Як забрати у ЮТ $ 5500, але щоб всі залишилися задоволені?

Вітаю!

Мене звуть Олег Баланюк, я пройшов зараз, нарешті, челендж WB c рекордним результатом і отримав $ 5500. + проп рахунок Ніж багатьох, думаю, "обрадував"!:)

Прийшов час розповісти подробиці і відкрити "секрети". Спочатку передмова, трохи про себе:

Живу я зараз в Києві, народився в Південно-Сахалінську (Росія), жив і виріс в невеликому містечку Бєльці (Молдова), навчався в Бухаресті (Румунія) - ось такий собі "United Life experience")

До Києва приїхав 10 років тому, тут почав працювати в сфері реклами: розміщення в медія (ТБ, наружка, радіо, преса, інтернет) і до сих пір цим займаюся, останні півтора року вже більше на себе, так що якщо комусь по цій темі що треба в Україні, сміливо звертайтеся!:)

Ринком акцій цікавився досить давно, була навіть можливість піти в один з пропилу в Києві, але в той час матеріальні обставини все обламували (треба було тоді чимало платити за орендовану квартиру + заробляти на хліб насущний). Поєднувати роботу і захоплення ринком для мене було дуже складно і часу не вистачало, тільки ось останнім часом, як працюю на себе, виходить більше приділяти цьому увагу.

Понад рік тому вже брав участь в декількох Челендж ще коли не було бонусу і потрібно було зробити 12 днів в плюс, один раз навіть майже доходив до потрібної суми і був близький. Але тоді рівень розуміння ринку був набагато слабкіше. При цьому ще років п'ять тому я вже відкривав свій перший депозит на 1 до, як раз десь в цей же період, квітень-травень, і з відмінним успіхом його тоді за місяць злив, зробивши всього 1 прибутковий день:) Але це вже інша історія, хоча більш напевно цікава, а до цього був ще й форекс, є що розповісти.)

Після тривалої перерви (з особистих і робочим обставинам) восени 2015 я відкрив у ЮТ рахунок (тобто, це другий раз на американському ринку), самий мінімальний, з можливістю торгувати дробовими лотами, щоб вчитися. Після нового року почав знову брати участь в Челенджі, спочатку просто з метою увійти в струмінь, набиратися досвіду, і якщо піде, то пройти і в проп. Це реально початок мені допомагати, більше став розбиратися, розуміти.

Також хочу висловити подяку за розвиток людині, через якого почалося моє знайомство з ринком (він співпрацює ЮТ): Максим Яковенко (Hamaha), не вважайте за рекламу.

Системи напрацьованої у мене або "алгоритму" як такого поки немає, над цим збираюся попрацювати, поки все на рівні перегляду скроневої і заміток.

Ну і безпосередньо по Челендж (з 18-го квітня):

Як вже коментував, перші два тижні не склалися, зробив всього 4 плюсових дня з маленькою прибутком. При тому що за початковим планом, як і багато напевно, я розраховував робити навпаки максимально прибуткових днів в плюс на початку. Загальне уявлення про проходження челенджа і взяття бонусу у мене було таким: за перші два тижні потрібно зробити близько 7-8 прибуткових днів із загальним плюсом близько 300-500, а далі вже торгувати агресивніше (8 днів в плюс за 2 тижні цілком для мене було реально, до цього так вже в одному з Челендж робив). Але вийшло інакше, хоча були дуже хороші можливості по акціях, на які дивився, наприклад, SRPT в той час робила пару днів відмінні руху, де можна було добре накосити.

У підсумку після двох тижнів баланс мій був в районі мінус 220-240. Почав переглядати стратегію для 3-й і 4-го тижня.

Вирішив що вже на третій, якщо з понеділка піде, повинен зробити максимально днів в плюс і спробувати набрати хороший результат за сумою, ну а потім дивитися, що далі з цим робити. Якщо не вийшло б нічого на 3-му тижні - то челендж вже явно був би завалений або вилетів би за загальним лімітом, тому для підстраховки відразу вирішив в цей час брати участь ще в одному (з 2-го травня).

Третій тиждень пішла вже краще, хоча не вдалося реалізувати, як задумав. У понеділок вийшло зробити плюс близько 100 (при тому що знову ж таки багато упустив). Вівторок був безглуздий мінус, в якийсь гавно ліз із відкриття та швидко дійшов до ліміту, тому пропустив супер ситуацію і трейд по VRX, яка була пріоритетною на аркуші і мені залишилося тільки спостерігати, як вона добре пішла. Дуже засмутився, тому що можна було на цій угоді відмінно вистрельнуть: зробила трендові рух в 6 пойнтів, при цьому красиво йшла з безліччю точок входу. Дивився її, тк. на днюванні був хороший відкуп і підвищений обсяг у попередній день. Скрін нижче, зробив його тому дуже запам'яталося це рух і патерн сподобався (на хвилинці, правда, видно початок руху тільки, по 5 хв. і 15 можна побачити, як сходила).

У середу з відкриття (04. 05) почав її торгувати в лонг на продовження. Нормально ніби вийшло, профіту на балансі закритого було вже близько 300 або навіть більше. Даремно не заходив відразу об'ємніше (почав 50-100 і по дорозі додавав по 50, вийшов вчасно на хае, нижче графік 5хв.). Думав далі, що ось в цей день вже має попереть, пробував далі її торгувати, але баланс вже став зменшуватися, під кінець ще й від Глюка платформи втратив десь 40 у.о. (Зависла якраз перед тим, як акція підійшла до опору, стоп не встиг поставити, звідти її просто завалили). Закрив в загальному цей день всього в +117.

Четвер і п'ятниця були невеликі плюси, і за підсумком 3-го тижня вийшло 8 днів в плюс і загальний баланс мінус 25. "Що з цим робити?" - думав я, закрити 500 за підсумком 4-й ще можна було б, якщо ринок дасть, і то під питанням, але бонус уже дуже малоймовірно.

У той же період помітив як "VISHROM" (Роман Вишневський) в одному з Челендж робив більш 1к за день, коли ринок ще не був відкритий, і це була як підказка! Почав дивитися, що до чого, читати про челендж і зрозумів, що можна торгувати овернайт!

(Чесно, до цього не знав, навіть написав на підтримку це питання про можливість овернайта).

До цього думав, що у всіх, хто робив велику суму за день - вона була з інтрадей, що для мене було вражаюче, як можна за один день з лімітом 50, накосити більше 1000 (наскільки розумію, багато хто так дійсно робили, за що респект!)

Мені навіть стало дивно, як можливість овернайта НЕ урізали в правилах, і чому ще ніхто не пройшов?! Ну, значить, треба проходити самому, нескромно подумав я). Так що хлопці, користуйтеся, поки є можливість, а то посипляться зараз переможці і прикриють лавочку:) Хоча з правилом "10 днів в плюс", звичайно, не так все просто.

Так, є ризик вилетіти, але це ж суть трейдингу! Подумайте про співвідношенні ризик/прибуток - 66 за конкурс і можливість була взяти 5500, майже 1 до 100!). Звичайно, якщо пощастить і на початку конкурсу робити таким чином великий плюс, потім психологічно важко пройти до кінця, наскільки показує практика. Але якщо ти вже підходиш до фінішу, і днів в плюс у тебе начебто досить, а балансу суттєво не вистачає, чому б не ризикнути?!

На реалі так зараз я навряд би зробив, але в Челенджі є свої особливості і все в рамках правил..

Загалом, почав дивитися акції, за якими будуть звіти в останній тиждень. Найбільш цікаві та ліквідні, на які звернув увагу, були: DIS і EA. DIS - дорога, плюс не надто вдала акція для мене, часто розводила. Почав придивлятися до EA. З кількох статей, що прочитав, зрозумів, що все у цій компанії завжди добре і буде добре, завжди хороші звіти, бентежило тільки, що після них вона раніше сильно не гепа, тим більше, вгору. Не знаю, наскільки хороший мій аматорський аналіз, але на графіку ось, що я бачив: з березня вона торгувалася в боковику і, цікавий момент, була проторговка на нижній межі діапазону (підтримки) за тиждень до звіту, на відносно підвищених обсягах і якось б схоже на помилковий вихід/розлучення. Тобто, по ідеї, є інтерес у покупців, а також потенціал вгору.

Ну, вирішив, що буду брати її на овернайт перед звітом максимальним обсягом, тобто на BP 20 тис., це виходило 300 акцій.

Четвертий тиждень пішла в такий спосіб: в понеділок мінус.

Вівторка (день перед звітом) - перед відкриттям Анатолій Радченко в твіттері написав буквально наступне, цитую:

крок 1 - подивитися //www.youtube.com/watch?v=c7nRTF2SowQ..

крок 2 - ахереть

крок 3 - відкрити термінал і купити $ EA (Сьогодні звіт після Клоуз)

Ну, я зрозумів уже, що це знак!)

Торгував в цей день тільки EA, хотів набрати позицію з інтрадея, починав дуже маленьким обсягом (від 10 шерс), але ходила вона кострубато і не давала її утримувати. В останню годину тільки вийшло потроху набрати, і було вже 250 акцій і невеликий плюс, 50 ​​ще планував добрати перед самим закриттям, але в останню хвилину пішла свічка вниз, я че-то застопорився і не встиг: ( На Постмаркет гепнула вона відразу добре і на наступний день пішла вище і на прімаркете, потрібної суми на балансі поки ще не вистачало, але напрямок і настрій у неї були багатообіцяючі.

Після я зробив ще одну помилку, не врахував через незнання, що плюсової день зараховується на день відкриття угоди, а не в день закриття. Вважав, що у мене залишиться ще 2 дні (четвер і п'ятниця), щоб зробити останній 10-й плюсовій день і на відкритті в середу, відразу закрив операцію з EA лімітом, за мінімальною ціною з таким розрахунком, щоб у мене був запас і дозволяло спуститися в загальному балансі на мінус 35, і при цьому залишатися вище рекорду (один день, грубо кажучи, зробити мінус 50, інший - плюс 15). Фактично, вийшло, що закрив на мінімумі, а вона добре ще сходила далі.

Цими моментами (не добрав 50 акцій, і закрив за низькою ціною) сам собі обмежив прибуток і запас, а у мене, виходить, була ще й середовище на те, щоб добити 10-й плюсовій день, про що дізнався в підтримці, але вже боявся йти в мінус в цей день. Пробував щось торгувати маленькими обсягами, не пішла, і зупинився на мінус 15.

У четвер зробив мінус 20 на DIS за пару угод з відкриття (необдумані входи, неакуратні стопи), що теж себе обмежив відразу, і пропустив хороший вхід на EA, від рівня закриття попереднього дня, який планував (трохи вище перед цим заходив, але отстопіло, а далі відволікся, скрін нижче). Потім почав торгувати її дрібним об'ємом і вийшло трохи по шляху набрати (всього 80 акцій), мета була майже досягнута для плюсового дня, угода не дійшла пару центів, пішла назад, а я не вийшов вчасно. Зупинився і закрив день на -36, щоб в останній день мені потрібно було зробити мінімум +16 і було вище рекорду при цьому.

У п'ятницю дивився звітні JWN і NVDA + VRX. Як вже раніше коментував по останнього дня, були хороші можливості, особливо в JWN, але на нервах якось все не виходило, в кінці вдалося все таки вийти в плюс і закрити день +19. Спасибі NVDA і VRX, на JWN якось за день вийшов мінус, хоча вона була найперспективніша (нижче скрін по запам'яталася ситуації).

Спасибі і П'ятниця 13-го! Вимучила по повній, але таку нірвану отримав в кінці..:)

Наостанок хочу звернути увагу, що, як варіант, хлопці з мого челенджа, хто залишався, могли б навіть і перебити мене, на тій же JWN, якщо взяти її в шорт на овернайт під звіт (технічно вона вниз добре виглядала на днюванні). Навіть хотів так зробити на іншому Челенджі для інтересу, тому що все одно за ним вже не особливо стежив і був в мінусі, але нерозумно якось вилетів там за денним ліміту.

Як бачите, навіть не "супер трейдер", а "хороший любитель", як я, може перемогти!). Удачі всім в проходженні! Вона, як виявляється, дуже теж важлива!

Хочу висловити ще подяку хлопцям з ЮТ за оперативність і лояльність: менеджер подзвонив відразу після закінчення сесії, не очікував, тому що П'ятниця, пізній вечір. Особливо правда не вітав, сказав, що вже в понеділок зв'яжуться зі мною, до цього подивляться угоди і чи все там виконав за вимогами.

Так що на вихідних я ще не пішов у запій, не святкував. Напруга звичайно зійшло, але думав, може, до чого захочуть причепитися, хіба мало, або щось не сподобається, наприклад, там стратегія не та, бонус як ніяк немаленький, раптом обламала, кинуть).. У понеділок Женя Белоусов і Роман Вишневський привітали мене, було дуже приємно! Запросили навіть до себе в офіс познайомитися і поспілкуватися! На жаль, поки не виходить за сімейними обставинами, розумію, що потім не ясно, підвернеться чи ще така можливість. Уявляю, наскільки багато з новачків хотіли б так потусити).. По бонусу теж все оперативно, думав це затягнеться на якийсь час, але хлопці самі потурбувалися, щоб я його швидше отримав (і майже все вже у мене на руках!)

Ще раз виличезне Дякую! Проект "FinDerby" просто офігенна вигадка! Бажаю ЮТ і далі успішного розвитку бізнесу і нових успішних проектів!

Ну поки все, можете "кидати каміння", не має значення, бабло у мене:)

Best regards

& Keep the DREAM Alive!

Oleg