Як почати торгувати акціями

Отже, ви вирішили вкладати гроші у фондовий ринок. Вітаємо! Джеремі Сігел (Jeremy Siegel) в своїй книзі "Майбутнє для інвесторів" ( "The Future for Investors"), що вийшла в 2005 році, показав, що інвестування в акції в довгостроковій перспективі з легкістю перевершує по прибутковості вкладення в облігації, казначейські зобов'язання, золото або готівку. Короткостроково, той чи інший актив може випереджати акції, але історично, акції є більш вигідним варіантом.

Однак способів інвестування в акції існує безліч. Окремі акції, пайові фонди, індексні фонди, біржові фонди, паперу США або інших країн - як розібратися, що краще підходить саме вам? У даній статті ми розглянемо кілька питань, які початківці (і не тільки початківці) інвестори повинні враховувати, щоб відчувати себе спокійно, надавши грошам можливість рости.

Терпимість до ризиків

Вам, можливо, не терпиться почати, щоб теж отримувати такий надзвичайний дохід, про який ви так часто чули. Але не поспішайте, спершу задумайтеся над декількома простими питаннями. Час, який ви зараз витратите на обдумування, заощадить вам гроші згодом.

Які особливості вашої особистості? Чи легко ви приймаєте ризики, ставлячи на кін гроші в надії заробити, або віддаєте перевагу більш надійний підхід? Яка могла б бути ваша реакція на падіння ціни акції на 10% за день або на падіння на 35% протягом кількох тижнів? Панічно продасте все?

Відповіді на ці та інші аналогічні питання допоможуть вам задуматися над різними типами інвестування в акції, наприклад, в пайові або індексні фонди замість окремих акцій. Якщо приймати на себе ризики для вас - неприродно, і ви відчуваєте себе не комфортно в такій ситуації, але все ж хочете інвестувати в акції, то пайові та індексні фонди можуть бути для вас найкращим варіантом. Справа в тому, що вони застосовують широку диверсифікацію і набувають багато різних акцій. Це знижує ризики і не вимагає від вас проведення аналізу по кожній окремій акції.

Як багато часу ви готові приділяти інвестування?

Чи потрібно інвестувати до фондів, акції або в те й інше одночасно? Відповідь залежить від того, скільки часу ви збираєтеся присвячувати цьому заняттю. Ретельно вибравши пайовий або індексний фонд, ви зможете вкласти гроші, але надасте виконання важкої і трудомісткої роботи з відбору акцій менеджеру фонду. З індексними фондами працювати навіть простіше, тому що вони відстежують рух певної компанії, індустрії або ринку.

Інвестування в окремі акції - саме трудомістке заняття, оскільки вам доведеться розбиратися зі звітами компанії, її керівництвом і перспективами на майбутнє. Завдання інвестора - спробувати відрізнити прибуткову акцію від потенційного банкрута. Потрібно знати, чим займається компанія, як вона заробляє гроші, які її ризики та перспективи і багато іншого.

Тому задайте собі питання: скільки часу ви готові присвячувати цьому заняттю? Чи готові ви витрачати хоча б пару годин в день на читання інформації про різних компаніях, або ви не зможете викроїти необхідний час у своєму щільному графіку? Інвестування в окремі акції - це навичка, який, як і будь-який інший, вимагає часу для розвитку.

Яйця в одному кошику

Краще не піддавати себе ризику, працюючи тільки з одним типом активів. Наприклад, не вкладайте всі гроші в дрібні біотехнологічні компанії. Так, потенціал прибутку може бути досить великим, але що станеться з вашими інвестиціями, якщо Управління з контролю за продуктами і ліками США почне частіше відмовляти в доступі на ринок новим лікам? Постраждає весь ваш портфель.

Краще застосовувати диверсифікацію по декількох секторах, наприклад: нерухомість (можна скористатися інвестиційним фондом нерухомості), споживчі товари, сировина, страхування і т. д., ніж концентрувати кошти в одному з них. Розгляньте можливість диверсифікації також за класами активів, вкладаючи гроші не тільки в акції, але і в облігації або валюту. Ступінь такої диверсифікації залежить тільки від вас, але чим вона вище, тим менше ризик втратити все і відразу.

Портфель для початківців

Якщо ви - новачок на ринку, серйозно задумайтеся над тим, щоб інвестувати більшу частину своїх коштів в парочку індексних фондів, наприклад, в фонд, що відслідковує широкий ринок (S & P 500), і інший, куди входять міжнародні компанії. Можна додати ще один, що відслідковує дрібні компанії (наприклад, Russell 2000). Це дозволить прискорити зростання вашого портфеля.

Портфель, що включає три такі фонду, має високу диверсифікацію і поєднує стабільну прибутковість великих компаній з невеликою ризикованістю дрібних і іноземних.

Портфель з окремими акціями

При інвестуванні в окремі акції, портфель, що складається з 10-20 добре підібраних емітентів, може забезпечити високу диверсифікацію. При цьому, кількість паперів буде не дуже високо і дозволить регулярно стежити за своїми позиціями. Але подбайте про те, щоб ви повністю розуміли кожну компанію - від суті її бізнесу до ризиків. Якщо ви плануєте інвестувати тільки в акції, подбайте про рівномірний розподіл своїх коштів по різних секторах, наприклад: охорона здоров'я, технології, дрібні компанії, великі компанії і т. п.

Якщо у вас немає часу або бажання відбирати і відслідковувати велику кількість акцій, розгляньте варіант змішаного інвестування в індексні фонди та окремі акції. Ще один міркування, особливо що стосується новачків, обмежені в засобах: інвестування в 10-20 акцій можливо вам нереальним. Тому, більшу частину своїх коштів тримайте в якихось фондах; це дозволить отримувати більш стабільний дохід. На решту грошей візьміть кілька акцій, які додадуть вашому портфелю прискорення.

Пора інвестувати

Визначившись із загальними принципами побудови портфеля, настав час приступати до інвестування Зверніться до хорошому брокеру З яким вам буде комфортно працювати. Якщо необхідно, зателефонуйте і поговоріть з ними особисто. Потім заповніть всі необхідні документи, внесіть деяку суму грошей і відкрийте торговий рахунок

Прийнявши рішення купувати якийсь актив, не купуйте відразу всю позицію. Входите поступово. Не виключено, що після покупки ринок відразу ж розгорнеться. Такий швидкий відхід в мінус не додасть вам впевненості. Розраховуйте набирати позицію протягом декількох місяців, щоб мінімізувати ризики, пов'язані з неправильним вибором часу входу. І нарешті, виділіть час, щоб щотижня переглядати новини по своїх позиціях.

Нарощуйте портфель

У міру набуття досвіду, ваші рішення про розміщення інвестицій будуть змінюватися. Можете регулярно, наприклад, щорічно, коригувати свій портфель шляхом продажу одного типу акцій і покупки іншого. Можна також додавати якісь фонди, щоб збільшити свою присутність в певних секторах.

Ці додаткові фонди можна використовувати для розширення кількості емітентів в портфелі або для збільшення вже існуючих позицій. Робіть це регулярно, і через якийсь час ви отримаєте пристойний портфель, здатний забезпечити вам довгостроковий дохід.

Висновок

Перш ніж кидатися на ринок акцій, витратьте деякий час, щоб обміркувати, чого ви хочете досягти, і як це можна зробити, залишаючись в рамках прийнятного для себе ризику. Подумайте також, скільки часу ви хочете і можете приділяти інвестування. Зробивши це перш, ніж витратити перші гроші, ви уникнете заснованого на емоціях вкладання коштів сьогодні в один інструмент, завтра - в іншій. Ретельне планування своєї інвестиційної діяльності принесе найкращі результати, ніж спроби ганятися за гарячими акціями. Зрештою, це - ваші гроші. Ви повинні знати, куди і навіщо ви їх витрачаєте.