Як торгувати помилковий пробій?

Помилковий пробою - явище, часто відбувається на будь-якій біржі, і ринок Форекс не виняток. Відкриваємося на покупку, будучи впевненими, що ціна зробить сильний рух вгору - а вона починає різко падати… Напевно, кожен стикався з такими ситуаціями. Сьогодні ми будемо вести розмову про неправдиве пробої, про його походження, про те, як це використовувати в своїй торгівлі і коли не варто входити в угоду.

Походження неправдивого пробою

Помилковий пробою - прояв стадного почуття на ринку, коли трейдери купують на вершинах і продають на низах. На відміну від них, трейдери, які використовують PriceAction або VSA, мають перевагу, оскільки краще інтерпретують такі рухи ринку.

Л.П. - це ринковий "обман", перевірка рівня, що призводить до його пробиття з наступним поверненням до даного рівня. При істинному пробої ціна продовжує свій рух. Л.П. є хорошим доказом майбутнього напрямку ринку, що можна використовувати у власних інтересах.

Происхождение ложного пробоя

рис.1

Л.П. краще розглядати з точки зору протилежної ринкового руху, в яке затягується захоплена сторона гравців. Суть виграшною концепції в тому, щоб дочекатися руху ціни, чітко показує захопленість однією зі сторін (бики або ведмеді). Після цього дані гравці будуть змушені закрити свої угоди, оскільки ціна розгортається в зворотному напрямку. Такі сценарії часто помітні на трендових ринках, коли ціна добре рухалася, а любителі заплигувати "в останній вагон поїзда" входять саме перед відкотом або на рівнях підтримки і опору, або на прориві кордонів консолідації.

Чому так відбувається? Через стадного почуття. Гравці входять в ринок, відчуваючи себе в безпеці на імпульсному русі. Але це не розрахунок, що не чітке бачення причини цінового руху, а торгівля на емоціях і почуттях. Тому більшість втрачає свої гроші.

Види помилкових пробоїв

1. Класична бичача і ведмежа пастки на рівнях підтримки і опору.

Бича або ведмежа пастка - це модель з 1-4 свічок (барів), які визначаються як Л.П. рівня опору або підтримки. Часто так відбувається після великого спрямованого руху при наближенні ціни до ключового рівня. Багато трейдерів вважають, що відбудеться пробиття рівня тільки через те, що ціна підійшла агресивно, тому такі гравці купують або продають на прориві. Далі ринок найчастіше розгортається і трейдери зазнають збитків.

Классическая бычья и медвежья ловушки

рис.2

Бича пастка формується після цінового руху вгору, гравці входять на ключовому рівні або відразу за ним. Ціна трохи пробиває рівень опору, збираючи всі угоди на пробій, а далі падає вниз завдяки фінансовим операторам (маркемейкерам Форекс). Бики в програші.

Для ведмедів аналогічно, тільки дзеркально симетрично.

2. Л.П. консолідації.

Такі хибні пробої трапляються досить часто. Трейдер бачить пробиття ключового рівня (торгового діапазону) і входить по імпульсу. Кращий спосіб уникнути пастки - дочекатися реального закриття свічки поза діапазону (обов'язково на денному графіку!), Після чого чекати сигналу PriceAction (патерну) в напрямку пробиття.

ложный пробой тренда

рис.3

3. Л.П. Fackey (внутрішнього бару)

Патерн Fackey є Л.П. внутрішнього бару. Тобто, бачачи внутрішній бар, можна очікувати його Л.П., а також материнського бару. Поняття "внутрішній" і "материнський" бари ви дізнаєтеся, якщо ознайомитеся з основами PriceAction.

Інші особливості помилкових пробоїв

Завдяки Л.П. створюються довгострокові зміни тренда. Побудувавши рівні підтримки і опору, можна очікувати їх помилкового пробиття, щоб торгувати проти "стада".

Особливу увагу варто приділити хвостів свічок, який видно на ключових рівнях або біля них. Питання, яке повинен ставити собі трейдер: "Як ціна вела ціна сьогодні, на протязі денний сесії? Як закрився день? "Закриття дня - найбільш важливий ціновий рівень, адже часто буває так, що ринок не закрився за ключовим рівнем, що може говорити нам про Л.П.

Навіть якщо ціна пробує ключовий рівень на міцність або навіть трохи пробиває його, але денний закриття показало відкат від рівня, а хвіст "стирчить" назовні - швидше за все, даний прорив (тест рівня) виявився хибним. Даний провал спроби пробиття закріпився за рівнем підтримки або опору і може вказувати на значний відкат (корекцію), а можливо, і зміна тренда. Таким чином, ціну закриття дня можна найбільш важливою.

На скріншоті видно помилковий ведмежий пробою з декількох хвостів свічок, після чого тренда розвернувся вгору.

ложный медвежий пробой тренда

рис.4

Також згадаємо 16 вересня 1992 року, коли Джордж Сорос "зламав" Стару королеву (Банк Англії) продажами британського фунта - на графіку видно потужний сигнал Л.П., коли фунт стабільно зростав, після чого різко обвалився.

рис.5

Як бачимо, вже одне знання особливостей Л.П. може зберегти значну частину нашого депозиту. Навчившись правильно використовувати сетапи PriceAction, ми зможемо торгувати більш стабільно і прибутково. Так само пам'ятаємо, що прибутковість торгівлі дуже сильно залежить від обраного вами брокера!