Як правильно і вигідно торгувати eTF

Унікальна структура біржових фондів (ETF) дозволяє застосовувати досить складні способи інвестування.

Диверсифікація

Біржові фонди являють собою ефективний інструмент для диверсифікації з метою управління ризиками. Наприклад, інвестор може захистити себе від надмірної концентрації позицій в акціях, використовуючи ETF замість окремих акцій. Такий метод хеджування знижує ризики і волатильність, забезпечуючи акціонерам компаній можливість диверсифікувати свої великі позиції по акціях компаній, в яких вони працюють або є співвласниками. Але інвестори повинні бути уважними, оскільки деякі ETF можуть істотно концентруватися на невеликому числі паперів або волатильною індустрії, тому не дадуть очікуваного рівня диверсифікації.

Плече

Як і для окремих акцій, для покупки ETF можна використовувати маржинальне плече. Маржа - це запозичення коштів у брокера з метою покупки цінних паперів. Її використання пов'язане зі значними ризиками. Мінімальні вимоги встановлюються Агентством з регулювання діяльності фінансових інститутів (FINRA) і конкретними брокерськими фірмами. Хоча торгівля з використанням маржі може бути вигідною для інвестора, який правильно визначає напрямок руху свого активу, відсоток за використання маржі (вартість кредитування) може погіршити дохідність і позначитися на депозиті.

Опціони

У розпорядженні інвесторів в ETF є безліч опціонних стратегій. Купівля опціонів Call і Put - це агресивний метод. Інвестор в опціони може контролювати велике число акцій, що входять в ETF, сплативши премію за опціон на ETF. Вартість премії у багато разів менше тієї суми, яку довелося б витратити для покупки цих акцій на відкритому ринку. Таким чином, інвестор в опціони отримує значне маржинальне плече і високу ймовірність винагороди за ризик.

Більш захисний підхід полягає у використанні опціонів Put спільно з активами, що знаходяться в портфелі. Купівля захисних Put на ETF допоможе убезпечити портфель від падіння цін. Існує безліч інших тактичних можливостей, пов'язаних з опціонами.

Продаж в шорт

ETF, як і окремі акції, можна шортити. Продаж в шорт передбачає продаж запозичених акцій, яких немає на руках у інвестора, в припущенні, що ціна на ETF знизиться. Якщо вартість ETF дійсно знизиться, шортіст зможе відкупити папери за нижчою ціною, отримавши прибуток. Продаж в шорт - це просунутий метод, пов'язаний з істотними ризиками.

Ротація секторів і ETF

Ідея ротації секторів полягає в тому, що різні типи бізнесу краще або гірше працюють на різних стадіях економічного циклу. Сектора - це групи акцій, які представляють компанії, що займаються подібним бізнесом, наприклад: компанії, що займаються електрикою, газо- і водопостачанням об'єднані в сектор комунальних підприємств.

Інвестори, що використовують стратегію ротації секторів, зміщують баланс свого портфеля в бік тих секторів, які, на їхню думку, будуть приносити більше прибутку в конкретний період часу. Ця стратегія пов'язана з активним управлінням. Вона вимагає внесення змін до портфеля в міру проходження ринком бізнес-циклу.

Ротація секторів на практиці

Припустимо, наприклад, що наближається святковий сезон, і аналітики пророкують значне зростання роздрібних продажів. Можна також припустити, що з настанням холодної погоди люди будуть більше платити за комунальні послуги, щоб обігріти свої будинки. Цілком можливо також, що зростуть витрати людей на бензин, оскільки деякі підприємства закриються на свята, а їх співробітники отримають можливість подорожувати. Якщо ви вважаєте за такі припущення справедливими, то можете придбати акції або фонди, що представляють підприємства споживчого, комунального та енергетичного секторів. Вашою метою має бути утримання цих паперів, поки їх ціна не досягне піку, а потім - продаж і перехід до паперів з інших секторів.

Ця стратегія може носити і більш глобальний характер і грунтуватися на циклах світової і внутрішньої економіки, а не просто на сезонних або календарних циклах, як в розглянутому вище прикладі. Деякі секторальні інвестори намагаються дотримуватися бізнес-циклів, визначених Національним бюро економічних досліджень. Для визначення циклів, дана організація використовує стиснення і розширення відстані між піками і западинами ринку.

Ротація секторів з ETF

Біржові фонди - відносно новий спосіб застосування стратегії ротації секторів. Замість самостійної покупки окремих акцій (що може бути витратним, якщо врахувати комісії за транзакції), деякі інвестори використовують секторальні ETF, що дозволяють за одну транзакцію купити цілий сектор.

Секторальні ETF - це групи акцій з одного сектора, які протягом дня торгуються як єдине ціле. Вони зазвичай призначені для відстеження індексу сектора; тому, коли індекс зростає або падає, то ж саме відбувається і з ціною фонду. ETF торгуються, як акції. Тому їх можна в будь-який час активно купувати або продавати. Багато інвесторів користуються цим, щоб ефективно реалізовувати свої стратегії ротації секторів.

Але оскільки ETF слідують за індексами, вони ставлять собі за мету відповідати результативності індексу, а не перевершити її. Багато інвесторів вважатимуть це недоліком. До того ж, оскільки ETF є кошик паперів (склад якої щодня публікується фондом), у вас мало можливостей контролювати, які саме акції відібрані в якості представників даного сектора.

Стратегія "головний-супутній"

Стратегія "головний-супутній" передбачає поєднання інвестування в індекс з активним управлінням, щоб перевершити результативність ринку. Портфель, побудований з урахуванням цієї стратегії, зазвичай містить велику інвестицію у вигляді якогось паперу, заснованої на індексі (наприклад, ETF широкого ринку), і більш дрібні інвестиції вигляді більш динамічних паперів (наприклад, секторальні ETF, пайові фонди або окремі акції).

Наприклад, портфель зі співвідношенням 80/20 може містити:

80% XYZ ETF широкого ринку (головний)

5% ABC секторальний ETF (супутній)

5% DEF секторальний ETF (супутній)

4% GHI секторальний ETF (супутній)

3% JKL акція (супутній)

3% MNO акція (супутній)

Даний інвестор хоче, щоб його портфель поводився, в цілому, як загальний ринок, але вважає, що сектора ABD, DEF і GHI покажуть більш високу результативність в короткостроковій перспективі, так само, як і компанії JKL і MNO. З точки зору ринку, цей інвестор підвищив частку даних секторів в своєму портфелі. У той час як головна інвестиція - ETF XYZ - буде, швидше за все, залишатися в портфелі тривалий час, супутні папери можуть додаватися або забиратися в залежності від того, які рухи на ринку передбачає інвестор.

Популярність ETF в якості основних інвестицій зростає, тому що вони забезпечують диверсифікацію і низьку капіталомісткість. Чим вище відсоток головною інвестиції, тим більше поведінка портфеля буде відповідати загальному ринку. Це може бути ризикованим в періоди високої волатильності на ринку, але гарантовано приносить дохід в періоди позитивних рухів ринку.

"Головний-супутній" - це стратегія з активним управлінням, тому на падаючому ринку її прибутковість, після вирахування витрат, буде нижче, ніж у пасивних стратегій. Прив'язка головною інвестиції до спільного ринку ризикована. Але потенційний ризик портфеля також підвищується при збільшенні частки конкретних секторів, акцій або активно керованих фондів.