Як торгувати рублями на форекс

kak-torgovat-rublyami-na-foreks

Привіт, дорогі гості блогу, сьогодні я вирішила розповісти вам про те, як торгувати рублями на Форекс. Перед тим як перейти до опису конкретних торгових методик, варто спершу пригадати основні показники російської економіки, так як вони істотно впливають на вітчизняну валюту.

Нагадаю вам, що в 2014 році було прийнято рішення відпустити рубль у вільне плавання, тобто, сьогодні ЦБ не робить серйозних заходів по утриманню вартості рубля в певному діапазоні. Дане рішення засмутило тих трейдерів, які застосовували для торгівлі на парі долар / рубль флетовие торгові стратегії, зате цю пару стали застосовувати для торгівлі любителі трендових стратегій.

В даний час рух ціни на парі долар / рубль залежить від макроекономічних тенденцій. Для торгівлі на цій парі потрібно враховувати структуру російської економіки. Росія є сировинною країною, її ВВП багато в чому залежить від прибутку, отриманого від видобутку нафтових запасів, а також лісової промисловості і сільського господарства.

Для заробітку на парі долар / рубль зовсім не обов`язково стежити за всіма подіями в світовій економіці, головне завдання трейдера полягає в виявленні тренда і заробітку на ньому.

kak-torgovat-rublyami-na-foreks

Зазвичай фундаментальні фактори враховують вкладники, які планують заробити на покупку акцій російських компаній, сьогодні ми обговорювати це не будемо, а поговоримо про те, як торгувати рублями на Форекс.

Отже, з усього сказаного вище можна зробити висновок, що сьогодні курс рубля не регулюється ЦБ, а Росія відноситься до країн з економікою, що розвивається сировинною економікою. Саме ці два фактори є основними, на яких побудовані майже всі існуючі стратегії для заробітку на парі долар / рубль.

Переваги торгівлі через брокерів

Незважаючи на те, що найвищий оборот вітчизняної валюти спостерігається на Московській біржі, багато трейдерів вважають за краще заробляти шляхом торгівлі на парі долар / рубль через брокерів. Переваги брокерів перед Московської біржею:

 1. Для того щоб вести торги на біржі, спекулянта потрібно зібрати певний перелік документів, в той час як для торгів через брокера достатньо надати документ, що засвідчує особу.
 2. Поповнити рахунок у брокера можна самими різними методами: банківським переказом або електронною платіжною системою. А ось для торгівлі на біржі всі операції повинні проводитися через банк.
 3. На біржі є багато додаткових нюансів, які можуть привезти трейдерів на подив. Йдеться про варіаційної біржі і кліринг, в той час як у брокерів все набагато простіше.

Як торгувати рублями на Форекс

Отже, тепер давайте поговоримо про технічну сторону питання «як торгувати рублями на Форекс». Тут ніяких особливостей немає, так як торгівля ведеться точно так же, як і на будь-який інший валютній парі. Мабуть єдине, що потрібно враховувати, так це час роботи ринку, яке прив`язане до часу функціонування московської біржі.

kak-torgovat-rublyami-na-foreks

Цей незначний, на перший погляд фактор, є дуже важливим, так як на парі долар / рубль дуже часто з`являються гепи, які можуть привезти до плачевних наслідків.

Отже, тепер прийшла пора перейти до опису торгових стратегій для заробітку на парі долар / рубль. Як вже було сказано раніше, російська економіка багато в чому залежить від сировинних ресурсів, а в більшій мірі від вартості чорного золота.

Динаміка російської валюти схожа з динамікою норвезької крони, мексиканського песо і південно-африканського ранда. Дане явище пояснюється тим, що РФ зобов`язана виконувати свої зобов`язання, а емісія валюти залежить від припливу іноземної валюти, саме з цієї причини коли ціна нафти падає, знижується і вартість рубля.

До того ж, плаваючий курс рубля дозволяє економіці адаптуватися під різні умови. Так, наприклад, при зниженні курсу рубля країна може з гірничо-рудної промисловості переключитися на переробну, так як в такому випадку продукція високих переділів стає більш конкурентно здатної на світовому ринку.

Точно такі ж закономірності простежуються в Австралії, ПАР і Канаді. Звідси не важко здогадатися, як торгувати рублями на Форекс.

Між рублем і нафтою в довгостроковій перспективі простежується сильна кореляція, тобто, ціна російської валюти в багато залежить від вартості чорного золота. Ви самі можете в цьому переконатися, якщо порівняйте їх графіки.

Застосування кореляції на практиці

Багато трейдерів впевнені, що дана кореляція є марною на практиці, так як котирування змінюються синхронно, а не слідують один за одним.

Кращі брокери РФ і світу

№FX РФЗагранкаБінарниеФондовие
1 Бро №1 Бро №1 Бро №1 Бро №1
2 Бро №2 Бро №2 Бро №2 Бро №2
3 Бро №3 Бро №3 Бро №3 Бро №3
4 Бро №4 Бро №4 Бро №4 немає

Кращі статті

Звичайно ж, якщо порівнювати родинні активи, такі як ф`ючерси WTI і Brent, то тут використовувати кореляцію немає сенсу, так як вони змінюють свої котирування синхронно. Але з рублем і нафтою ситуація виглядає дещо інакше, так як на котирування пари долар / рубль впливають і багато інших чинників, які кілька слабшають кореляцію.

kak-torgovat-rublyami-na-foreks

На зображенні, представленої вище, ви можете побачити приклад порушення кореляції. Про індикатор кореляції я вже розповідала раніше, скачати його ви можете тут.

В індикаторі потрібно додатково встановити нульовий рівень. Зверніть увагу на те, що іноді крива індикатора наближається до нульового рівня, що говорить про порушення кореляції. Дана ситуація може виникнути в результаті наступних подій:

 1. Вартість рубля збільшується, а нафти коштує на місці.
 2. Ціна нафти зростає, а вартість рубля не змінюється або знижується.
 3. Ціна нафти падає, вартість рубля збільшується.

Як заробити на порушення кореляції

Як же можна заробити на цьому порушенні кореляції? Хочу відразу зазначити, що тривалий час така динаміка тривати не може, тому як тільки з`явиться зворотна тенденція, потрібно відкривати угоди.

Торгівля на сходження котирувань на увазі купівлю недооцінений активу і продаж переоціненого. Для розуміння пропоную вам розглянути наочний приклад. На наступній картинці ви можете побачити два графіка, де графік пари долар / рубль пішов у протилежний бік в порівнянні з графіком вартості чорного золота.

kak-torgovat-rublyami-na-foreks

Рубль подорожчав незважаючи на те, що ціна нафти впала. Така ситуація могла виникнути в результаті наступних факторів:

 1. Збільшився попит на облігації федеральної позики.
 2. Великі експортери перевели виручку в національну валюту.
 3. ЦБ вжив заходів зі зміни вартості рубля.
 4. На ринку спостерігається зростання валют країн, що розвиваються і сировинних країн.

З усіх причин варто враховувати останню, так як раскорреляція в цьому випадку може тривати тривалий час. Якщо ж інші валюти, такі як канадський долар, поводяться передбачувано, значить можна припустити, що курс долара пішов від належної тенденції в результаті сезонних факторів, що означає, що незабаром ринок повернеться до своєї тенденції.

Отже, як тільки крива індикатора кореляції досягне критичної позначки раскорреляціі, тоді рекомендується відкривати угоди на покупки на парі долар / рубль в надії на те, що рубль наздожене вартість чорного золота.

kak-torgovat-rublyami-na-foreks

При використанні даної стратегії ведення торгівлі, рекомендується дотримуватися наступних правил:

 • Відкривати угоди тільки на парі долар / США.
 • Відкривати тільки угоди на покупку на парі долар / рубль.

Останнє правило було сформульовано в результаті численних спостережень, в ході яких було виявлено, що сировинні валюти майже завжди програють долара. Винятком з цього правила є деякі валюти, які володіють чіткою прив`язкою до долара. Як вже було сказано раніше, рубль відпущений у вільне плавання, так що винятком він не є.

Індикатори для торгівлі рублями

Тепер пропоную вам розглянути індикатори, які підходять для пари долар / рубль. Російська валюта нічим не відрізняється від інших валют, так що для пари долар / рубль можна використовувати будь-які зручні алгоритми.

kak-torgovat-rublyami-na-foreks

Варто також відзначити, що останнім часом на цій парі спостерігаються яскраво виражені тренди, що може викликати глибока помилка в тому, що на цій парі можна використовувати денні прості ковзаючі середні.

Справа в тому, що це всього лише окремий випадок і ніхто не може вам гарантувати, що завтра на парі не з`явиться флет, в зв`язку з цим використовувати прості ковзаючі середні для торгівлі я вам не раджу. Можна на старшому тайм-фреймі визначати тренд, а на більш короткому шукати точки для входу в ринок.