Як торгувати ф'ючерсами?

Прийняли рішення заробляти на фондовій біржі? - Тоді зверніть увагу на торгівлю ф'ючерсами. Даний вид заробітку дуже перспективний сьогодні. АЛЕ для досягнення успіху ви повинні правильно вибудувати процес і розпланувати свої кроки. Про що це я? Тренуйтеся на демо-рахунку Є безліч досвідчених учасників ринку, які вкрай критично ставляться до торгівлі на демо-рахунку. Частково я підтримую цю позицію, але у кожного трейдера своя манера торгівлі. Наприклад, для більшості новачків важливо відчути свої сили. По-перше, це шанс розібратися в принципах торгівлі, а по-друге, набратися досвіду. На демонстраційному рахунку можна сміливо виставляти ордери і скасовувати їх, не боячись втратити свої гроші. Загалом, виходить повноцінне тренування. Якщо якісно відпрацювати на практиці отримані знання, можна сміливо переходити на реальні гроші. Пробуйте різні торговельні системи - це дуже важливо. У вас повинно бути два або три ринки для відстеження. Так ви ніколи не заплутаєтеся і зможете швидше розробити свою стратегію. По суті, торговий симулятор є аналогом реальних торгів з єдиною лише різницею, що рахунок віртуальний. Експериментуйте скільки хочете. Але не загравайтеся, адже заробляти реальні гроші - важливіше.

Вибирайте правильні контракти

Що далі? Сьогодні на вибір представлено безліч ф'ючерсних контрактів. І тут важливо визначитися, який найбільше підійде саме вам. Ринки і люди мають свої особливості, тому при виборі ринку враховуйте кілька дуже важливих характеристик: 1) Ліквідність. Перед початком торгівлі ви повинні бути точно впевнені, що вибраний продукт має максимально високою ліквідністю. Намагайтеся торгувати на активних ринках, в які можна з легкістю входити і виходити - це дуже важливо. Щоб швидко і точно оцінити ліквідність, звертайте увагу на: - обсяг ордерів, які є на кожному з цінових рівнів пропозиції та попиту; - відстань між цінами попиту і пропозицій (спред); - частоту здійснення угод.

2) Волатильність. Є ф'ючерсні контракти, які при торгівлі дають широкий діапазон ціни. Їх можна назвати волатильними. Що таке волатильність? Це одна з головних змінних, яка характеризує ризик і (або) потенційний прибуток. Чому більшість трейдерів воліє працювати з волатильними контрактами? Все просто - на них простіше отримати прибуток. Але існує й інша категорія трейдерів, які віддають перевагу менш волатильним контрактами, вважаючи їх менш ризикованими. 3) Обсяг. Даний параметр відображає, скільки було проторгувалася контрактів на ф'ючерсах протягом конкретного проміжку часу. Фактично, це показник успішності ринку. 4) Розмір контракту. Є трейдери, які хапаються за серйозні контракти, хоча останні абсолютно не підходять під стиль торгівлі або депозит учасника ринку. Це неправильний підхід. При виборі розміру контракту враховуйте обсяг коштів на рахунку і власну стратегію. Якщо є сумніви, то краще віддати перевагу так званій "mini" варіанту стандартної версії. Чим хороші такі "E-mini" контракти? По-перше, вони мають більшу ліквідністю (як раз через меншого розміру). По-друге, вони вимагають багато меншу маржу в порівнянні з інституційними "колегами". Якщо "міні" контракти здаються занадто великими, можна віддати перевагу варіанту "E-micro". Наприклад, мікроконтракти доступні золотим і декількох валютних ф'ючерсах. Для індивідуальних трейдерів "E-micro" контракти - кращий варіант. 5) Гарантійне забезпечення. Даний параметр являє собою функцію цінової волатильності і обсягу договору. 6) Відкритий інтерес. Враховуються довгі або короткі (не поставленого) ф'ючерсні договори. Не секрет, що в кожній угоді є дві сторони - продавець і покупець. Щоб вирахувати відкритий інтерес, в облік береться тільки одна зі сторін угоди. 7) Ви можете віддати перевагу Full-service BROKERS Які надають повний комплекс послуг. Дані брокери - дійсно майстри своєї справи. Звичайно, "заробітна плата" у них вище - до цього потрібно бути готовим.

Вибирайте надійного брокера

Про яку ефективну і прибутковій торгівлі ф'ючерсами можна говорити, якщо ви не знаєте, як вибрати надійного брокера. Та ви й торгувати-то не зможете, поки не відкриєте торговий рахунок. Головне, щоб ф'ючерсний брокер був зареєстрований і своєчасно виконував свої зобов'язання.

Сьогодні можна виділити кілька основних видів брокерських фірм - представники брокерів і клірингу брокери. Є фондові брокери, які також можуть працювати з ф'ючерсами (сьогодні таких все більше). Пам'ятайте, що від правильного вибору брокера залежить ваш подальший успіх. Не зупиняйтеся на першому ж варіанті - вивчіть кілька брокерів і віддайте перевагу краще з них. Основні критерії при цьому - якість обслуговування і розміри комісійних. Пам'ятайте про можливості Національної ф'ючерсної асоціації, яка контролює діяльність всіх ф'ючерсних брокерів і має повний обсяг інформації про кожного з них. Штрафи, скарги, історії угод, призупинення діяльності - все це фіксується системою.

Давайте докладніше розберемося з кожним з видів брокерів:

1), який представляє брокер - це індивідуальне обличчя або компанія, яка здійснює прийом ордера на покупку (продаж) опціонів на ф'ючерсні контракти або ж безпосередньо ф'ючерсних контрактів. Відмінність організації (спеціаліста) в тому, що вона не бере грошей або інших активів зі своїх клієнтів. Реєстрація CFTC обов'язкове. 2) кліринг брокер - індивідуальне обличчя або компанія, яка бере ордера на покупку (продаж) опціонів на ф'ючерсні договори або безпосередньо ф'ючерсні контакти. На відміну від згаданих вище брокерів, вони приймають активи (в тому числі і гроші) від клієнтів. У даних фахівців також повинна бути реєстрація CFTC. 3) Національна ф'ючерсна асоціація являє собою незалежну організацію, яка не прив'язана до якогось одного ринку (відноситься до американської індустрії).

Визначайте правильний розмір торгового рахунку

Багато трейдерів лінуються, коли справа стосується вибору торгового рахунку. Але практика показує, що вивчення ринків ніколи не буває зайвим. Ви повинні чітко розуміти суть застосовуваної стратегії, характеристики майбутнього контракту. Перевірте свої рахунки - вони повинні бути контрольованими і "ізольованими" від інших рахунків. Бажано, щоб ви були готові втратити ту суму, якої торгуєте. Це вбереже від серйозних психологічних страждань. Намагайтеся ризикувати тільки невеликою частиною свого капіталу. Ва-банк - дурне і безглузде заняття. Ви торгуєте, вчіться і отримуєте прибуток.

Визначтеся з ризиками

Ще до початку торгівлі необхідно визначитися з власними очікуваннями. Бажано висловити максимальні очікувані втрати в валюті або в пунктах. В цьому випадку ви зводите на "ні" ймовірність втратити всі свої гроші, і забираєте неприємну емоційну складову торгівлі. Будете халатно ставитися до торгівлі на біржі - все втратите.

Придумайте свій торговий план і дотримуйтеся його

"Подорожувати" в світі ф'ючерсів марно, якщо під рукою немає якісного плану дій. Природно, кожен пункт повинен бути продуманий до дрібниць і тільки після докладного аналізу структури ринку. Ви повинні чітко розуміти, які перед собою ставите цілі торгівлі, на підставі чого буде вестися торгівля (чи будуть застосовуватися графіки, індикатори та інші помічники), чи буде віддано перевагу позиційній торгівлі, якою частиною рахунку ви будете ризикувати і так далі. Раз ви придумали план, обов'язково дотримуйтеся. Ви повинні бути максимально дисципліновані і зосереджені - це можливість домогтися максимального результату. Якщо ви будете чітко слідувати плану, то на настільки шкідливі емоції не залишиться місця.

Слідкуйте за позиціями

Постарайтеся тримати під контролем відкриті позиції. Це дуже важливо. Багато досвідчені трейдери трапляються на періодах високої волатильності і ліквідних ринках. Робіть резервні копії і зберігайте журнал угод. Обов'язково враховуйте правила роботи брокера і заздалегідь їх погоджуйте. Це дуже важливо.

Висновки

Заробіток на ф'ючерсах - дуже перспективний напрямок. У вас завжди є шанс продажу всього індексного портфеля. На даному ринку немає впливу новин емітентів і можна заробляти на падінні курсу. Що важливо - мінімум комісій. Природно, ніхто не відміняв необхідності навчання і розвитку. Але була б мета, а гроші прийдуть. Хай щастить.