - отримати прибуток. Але і тут новачкам досить важко доводиться на перших порах. Вона з завмиранням серця дивляться за зміною графи "Прибуток", не уявляючи звідки ці цифри беруться.

Головне, що ви повинні засвоїти - весь прибуток на форексі визначається пунктами. Пункт - це четвертий знак після коми. Тобто котирування активу 1,1200. Один пункт вгору буде 1,1201. Один пункт вниз - 1,1999. На противагу цьому є поняття "Піпс" (їх дуже часто плутають). Піпса це п'ятий знак після коми. Наприклад, поточна ціна активу 1,1200, значить 1 піпса вгору буде 1,12001. В одному пункті 10 пипсов.

Для свого активу ви повинні дізнатися вартість зміни 1 пункту і після цього вже будете чітко уявляти собі звідки береться прибуток/збиток. У будь-якому випадку все стратегії на форексі будуються навколо зміни пунктів і їх прибутковість визначається теж в пунктах.

Вивчення індикаторів

На форексі є 2 основні групи аналізу, кожна з яких надає трейдерам свої індикатори. Йдеться про технічному аналізі і фундаментальному аналізі. З їх допомогою ви разработаете торгову стратегію для себе. Відразу хочу сказати - це процес суто індивідуальний і коли новачок намагається знайти Грааль, то це призводить тільки до плачевних наслідків. Поспілкуйтеся з успішними трейдерами - кожен з них підтвердить, що його стратегія індивідуальна. І навіть якщо такий трейдер бере чиїсь напрацювання, то обов'язково підганяє їх під своє бачення ринку і свою психологію. Пам'ятайте, що на форексі немає шаблонів, інакше б заробляли всі, але ж це не так і на практиці заробляють небагато. Але заробляють саме ті, хто докладає самостійні зусилля, а не намагається когось скопіювати.

Відкрийте рахунок у брокера

Брокера потрібно вибирати ретельно, оскільки саме ця компанія буде зберігати ваші гроші і укладати торговельні операції, які ви вкажете. Тому складіть для себе список брокерів і почніть порівнювати їх за параметрами, які важливі для вас. Ключові параметри, які обов'язково слід враховувати:

 1. Досвід. Якщо брокер працює менше 5-7 років, то це погано. Не завжди, але часто.
 2. Звіти. Брокер повинен надавати свої звіти і бажано знаходитися під контролем держави. У Росії в даний час все форекс брокери переходять під контроль ЦБ РФ.
 3. Можливості. Обов'язково вивчіть кількість базових активів, які пропонує брокер. Це, звичайно, не критичний показник, але в цьому списку повинні бути активи, з якими ви плануєте працювати, а також корелюють з ними.
 4. Торгові пропозиції. Так само як базовий актив, плече, спред і так далі. Тобто всі ті параметри, які безпосередньо відповідають за торгівлю.
 5. Підтримка. Робота служби підтримки також не є обов'язковим параметром оцінки, але у солідних брокерів ви повинні отримати відповідь в максимально короткий термін. Це теж говорить про рівень.

Демо рахунок і реальна торгівлі

Є безліч думок про те, що демо рахунок не потрібен і краще вчитися на реальному рахунку, торгуючи мінімальним лотом. Я противник такого підходу. оскільки якщо ви будете вчитися на реалі - гарантовано підете в мінус. Навіщо це робити, якщо все форекс брокери надають демо рахунку? Тому моя відповідь на питання "Як торгувати на форексі? " - обов'язково починайте з демо і потім переходите на реальний рахунок. Я б навіть радив новачкам мінімум 2 місяці працювати з демо і навчитися хоча б не програвати.

При переході на реальний рахунок в результаті проблем вже не буде. Ви будете точно знати, як відбувається відкриття угод, яка маржа вам підходить, чи є затримка у брокера, як виставляти стоп-смуги і так далі. Найголовніше ж при цьому вести постійну статистику і аналітику. Якщо ви йдете в мінус - зрозумійте чому це проізошло.Желательно навіть повністю припинити торгівлю, проаналізувати ситуацію, знайти помилку, знову протестувати систему на демо і тільки потім повертатися до реального рахунку. Довго? Звичайно. Але так ви убезпечите свої гроші.