Як запустити tRIM режим для SSD дисків в Mac OS Sierra

Вітання! Не так давно в світ вийшла нова Mac OS під назвою Sierra і щоб йти в ногу з часом, я вирішив оновити свій iMac до останньої верссіі 10. 12. Раніше мною був придбаний зовнішній SSD від Samsung, швидкість роботи якого мене завжди шалено радувала. Так само в попередній версії Mac OS в ручну мені довелося активувати режим TRIM. У даній статті мені хотілося б поділитися з вами як це зробити в новій версії (і напевно у всіх наступних тому що все стало донезмоги просто).

Не важко здогадатися, що мова зараз піде про речі під назвою TRIM. Що це таке?

TRIM - це ATA команда, яка дозволяє операційній системі оповістити твердотільний накопичувач про невикористовуваних блоках, інформація на яких може бути видалена або повторно переписана. З огляду на те, що на низькому рівні операції запису/перезапису на SSD накопичувачах істотно відрізняються від таких на HDD накопичувачах, звичайні методи операційних систем для видалення, форматування або перезапису інформації приводили до прогресуючого погіршення продуктивності операцій записи на твердотільних накопичувачах. Введення підтримки команди TRIM дозволило операційній системі очищати невживані осередки перед тим, як в них буде зроблений запис інформації. Це дозволило істотно зменшити час доступу до даних і запобігти процесу погіршення продуктивності SSD накопичувачів.

Іншими словами, на системі, де не працює TRIM, твердотільний накопичувач з часом (Приблизно після повного циклу записи всього обсягу) стане працювати набагато повільніше. На комп'ютерах Mac, які спочатку поставлялися з SSD накопичувачем, TRIM працює прямо "з коробки". А ось для користувачів, які в свій Mac самі встановлювали SSD накопичувач від будь-якого іншого бренду, ситуація трохи інша. Увазі "дивною" політики компанії Apple, "завести" TRIM в OS X для сторонніх SSD'шек виявилося не так вже й просто. Для цього потрібно було патчить системний KEXT (Розширення ядра, в простолюдді - драйвер) І робити це доводилося практично після кожного оновлення системи. З виходом OS X Yosemite ситуація ще трохи погіршилася, так як в OS X 10. 10 системні розширення і утиліти стали підписувати цифровим підписом, яка порушувалася при патчінга KEXT'а.Без цифрового підпису ядро ​​операційної системи відмовлялося вантажити драйвер, без драйвер не запустився накопичувач, система переставала грузиться. Але і для цього було знайдено рішення у вигляді спеціального параметра, який записувався в NVRAM і вказував ядру ОС, що непідписані драйвери потрібно все одно завантажувати. Загалом, був головняк. Але "Капітан" все змінив.

Починаючи з версії OS X 10. 11 (Тобто з El Capitan) для активації TRIM на всіх SSD накопичувачах досить виконати одну єдину команду, після якої TRIM буде працювати штатно і завжди, без всяких патчінга і маніпуляцій з системою. Запускаємо Термінал і виконуємо команду:

sudo trimforce enable

Команду потрібно підтвердити паролем адміністратора системи, після чого вдасться попередження, що, мовляв, включення цієї опції може бути небезпечно і бла, бла, бла:

This tool force-enables TRIM for all relevant attached devices, even though they have not been validated for data integrity while using that functionality. By using this tool to enable TRIM, you agree that Apple is not liable for any consequences that may result, including but not limited to data loss or corruption.

З упевненістю в 99, % можна ігнорувати попередження і натиснути клавішу Y і Enter. Після цього система перезавантажиться. У підсумку, після перезавантаження, TRIM буде активований і для його повторної активації лізти в систему більше ніколи не знадобиться: